بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی یاقوت کبود (زمان پخش + عکس)

سریال پرمخاطب یاقوت کبود با بازی ایلهان شن و اوزگه یائز به کارگردانی سمیح باجی ساخته شده است. این اثر جزو سریال های ترکی در حال پخش 2023 است که از شبکه ATV پخش می‌شود.

در ادامه علاوه‌بر بیوگرافی بازیگران شاخص این سریال به زمان پخش، ژانر و خلاصه داستان این سریال می‌پردازیم. برای مطالعه جزئیات بیشتر همراه ما باشید.

زمان پخش سریال ترکی یاقوت کبود – Safir

سریال یاقوت کبود از تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۴۰۲ در حال پخش است. شما علاقه‌مندان به سریال‌های ترکی می‌توانید این عنوان جنجالی و عاشقانه را هر دوشنبه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه atv مشاهده کنید.

  • شبکه پخش‌کننده سریال یاقوت کبود : atv
  • روز پخش سریال یاقوت کبود : هر دوشنبه
  • ساعت پخش سریال یاقوت کبود : ساعت ۲۱:۳۰

بیشتر بخوانید:

خلاصه داستان سریال یاقوت کبود

سریال درباره خانواده گلسوی، یکی از برجسته‌ترین خانواده‌ها در کاپادوکیا، است که زندگی عالی آن‌ها پس از یک فاجعه غیرمنتظره بهم می‌خورد.

آتش که در سنین جوانی پدرش را در یک تصادف رانندگی از دست داده، از تسلیم شدن در برابر خواسته‌های پدربزرگش، عمر، امتناع می‌کند و و از خانه خارج می‌شود.

آتش به خواست مادرش، گلفم، پس از سال‌ها به خانه بازگشت تا با برادرانش، یمن و اوکان، در گسترش و توسعه کسب‌وکار خانوادگی، همکاری کند. با بازگشت او از آمریکا، گلسوی‌های پس از مدت‌ها، در یک مکان دوباره با هم جمع می‌شوند.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال ترکی یاقوت کبود – Safir

ایلهان شن، بوراک برکای آکگول و اوزگه یاغیز از بازیگران اصلی این سریال به شمار می‌روند. شایان ذکر است که در کنار بازی درخشان این بازیگران، هنرپیشه‌های دیگری هم با حضور خود به جذاب‌تر شدن این سریال کمک کرده‌اند. در ادامه مقاله بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود، علاوه‌بر بیوگرافی بازیگران اصلی به بیوگرافی سایر بازیگران نیز می‌پردازیم.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ ایلهان شن - ilhan shen

ایلهان شن در نقش آتش گلسوی در سریال یاقوت کبود – İlhan şen

ایلهان شن، متولد ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در بلغارستان است و در گروه بازیگران سریال سفیر در نقش اصلی مرد حضور دارد. ایلهان شن که ۳۶ سال سن دارد، در دانشگاه فنی ستاره در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده است. قد ایلهان شن ۱.۸۹ متر و وزن ۸۲ کیلوگرم است.

او در سال ۲۰۰۸ به عنوان بهترین مدل انتخاب شده است. ایلهان شن در ابتدا با سریال “تپه شاهین” ، “زمان عشق” و “محمد فاتح یک جهان فاتح” شناخته شد و سپس در سریال‌های “دیکیا دیونیا هوکومدار الما” و “رامو” حضور داشته است.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی ایلهان شن در سریال یاقوت کبود

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ بوراک برکای آکگول - burak berkay akgul

بوراک برکای آکگول بازیگر نقش یامان در سریال یاقوت کبود – Burak berkay akgül

در بیوگرافی بوراک برکای اکگول همراه ما باشید. آکگول در مجموعه تلویزیونی کامیون قرمز و به تازگی در مجموعه تلویزیونی دستان حضور داشته است، در سال ۱۹۹۷ در استانبول متولد شد و 28ساله است. اکگول با قد ۱۸۰ سانتیمتر و وزن ۷۸ کیلوگرم از بازیگران خوب ترکی است.

او تحصیلات مهندسی را در دانشگاه استانبول به اتمام رساند و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی زمین‌شناسی است. براک برکای اکگول دوره‌های بازیگری آکادمی ۳۵٫۵ هنری را پشت سر گذاشت و در آژانس بازیگری رندا گونر کار می‌کند.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ اوزگه یاغیز - ozge yaghiz

اوزگه یاغیز بازیگر نقش فرایه در یاقوت کبود – Özge yağız

اوزگه یاغیز که در سریال سفیر نقش فرایه را بازی می‌کند، در تاریخ 26 سپتامبر 1997 در استانبول به دنیا آمده است. او در اصل یک متخصص تغذیه است و پس از گذراندن دروس بازیگری، با بازی در سریال “به نام تو عاشق شدم”، اولین تجربه بازیگری خود را کسب کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ ایپک توزجو اوغلو - ipek tuzcuoghlu

ایپک توزجواوغلو در نقش گلفم گولسوی – İpek tuzcuoğlu

ایپک توزجوغلو در ۱۱ نوامبر ۱۹۷۱ در ایزمیر متولد شده است. این بازیگر 52ساله فارغ‌التحصیل رشته تئاتر در دانشکده کنسرواتوریوم دولتی حاجی‌تپه است. پس از بازی در تئاترهای دولتی، در فیلم‌هایی مانند “توبه ها”، “یالازا”، “اوروپا اوروپا” نقش‌آفرینی کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ گیزم سویم - gizem sevim

گیزم سویم بازیگر نقش آلینا یلماز در سریال سفیر -Gizem sevim

گیزم سویم  که ز اعضای بازیگران سریال یاقوت کبود است در سال ۱۹۹۷ در کونیا به دنیا آمده است. هاریکا اوی-گور و ایلم ییلدیز از استادان او در بازیگری بوده‌اند. سویم با اولین تجربه حضورش در سریال گلومسه قدرت بازیگری خود را نشان داد. سپس با سریال معامله عالی این عرصه را ادامه داد.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ ارکان بکتاش - erkan bektash

ارکان بکتاش در نقش وورال باکیرجی اوغلو – Erkan bektaş

ارکان بکتاش که در سریال صفیر شخصیت بد ورال را بازی می‌کند، در تاریخ 11 مارس 1972 در انقره به دنیا آمده است. او درحال‌حاضر 51ساله است و فارغ‌التحصیل رشته بازیگری دانشکده زبان و ادبیات و جغرافیا دانشگاه انقره است. این بازیگر موفق قبلاً در فیلم هایی مانند سیپاهی، بورو، گوالپری و اکینچی نقش داشته است.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ جان بارتو آرسلان - can bartu arslan

جان بارتو ارسلان بازیگر نقش اوکان گولسوی – Can bartu arslan

کان بارتو آرسلان، یکی از نقش‌آفرینان سفیر، در سال ۲۰۰۰ در استانبول متولد شد. او در سن ۸ سالگی وارد حوزه سینما و تلویزیون شد و تاکنون در این عرصه فعال است.

کان بارتو آرسلان در دانشکده کنسرواتوار دانشگاه اوکان تحصیل کرده است و قبل‌تر در برنامه‌هایی مثل توزلویاکا، حاکم و کورولوش عثمان نقش داشته است.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ سودا باش - sevda bash

سودا باش در نقش نسرین یلماز – Sevda baş

سوودا باش در سال ۱۹۹۶ در استانبول متولد شد. او بازیگری را با فارغ‌التحصیل‌شدن از رشته تئاتر دانشگاه کدیر حس شروع کرد و با بازی در فیلم‌های تبلیغاتی به حرفه بازیگری ادامه داد. در سال ۲۰۲۱ با بازی در سریال “عشق، منطق، انتقام” اولین سریال خود را بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ سلین ایشیک - selin ishik

سلین ایشیک بازیگر نقش باده باکیرجی اوغلو – Selin ışık

سلین ایشیک از دیگر هنرپیشگانی است که در مقاله بیوگرافی بازیگران یاقوت کبود به بررسی زندگینامه او می‌پردازیم. ایشیک در تاریخ ۲۶ نوامبر ۱۹۸۷ در ایزمیر متولد شده است. قد او ۱۶۹ سانتی‌متر و وزنش ۵۳ کیلوگرم است.

او پس از فارغ التحصیلی از رشته رادیو تلویزیون، دروس بازیگری را فرا گرفت و  تجربه بازیگری‌اش را در سال ۲۰۱۴ با فیلم سیرک دیوانه تجربه کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال یاقوت کبود ؛ سردار بوردانجی - serdar bordanci

سردار بوردانجی در نقش محسن یلماز – Serdar bordancı

سردار بوردانجی، بازیگر با سابقه ترکی، متولد ۱۹۵۸ و اهل یالووا است. پس از تحصیل در رشته تئاتر، به مدت طولانی در تئاترهای شهری فعالیت داشت. سردار بوردانجی از بازیگران یاقوت کبود در سریال ترکی در نقش محسن، نگاه مخاطب را به خود جلب کرده است.

سایر بازیگران سریال ترکی یاقوت کبود

  • اولیو کاهیااوغلو – Üliv kahyaoğlu
  • مفید کایاجان – Müfid kayacan
  • منیر جان جیندوروک – Münir can cinduruk
  • نور یازار – Nur yazar
  • افه تاش‌دلن – Efe taşdelen
  • سرکان تاش تمور – Serkan taş temur
  • جان رمزی ارگن – Can remzi ergen

سوالات متداول:

۱) سریال یاقوت کبود چند قسمت است ؟

هم اکنون ۲۰ قسمت از این سریال در حال پخش منتشر شده است.

۲) ژانر سریال یاقوت کبود از چیست ؟

درام، عاشقانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا