بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو 【زمان پخش + داستان】

رامو (به ترکی استانبولی: RAMO) یک مجموعه تلویزیونی ترکیه‌ای است که در ژانرهای اکشن، جنایی و درام ساخته شده است.

در این مقاله قصد داریم بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو را بررسی کنیم. این سریال با بازی مراد ییلدریم و اسرا بیلگیچ و به کارگردانی یاییزآلپ آکایدین در فصل نخست شامل یازده قسمت (در شهر آدانا) و در فصل دوم شامل بیست و نه قسمت پرشور (در شهر استانبول) تولید شده است که توسط چاآتای توسون نیز کارگردانی شده است. در ادامه با ویدو همراه باشید.

زمان پخش سریال ترکی رامو

سریال ترکی رامو شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۳ از شبکه جم روبیکس در حال پخش است. اگر فرصت تماشای این سریال را از دست دهید، می‌توانید بازپخش آن را فردای همان روز ساعت ۹ صبح، ۱۷ و ۲۱ تماشا کنید.

  • شبکه پخش کننده سریال رامو: جم روبیکس
  • روز پخش سریال رامو: شنبه تا پنجشنبه
  • ساعت پخش سریال رامو: ۱۳:۰۰
  • ساعت بازپخش سریال رامو: ۹:۰۰، ۱۷:۰۰، ۲۱:۰۰

خلاصه داستان سریال ترکی رامو

رامو، شخصیت اصلی این داستان، فرزند پدر دادخواه است و عبدالرحمن کایا نام دارد که در خدمت رئیسان فاسدی به نام سلیمان و چنگیز ییلدیریم قرار دارد.

سلیمان و چنگیز، به دستور رئیس بزرگترشان جهانگیر حان‌لی، ملقب به “پادشاه استانبول”، پدر رامو را به جرم دادخواهی مجبور می‌کنند تا در معرض چشمان همگان و خانواده‌اش در حضور خرمن‌کوب به قصاص برسد.

رامو در آغاز نوجوانی این واقعه دردناک را شاهد می‌شود و همراه با مادر، برادر بزرگتر و خواهر کوچکترش به سرای عمویشان اسماعیل کایا در شهر آدانا می‌رود.

خانواده کایا در تجارت فروش بنزین درگیر هستند و به عنوان “پمپاژی‌ها یا بنزین‌چی‌ها” شناخته می‌شوند. پس از سال‌ها، رامو به یک جوان شجاع تبدیل می‌شود و قصد دارد انتقام قتل پدرش را با نزدیک شدن به رئیس شهر آدانا، چنگیز ییلدیریم، بگیرد.

در این فرآیند، رامو و سیبل (دختر چنگیز ییلدیریم) عاشق یکدیگر می‌شوند و رامو به عنوان بادیگارد شخصی سیبل، بارها جان او را نجات می‌دهد.

او به عنوان “دست راست چنگیز ییلدیریم” در میان مردم شهر شهرت می‌یابد، اما در همین حال، آثار فعالیت‌های غیرقانونی چنگیز را نیز متوجه می‌شود. روزی می‌رسد که رامو مجبور می‌شود برای نجات بهترین دوست خود، بوز، چنگیز ییلدیریم را بکشد و تصمیم می‌گیرد به عنوان “پاترون” شهر آدانا برای برقراری عدالت فعالیت کند.

در سال‌های آینده، رامو به عنوان یک فرد تجربه‌کرده، باهوش و قدرتمند روز به روز قدرتمندتر می‌شود و به جمع “جان‌فدایان/ میهن‌پرستان” استانبول و ترکیه می‌پیوندد تا از درون “سیستم فاسد کشورش” را نابود کند و نیکی را بر بدی‌ها غلبه دهد…

بیوگرافی هنرپیشه های سریال ترکی رامو

مراد ییلدیریم، اسرا بیلگیچ، ایلکر آکسون، اییت اوزشنر، ایدیل فرات جمره بایسل، محمد یلماز آک، امره کینای، آتیلا اولقاچ، اولگون شیمشک، مصطفی یلدیران، ساجده تاشانر، دوغو جان، یونس امره ترزی‌اوغلو، دوریم اوزکان، شیرین اوتن، هاکان گرچک، ایلهان شن، روزگار آکسوی، گورکم سویندیک، غرور چیچک‌اوغلو، ولکان یوسونلو، افسانه اوداغ، محمد آکف اوزدمیر و … از جمله بازیگران سریال ترکی رامو هستند.

در ادامه مقاله بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو به معرفی هر یک از این هنرمندان می‌پردازیم.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ مراد یلدیریم - murat yildirim

مراد ییلدیریم – Murat yıldırım

مورات ییلدیریم، با نام کامل “مورات: Murat Yıldırım”، یک بازیگر، نویسنده، هنرمند و مجری ترکیه‌ای است. او در تاریخ ۱۳ آوریل ۱۹۷۹ در شهر قونیه ترکیه به دنیا آمد.

مورات ییلدیریم در صنعت سینما و تلویزیون ترکیه فعالیت می‌کند و به خاطر بازی‌هایش در مجموعه‌های تلویزیونی معروف شده است. همچنین، وی به عنوان یک نویسنده و هنرمند نیز مشغول فعالیت است.

کار سازمان یافته، برزخ، دردهای پاییز، اهل کریمه: کریملی، به اندازه شوهرت حرف بزن، به اندازه شوهرت حرف بزن: رستاخیز، عشق جاودانه، آیلا( دختر جنگ)، دانش زندگی، رئیس کیست، عشق بدون مرگ و … از جمله آثاری است که مراد ییلدیریم در آن‌ها نقش آفرینی کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ اسرا بیلگیچ - esra bilgich

اسرا بیلگیچ – esra bilgiç

درست است. اسرا بیلگیچ ، با نام کامل “اسرا بیلگیچ: Esra Bilgiç”، یک بازیگر و مدل ترکیه‌ای است. او در تاریخ ۱۴ اکتبر ۱۹۹۲ در شهر آنکارا ترکیه به دنیا آمد. اسرا بیلگیچ از سال ۲۰۱۴ به عنوان یک بازیگر حرفه‌ای فعالیت خود را آغاز کرد.

وی به خاطر نقش اصلی‌اش در مجموعه تلویزیونی معروف به “قیامت” (Diriliş: Ertuğrul) شناخته می‌شود.

آدانیش نبرد مقدس، قیام ارطغرل، یک امید کافیست، رامو و اراضی بی‌قانون از جمله آثاری است که اسرا بیلگیچ در آن‌ها نقش بازی کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ ایلکر آکسوم - ilker aksum

ایلکر آکسوم – İlker aksum

ایلکر آکسوم، با نام کامل “ایلکر آکسوم: İlker Aksum”، یک هنرپیشه ترکیه‌ای است. او در تاریخ ۲۳ مه ۱۹۷۱ به دنیا آمده است.

ایلکر آکسوم در صنعت سینما و تلویزیون ترکیه فعالیت می‌کند و در بسیاری از سریال‌ها حضور داشته است. ۲۰ دقیقه و رامو از جمله سریال‌هایی هستند که در آن‌ها بازی کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ اییت اوزشنر - yigit ozshener

اییت اوزشنر – Yiğit özşener

ییت اوزشنر (تلفظ ترکی: [jiˈit ˈœzʃenæɾ])، بازیگر ترکیه‌ای است. او در تاریخ ۶ آوریل ۱۹۷۲ به دنیا آمده است.

متأسفم لیلا، مرا فراموش نکن، ۲۴ ساعت، مثل رویا، گم شده، عزل، انتقام، شجاع و زیبا و … از جمله آثاری است که اییت اوزشنر در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ ایدیل فرات - idil firat

ایدیل فیرات – İdil fırat

ایدیل فیرات (زادهٔ ۵ نوامبر ۱۹۷۲، آنکارا)، بازیگر سینما و سریال ترکیه‌ای است.

او در سال ۱۹۹۵ از دانشکدهٔ هنرهای زیبا دانشگاه دوکوز ایلول فارغ‌التحصیل شد. او در تئاتر دولتی آیزمیر، تئاتر کودک آیزمیر، تئاتر هنر آنکارا و تئاتر دورمن فعالیت کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ جمره بایسل - cemre baysel

جمره بایسل – Cemre baysel

جمره بایسل متولد ۵ فرویه سال ۱۹۹۹ است. خانواده مادری او اهل اورفه است. خانواده پدری او از بلکان در امپراتوری عثمانی مهاجرت کرده‌اند.

او از دبیرستان هنرهای زیبای بوچا ایشیلای سایگن در رشته نقاشی فارغ‌التحصیل شده است. او در حال حاضر در رشته آموزش هنری دانشگاه اگه تحصیل می‌کند.

در سن پانزده سالگی، با بازی در نقش مکمل در سریال کمدی “یشیل دنیز”، وارد صحنه تلویزیون شد. این سریال در سال ۲۰۲۳ با فصل جدید خود بازگشت خواهد کرد. ترکیب کامل بازیگران هنوز اعلام نشده است.

سپس در سال ۲۰۱۷ در سریال جنایی “بی‌نام” ظاهر شد و سپس در سریال درام تاریخی “پاییتاحت: عبدالحمید” در نقش فیروزه به ایفای نقش پرداخت. او به شهرت رسید از طریق نقش مکمل خود در سریال “رو دستم را رها نکن” در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹. سپس در سریال جنایی “رامو” نقش داشت.

در سال ۲۰۲۰، او در نقش اول خود در سریال “سول یانیم” با همبازی امره بی، همبازی او در “رو دستم را رها نکن”، انتخاب شد.

در سال ۲۰۲۱، او در نقش اصلی زن در سریال کمدی عاشقانه “باخت اقبال” علیه آیتاچ شاشماز انتخاب شد. بایسل و شاشماز در حالی که سریال را می‌ساختند، رابطه عاشقانه شروع کردند.

او در سریال “از تو زیباترم” به عنوان نقش اصلی زن بازی کرد. او در سریال کارآگاهی “بوزکر” شبکه بلوتی‌وی به عضویت درآمد.

وی در سال ۲۰۲۱ به عنوان ستاره در جوایز پروانه طلایی به عنوان ستاره درخشان انتخاب شد. در سال ۲۰۲۲، او به عنوان چهرهٔ تبلیغاتی فروشگاه سچیل، سیتروئن ترکیه و لاروش پوزهای شد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ محمد یلماز آک - mehmet yilmaz ak

محمد یلماز آک – Mehmet yılmazak

او در سال ۱۹۸۶ در دیاربکر متولد شد. او کوچکترین فرزند یک خانواده شش فرزندی است. او در رشته روابط بین‌الملل دانشگاه اگه تحصیل خود را آغاز کرد. سپس این تحصیل را نیمه‌کاره رها کرده و وارد رشته تئاتر دانشگاه کادیر حس شده و از آنجا فارغ‌التحصیل شد. در دوران تحصیلی خود، گروهی به نام “تئاتر نون” را تشکیل داد.

او در تئاترهای خصوصی مختلف بازی کرد. نمایشنامه‌ای به نام “پله پنجم” را نوشت که در سال ۲۰۰۸ در مسابقهٔ نوشتن نمایشنامهٔ میتوس یک افتخار آورد.

او با بازی در سریال “من هم دلتنگ شدم” به عنوان بازیگر سریالی شروع به کار کرد. سپس در سریال‌هایی مانند “درون”، “چوکور”، “رامو”، “دودولو پستاسی”، “هاکان: محافظ”، “حلقه”، “کورشون” و “یا استقلال یا مرگ” بازی کرد.

او با بازی در نقش “پارس، دادستان” در سریال تلویزیونی ترکی “یارگی” در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۳ شناخته شد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ امره کینای - emre kinay

امره کینای – Emre kınay

امره کینای متولد ۵ مارس ۱۹۷۰، استانبول، بازیگر ترک است. گردونه، جاده‌های خاکی، رامو، تا آخرین نفس، اتاق قرمز، رفیق راه، دختران آفتاب و … از جمله آثاری است که امره کینای در آن‌ها ایفتی نقش کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ آتیلا اولقاچ - atila olgach

آتیلا اولقاچ – Atila olgaç

عطیلا اولقاچ در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۱۹۴۴ در استانبول متولد شد. او اصالتاً اهل آدانا است. پدرش که به نام کاهرامان اولگاچ است، سرپرستی افتخاری فدراسیون شطرنج ترکیه را بر عهده داشت.

او در سال ۱۹۷۰ از بخش بالای تئاتر کنسرواتوار دولتی آنکارا فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ اولگون شیمشک - olgun shimshek

اولگون شیمشک – Olgun şimşek

الگون شیمشک (۱۹۷۱، بورسا)، بازیگر سینما و تئاتر ترک است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ مصطفی یلدیران - mustafa yildiran

مصطفی یلدیران – Mustafa yıldıran

۱ ژانویه ۱۹۸۴ در استانبول متولد شد. او برادر بازیگر اوغور ییلدیران است. او فارغ‌التحصیل رشته بازیگری از دانشکدهٔ اویول نه‌ایل (۲۰۰۵) است.

مصطفی ییلدیران، علاوه بر بازیگری تئاتر، در بسیاری از سریال‌ها نقش داشته است. او در سریال “سوز” به نقش “باشچاووش علی حیدر بوزدا”، در “آزیز۲د۲ بالکان” و در سریال “رامو” به نقش “دوغو” پرداخت.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ ساجده تاشانر - sacide tashaner

ساجده تاشانر – Sacide taşaner

ساجده تاشانر در تاریخ ۱۴ مه ۱۹۶۰ در اسپارتا متولد شد. او مادر بازیگر کان تاشانر است. او در کارگاه تئاتر شهرداری آنتالیا آموزش بازیگری دید.

او برای اولین بار در سریال “گناه فاطمه گل” با نقش هالیده، مادر مصطفی، در مقابل تماشاگران ظاهر شد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ دوغو جان - doghu can

دوغو جان – Doğu can

دوغو جان متولد سال ۱۹۸۶ در استانبول است. وی در زمینه موسیقی، کارگردانی، بازیگری و نویسندگس فعالیت دارد. دوغو جان تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده مهندسی برق دانشگاه فنی استانبول گذرانده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ یونوس امره ترزی اوغلو - yunus emre terzioghlu

یونس امره ترزی‌اوغلو – Yunus emre terzioğlu

یونس امره متولد سال ۱۹۹۱ در استانبول است. وی در زمینه بازیگری فعالیت دارد و تحصیلات دانشگاهی خود را در بخش تئاتر دانشکده کنسرواتوار دولتی دانشگاه هنرهای زیبا میمار سینان گذرانده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ دوریم اوزکان - devrim ozkan

دوریم اوزکان – Devrim özkan

دوریم اوزکان، در تاریخ ۲ سپتامبر ۱۹۹۸ در مرکز موغلا متولد شد و در میلاس-بودروم بزرگ شد. او در حین تحصیل در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه سیتکی کوچمان موغلا، در پایان سال اول تحصیلی ترک تحصیل کرد و به استانبول نقل مکان کرد و با بازی در سریال رؤیا به عنوان اولین کار خود، به بازیگری پرداخت.

اما حالا دوریم اوزکان در نقش نهیر در سریال رامو توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند که در همین رابطه ما مطلبی از بیوگرافی کامل او در ویدو منتشر کرده‌ایم.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ شیرین اوتن - shirin oten

شیرین اوتن – Şirin öten

سیرین اوتن در تاریخ ۲۵ ژوئن ۱۹۸۲ در استانبول، ترکیه متولد شد. او یک طراح لباس و بازیگر است و به خاطر فیلم‌هایی مانند “زیر درخت‌ها” (۲۰۰۵)، “سوز” (۲۰۱۷) و “عشق در باغ مخفی” (۲۰۱۲) شناخته می‌شود.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ هاکان گرچک - hakan gerchek

هاکان گرچک – Hakan gerçek

حکان گرچک، که برای مدتی در دانشکده کنسرواتوار دولتی میمار سینان به عنوان مدرس در رشتهٔ بازیگری فعالیت می‌کرد، در انواع سریال‌های تلویزیونی نقش آفرینی می‌کند و به دوبله‌گری مشغول است.

وی در سریال‌هایی مانند “روحسار”، “میهمان ناخوانده”، “ولی” و در فیلم‌هایی مانند “کارخانهٔ دونگل” و “غول چشم‌های آبی” بازی کرده است. او یک فرزند به نام اکین دارد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ ایلهان شن - ilhan shen

ایلهان شن – İlhan şen

شن در تاریخ ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در بلغارستان در خانواده‌ای ترک متولد شد. خانواده‌اش در سن دو سالگی از بلغارستان به ترکیه مهاجرت کردند.

او از کودکی در باشگاه‌های بسکتبال و فوتبال حرفه‌ای (فنربخچه و غیره) به عنوان یک ورزشکار جوان شرکت کرد. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود در استانبول، در دانشگاه فنی ییلدیز تحصیل کرد و مدرک مهندسی ساختمان را دریافت کرد.

او در سن ۱۷ سالگی به مدلینگ پرداخت. در سال ۲۰۰۸ در مسابقهٔ بهترین مدل ترکیه شرکت کرد و جایزهٔ “بهترین مدل لباس شنا” را دریافت کرد.

در سال ۲۰۰۹ به مسابقه برگشت و این بار رتبهٔ نخست را کسب کرد و عنوان “بهترین مدل ترکیه ۲۰۰۹” را به دست آورد. او ترکیه را در مسابقه “بهترین مدل جهان ۲۰۰۹” که در صوفیه، بلغارستان برگزار شد نمایندگی کرد و “بهترین مدل اروپا” شد.

پس از کار به عنوان مدل، به درس‌های بازیگری پرداخت و در سال ۲۰۱۸ با نقشی در درام تاریخی “محمد: فاتح جهان” به عمومیت رسید.

سپس در چهار نقش پشتیبان دیگر در سریال‌های “تپهٔ شاهین” (۲۰۱۸)، “پادشاهی را به دنیا نمی‌آورم” (۲۰۱۹)، “رامو” (۲۰۲۰) و “تو را بسیار منتظر بودم” (۲۰۲۰) ظاهر شد.

او در سریال کمدی عاشقانه “عشق، منطق، انتقام” مقابل بورچو اوزبرک و سریال درام “وقت عشق کردن است” نقش‌های اصلی را داشت.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ روزگار آکسوی - ruzgar aksoy

روزگار آکسوی – Rüzgar aksoy

روزگار آکسوی در تاریخ ۵ ژانویه ۱۹۸۱ در استانبول متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشتهٔ کنسرواتوار دانشگاه حالیچ است و تجربهٔ اولین بازیگری خود را در سال ۲۰۱۰ در سریال آدانالی که با بازی اکتای کاینارجا و محمد آکیف آلاکورت ساخته شد، به انجام رساند.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ گورکم سویندیک - gorkem sevindik

گورکم سویندیک – Görkem sevindik

گورکم سویندیک (متولد ۱۷ اکتبر ۱۹۸۶) یک بازیگر ترک است. سویندیک در تاریخ ۱۷ اکتبر ۱۹۸۶ در آدانا متولد شد. وی در مرکز هنری موجدات گزن تحصیل بازیگری کرد.

وی در سال ۲۰۱۰ با بازی کردن نقش پوسات در سریال جنایی پرطرفدار “وادی گرگ‌ها” وارد عرصهٔ تلویزیون شد. پس از حضور کوتاه در سریال “قلبم سنی سچتی”، بازی در سریال نظامی محبوب “سوز” نقشی کلیدی در پیشرفت حرفه‌ای او بود.

در سال ۲۰۲۰، وی به بازی در سریال جنایی “رامو” پیوست و در کنار مورات ییلدیریم و اسرا بیلگیچ بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی رامو ؛ افسانه دوغان - efsane doghan

افسانه اوداغ – Efsane odağ

اِفسانه اوداغ در سال ۱۹۸۶ در ایزمیر، ترکیه متولد شد. او یک بازیگر است و بیشتر به خاطر نقش‌هایش در سریال “حومه” (۲۰۱۸)، “آدم دودی” (۲۰۱۸) و “باقی بمانیم” (۲۰۱۳) شناخته می‌شود.

سایر بازیگران سریال ترکی رامو

  • غرور چیچک‌اوغلو – Gurur çiçekoğlu
  • ولکان یوسونلو – Volkan yosunlu
  • محمد آکف اوز

سریال رامو چند قسمت دارد؟

این سریال جذاب شامل ۴۰ قسمت است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا