بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی (زمان پخش + عکس)

پس از پایان سریال سلجوقیان بزرگ که در شبکه TRT 1 پخش می شود، سریال سلطان صلاح الدین ایوبی پخش خواهد شد.

در این مقاله از ویدو به بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی می‌پردازیم. بازیگران سلطان صلاح الدین آیوبی شامل اوغور گونش، ایلهان شِن و گولسیم علی خواهند بود.

شرکت آقلی فیلم به عنوان تولید کننده سریال سلطان صلاح الدین آیوبی انتخاب شده است. کارگردانی سریال سلطان صلاح الدین آیوبی بر عهده امیر خلیل‌زاده است و نویسنده سریال سلطان صلاح الدین آیوبی نیز عیسی ییلدیز خواهد بود.

جدول پخش سریال صلاح الدین ایوبی

سریال صلاح الدین ایوبیدوشنبه‌ها ساعت 20:00 از شبکه TRT1 ترکیه پخش می‌شود.

  • شبکه پخش کننده سریال صلاح الدین ایوبی: TRT1
  • روز پخش سریال صلاح الدین ایوبی: از 22 آبان – دوشنبه‌ها
  • زمان پخش سریال صلاح الدین ایوبی: ساعت 20:00

خلاصه داستان سریال صلاح الدین ایوبی

سلطان صلاح الدین یوسف بن أکرم ، معروف به صلاح الدین ایوبی ، فرمانروای اول دولت ایوبی است که موفق شد شهر قدس را از سلطنت صلیبیان در سال ۸۸ بعد از هجرت آزاد کند.

او در مناطق مصر، سوریه و عراق به مدت طولانی حکومت کرد و به عنوان فاتح قدس شناخته می‌شود.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال صلاح الدین ایوبی

در ادامه مقاله بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی به معرفی بازیگران این سریال خواهیم پرداخت. اوغور گونش، ابراهیم چلیک کول، ایلهان شن، گلسیم علی، دوغان بایراکتار، محمدعلی نوراوغلو و … از جمله بازیگران این سریال هستند.

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی ؛ اوغور گونش - ughur gunesh

اوغور گونش

اولین بازیگر لیست بیوگراقی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی اوغور گونش نام دارد. اوغور گونش، جزء بازیگران شاخص سریال صلاح الدین ایوبی قرار خواهد گرفت و شخصیت صلاح‌الدین ایوبی را در این سریال به تصویر خواهد کشید.

اوغور گونش که قبلا در سریال السنجاق حضور داشته است، در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۹۸۷ در آنکارا به دنیا آمده است. اوغور گونش قد ۱۸۱ سانتیمتر و وزن ۷۵ کیلوگرم دارد.

وی همچنین در آثاری مانند دریاچه سرد، جهان باستانی، زمانی در چوکوراوا و زمین ممنوعه قبلا به عنوان نقش اصلی ایفا کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی ؛ ابراهیم چلیک کول - ebrahim chelikkol

ابراهیم چلیک کول

اخیرا، ابراهیم چلیک کول، که در سریال “پرواز پرنده” نقش ایفا می‌کند، در تاریخ ۱۴ فوریه ۱۹۸۲ در ایزمیت متولد شد.

قبل از شروع بازیگری، وی به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای بسکتبال و مدلینگ فعالیت می‌کرده است. ابراهیم چلیک کول که با میهره موتلو ازدواج کرده است، قبلا در سریال‌های “پرواز پرنده”، “کماندوها”، “تیغه‌ی تیز”، “تصویری خاکستری سیاه” نقش داشته است.

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی ؛ ایلهان شن - ilhan shen

ایلهان شن

ایلهان شن، یکی از بازیگران شاخص سریال صلاح الدین ایوبی است. وی در تاریخ 19 دسامبر 1987 در بلغارستان به دنیا آمد و 35 سال سن دارد.

ایلهان شن فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران در دانشگاه فنی ستاره بوده و در سال 2008 برنده جایگاه اول مدل برتر شده است.

اخیراً در سریال‌های “تپه‌ شاهین”، “محمد غازی فاتح”، “سلطان سرقون دنیا را حاکم نمی‌سازد”، “طولانی منتظرت بودم” و “رامو” در نقش‌های برجسته‌ای حضور داشته است و در سریال “عشق، منطق و انتقام” برای اولین بار در نقش اصلی حضور دارد.

ایلهان شن با قد 1.89 متر و وزن 82 کیلوگرم به همراه پینار گلکاپان رابطه عاشقانه دارد.

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی ؛ گلسیم علی - gulsim ali

گلسیم علی

گلسیم علی ، بازیگری که از سریال “کوه دل” جدا شده است، پیشنهادی را برای بازی در نقش صلاح الدین ایوبی دریافت کرده و آن را پذیرفته است.

گلسیم علی از قبل در سریال های تاریخی مانند “پایتخت عبدالحمید”، “سدبی‌هیر 32 ساعت” و “بعثت ارطغرل” با موفقیت حضور داشته است. گلسیم علی متولد 1 ژانویه 1993 در بلغارستان است. او قد 1.76 و وزن 54 کیلوگرم دارد. ادعا می‌شود که گلسیم علی رابطه عاشقانه‌ای با دورول بازان دارد.

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی ؛ دوغان بایراکتار - doghan bayraktar

دوغان بایراکتار

دوغان بایراکتار در تاریخ 24 آوریل سال 1995 در استانبول متولد شد. وی همچنان در رشته هوانوردی مدنی دانشگاه نیشانتاشی تحصیلات خود را ادامه می‌دهد.

در طول تحصیل در دانشگاه، او در مسابقه Best Of Model Turkey که توسط ارکان اوزمار برگزار شد، رتبه برتری کسب کرد.

دوغان بایراکتار با بازی در سریال جنگجو ، به حرفه بازیگری پا گذاشت و در ادامه در سریال های Börü 2039 و Gülümse Kaderine نقش داشت.

بازیگر موفق، دوغان بایراکتار به تازگی به فهرست بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی که در پلتفرم دیجیتال Bein Connect پخش خواهد شد، پیوسته است.

بیوگرافی بازیگران سریال صلاح الدین ایوبی ؛ محمدعلی نور اوغلو - mohammadali nuroghlu

محمدعلی نوراوغلو

محمد علی نورواغلو، بازیگری که بین بازیگران سریال صلاح‌الدین ایوبی حضور دارد، در تاریخ ۷ سپتامبر ۱۹۷۹ در استانبول به دنیا آمده است.

او در سال ۲۰۲۳ در سن ۴۴ سالگی قرار می‌گیرد و فارغ‌التحصیل رشته تئاتر دانشگاه حاجیتپه است. او قبلا در سریال‌های “کبوتر”، “تو به من بگو” و “روستای زیبا” نقش داشته است.

سریال صلاح الدین ایوبی چند قسمت دارد؟

با توجه به این که سریال صلاح الدین ایوبی هنوز پخش نشده است، اطلاعات دقیقی در مورد تعداد قسمت‌های آن در دست نیست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا