بهترین‌های فیلم و سریال

بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی]

طی این مطلب با 10 مورد از بهترین قسمت‌های سریال‌های 2010 تا 2019 آشنا خواهید شد. طی این دوره زمانی تغییرات بسیار بزرگ و جذابی در حوزه تلویزیون رخ داد. از این دهه به‌عنوان عصر طلایی تلویزیون یاد می‌شود که برخی از بزرگ‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون در آن تولید شد. جهت آشنایی با بهترین اپیزود های تاریخ سریال‌های دهه 2010 با ویدو همراه باشید.

در این دهه سریال‌های بسیار بزرگی چون بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones) و مردگان متحرک (The Walking Dead) خلق شدند، شاهد آثار اقتباسی گوناگون بودیم و از همه مهم‌تر سرویس‌های استریم به‌شکل بسیار جدی کار خود را در حوزه تولید فیلم و سریال آغاز کردند. به‌نظر می‌آید دهه بعدی دهه رقابت گسترده بین سرویس‌های استریم باشد. یعنی جایی که دو غول بزرگ دنیای سرگرمی یعنی نتفلیکس و دیزنی پلاس سعی می‌کنند دیگری را در این نبرد شکست دهند.

 

1. سریال توئین پیکس (Twin Peaks) قسمت بازگشت

 Twin Peaks
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 12

قسمت بازگشت سریال Twin Peaks قسمتی است که اصل توضیح را نادیده می‌گیرد. درواقع این بخش سعی دارد بگوید تماشا کردن بهتر از شرح دادن است. چیزی که باید بگوییم این است که بیشتر از هر چیز دیگری در این مجموعه، قسمت بازگشت خالص‌ترین و جالب‌ترین دیدگاه دیوید لینچ را نشان می‌دهد.

در این قسمت او از کارهای گذشته خود استفاده کرده و به کمک تاریک‌ترین بخش‌های درون‌مایه ذهنی‌اش یکی از بهترین قسمت‌های تاریخ سریال‌های تلویزیونی را به‌تصویر کشید. قسمت هشتم سریال Twin Peaks درنهایت به روایت بزرگ‌تری گره می‎خورد. اما آن به‌تنهایی یک بخش درخشان محسوب می‌شود که تا ابد در ذهن طرفداران این سریال ماندگار خواهد بود.

 

2. سریال برکینگ بد (Breaking Bad) قسمت اوزیمندیاس

Breaking Bad
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 13

سریال برکینگ بد تقریبا همیشه برنامه‌ای هیجان‌انگیز بود و در لیست بهترین سریال های خارجی جهان قرار دارد. اما در میان این استانداردهای بالا، قسمت چهاردهم فصل نهایی یعنی قسمت اوزیمندیاس سطح دیگری از کیفیت را برای طرفدارانش به‌ارمغان آورد.

این بخش که توسط کارگردان ماهر ریان جانسون کارگردانی و فیلم‌نامه شوکه‌کننده و احساسی‌اش توسط موریا والی-بکت نوشته شده بود، بدون شک بزرگ‌ترین قسمت سریال برکینگ بد محسوب می‌شود.

درگیری مسلحانه جذاب و مکالمه تلفنی بین والت و اسکایلر که داستان سریال را به نقطه اوج خود می‌رساند باعث شد تا این قسمت به یک شاهکار در تاریخ تلویزیون تبدیل شود. با اینکه قسمت اوزیمندیاس پایانی بر همه‌چیز نبود، ولی آغازی بر فروپاشی همه‌چیز محسوب می‌شد. از این بخش ‌عنوان یکی از قدرتمندترین قسمت‌های تاریخ تلویزیون یاد می‌شود.

3. سریال بازی تاج‌وتخت (Game Of Thrones) قسمت بادهای زمستانی

Game Of Thrones
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 14

بسیاری قسمت عروسی خونین در سریال بازی تاج‌وتخت را یکی از شوکه‌کننده‌ترین بخش‌های این مجموعه می‌دانند. اما نباید قسمت بادهای زمستانی که روند بسیار تاثیرگذاری در داستان سریال داشت فراموش کنیم. این قسمتی است که در آن به‌معنای واقعی با مفهوم «تقاص» روبه‌رو خواهید شد. بدون شک تماشای این بخش بسیاری از طرفداران این مجموعه را خوشحال کرد.

اگر به‌دنبال هیجان کامل در این سریال هستید، هیچ چیزی بیشتر از نابودی سپت بیلور همراه با چاشنی کارگردانی محشر و موسیقی فوق‌العاده نمی‌تواند شما را راضی کند. دسیسه‌های سیاسی مختلفی نیز در این قسمت وجود دارند که طبق آن سرسی قدرت تاج‌وتخت را به‌دست گرفته و جان به‌عنوان پادشاه شمال انتخاب می‌شود.

برای انتقام نیز هیچ‌چیزی شیرین‌تر از کاری که آریا با والدر فری کرد وجود ندارد. برای طرفداران کتاب‌ها نیز صحنه برج جوی به‌زیبایی هرچه تمام‌تر به‌تصویر کشیده شد. قسمت بادهای زمستانی از همان ابتدا تا انتها دارای هیجانی وصف‌ناپذیر بود.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین فیلم های تاریخی جنگی پادشاهی

4. سریال بازماندگان (The Leftovers) قسمت قاتل بین‌المللی

The Leftovers
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 15

کوین با خودکشی در قسمت قبلی سریال بازماندگان، طی قسمت قاتل بین‌المللی وارد حوزه نامیراها شد. او در هتلی حضور پیدا می‌کند که پر از افرادی است که گمان می‌کنند زنده هستند یا به‌دنبال انتقام هستند. او وظیفه می‌یابد پتی نامزد ریاست جمهوری را به‌قتل برساند. تماشای این قسمت به‌مراتب از توضیح دادن آن لذت‌بخش‌تر است.

قاتل بین‌المللی یکی از محسورکننده‌ترین، جالب‌ترین، عمیق‌ترین و در عین حال غمگین‌ترین اپیزود های تاریخ در دهه اخیر است که ما در هسته آن شاهد پیچیدگی‌ها، تصورات شگفت‌انگیز و اجراهایی خارق‌العاده هستیم. فصل دوم و سوم سریال بازماندگان پر از بخش‌هایی است که هرکدام از آن‌ها می‌توانستند در این لیست قرار بگیرند. اما قسمت قاتل بین‌المللی سطح جدیدی از جذابیت را در این سریال برای طرفدارانش به‌تصویر کشید.

5. سریال کارآگاه حقیقی (True Detective) قسمت چه کسی به آنجا می‌رود؟

True Detective
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 16

فصل نخست سریال کارآگاه حقیقی یکی از آثار به‌یادماندنی تاریخ تلویزیون است. قسمت چه کسی به آنجا می‌رود؟ حتی قبل از شش دقیقه پایانی‌اش نیز بسیار عالی بود. با ایجاد رابطه بین مارتی و راست، آن‌ها تلاش می‌کنند تا زمینه مشترکی با یکدیگر پیدا کنند. این قسمت برای این موضوع و بررسی زندگی آن‌ها از هیچ اقدامی سرپوشی نمی‌کند.

در این قسمت به‌جای نشان دادن شخصیت ضدقهرمانی این دو، دیدی واضح از شخصیت‌های عیب‎دار آن‌ها را مشاهده می‌کنیم. اما شش دقیقه پایانی این قسمت نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد. یعنی جایی که راست وارد گروه تبه‌کاری شده و شلیک‌های گوناگونی در آن صورت می‌گیرد.

طی این شش دقیقه طرفداران لحظات پراضطراب و نفس‌گیری را سپری می‌کنند. این ویژگی‌ها باعث شد قسمت چه کسی به آنجا می‌رود؟ از یک بخش خوب به بخشی فراموش‌نشدنی تبدیل شود.

6. سریال بهتره با ساول تماس بگیری (Better Call Saul) قسمت حیله‌گری

 Better Call Saul
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 17

سریال بهتره با ساول تماس بگیری مجموعه فرعی سریال برکینگ بد است که تفاوت بسیاری با سریال اصلی دارد. قسمت حیله‌گری در فصل سوم این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های دنیای برکینگ بد محسوب می‌شود که توانست نمراتی فوق‌العاده از جانب منتقدین دریافت کند.

در این بخش شاهد یک درام هیجان‌انگیز با قدرت بالای نویسندگی، دیالوگ و بازیگری بودیم. طی صحنه مربوط به دادگاه افشاگری‌های جذابی نشان داده می‌شود که درجات بالایی از هیجان را به طرفداران این مجموعه تزریق می‌کند. با توجه به کار فوق‌العاده کاراکترها در مجموعه بهتره با ساول تماس بگیری این سریال نیازی به اکشن زیاد و شلیک گلوله‌ها ندارد.

 

7. سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) قسمت 6 فصل 3

Peaky Blinders
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 18

قسمت ششم فصل سه سریال پیکی بلایندرز با دریافت نمره 9.6 از وب‌سایت imdb یکی از بهترین اپیزود های تاریخ سریال‌های تلویزیونی در دهه اخیر محسوب می‌شود.

طی این قسمت تامی یکی از بزرگ‌ترین اقدامات خود را در این مجموعه انجام می‌دهد و با این کار قلب بسیاری از طرفداران این مجموعه را وادار به اوج تپش می‌کند. محال است که شما صحنه‌های مربوط به حفاری، قطار، انفجار و کشتارهای زیاد درون این قسمت را فراموش کنید.

صادقانه باید گفت جلوه‌های بصری این بخش فوق‌العاده است و از همان ابتدا تا انتها طرفداران را مسحور خود می‌کند. فکر نکنیم در هیچ کدام از قسمت‌های سریال پیکی بلایندرز قلب طرفداران آن تا این حد سریع شروع به تپیدن کند. البته در ادامه شاهد قسمت‌های فوق‌العاده دیگری نیز در این مجموعه بودیم. ولی قسمت ششم فصل سه دارای کیفیت بسیار بالایی بود که نمی‌توان آن را انکار کرد. سریال پیکی بلایندرز هیچ‌گاه خسته‌کننده نمی‌شود و این قسمت نیز امضایی رسمی بر همین موضوع بود.

8. سریال وست‌ورلد (Westworld) قسمت ذهن دوشاخه‌ای

Westworld
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 19

قسمت نهایی فصل نخست سریال وست‌ورلد همه‌چیز را به‌هم گره می‌زند. در قسمت ذهن دوشاخه‌ای شاهد پاسخ‌های شوکه‌آوری به سوالات مختلف فصل بودیم. طی این قسمت طرفداران نه‌تنها پی می‌برند مرد سیاه‌پوش درواقع همان ویلیام در آینده است، بلکه درنهایت به پاسخی نیز راجع‌به مارپیچ می‌رسند.

معمایی که مرد سیاه‌پوش در تمام فصل به‌دنبال حلش بود هیچ‌گاه برای طرفداران مفهوم خاصی نداشت که این موضوع بسیار عالی بود. بدون شک این بخش را با توجه به لحظات شوکه‌کننده و شگفت‌انگیزی که داشت، باید جزو بهترین قسمت‌های سریال‌های دهه 2010 بدانیم.

9. سریال حمله به تایتان (Attack on Titan) قسمت قهرمان

Attack on Titan
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 20

طی این قسمت ما شاهد روی تایتانی زیکی یگر هستیم. در همین حال نیز لیوای به‌شکلی ماهرانه تایتان‌های منطقه را نابود کرده و سپس تمرکز خود را بر بروی تایتان غول‌پیکر قرار می‌دهد. قدرت و سرعت بالای او باعث غافلگیری تایتان غول‌پیکر می‌شود. لیوای این تایتان را شکست‌ می‌دهد اما نمی‌تواند همانجا کار او را تمام کند. زیرا او به‌ فکر دزدیدن توانایی این تایتان است.

این قسمت با اکشن‌ها و نبردهایی فوق‌العاده یکی از بهترین قسمت‌های سریال‌های دهه اخیر محسوب می‌شود که توانست توجه طرفداران دنیای انیمه‌ را تا حد زیادی به‌سمت خود جلب کند. قسمت قهرمان توانست نمره کامل ده را از وب‌سایت imdb دریافت کند.

10. سریال هانیبال (Hannibal) قسمت میزومونو

Hannibal
بهترین اپیزود های تاریخ از سال 2010 [10 قسمت برتر سریال های خارجی] 21

سریال هانیبال مجموعه‌ای فوق‌العاده بود که بدون شک باید آن را جزو بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون بدانیم. قسمت نهایی فصل سوم یعنی خشم بره به خودی‌خود بخشی محشر بود که به‌زیبایی هرچه تمام‌تر این مجموعه را به‌پایان رساند. اما قسمت نهایی فصل دوم یعنی میزومونو بخشی نفس‌گیر بود که مطمئنا یکی از بهترین قسمت‌های سریال‌های دهه اخیر محسوب می‌شود.

هانیبال لکتر بعد از پی بردن به اینکه ویل گراهام به او خیانت کرده است، بسیار خشمگین می‌شود و خط‌هایی از خون را بر روی آشپزخانه‌اش هک می‌کند. این صحنه یکی از زیباترین لحظات سریال هانیبال محسوب می‌شود. همه‌چیز در این قسمت به‌آرامی پیش رفته و لحظه به لحظه زیباتر می‌شود.

اگر شما نیز قسمت‌های دیگری سراغ دارید که می‌توانستند در این لیست حضور داشته باشند، آن‌ها را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

 


بیشتر بخوانید:

دانلود سریال دل قسمت 1 تا 40 کامل [ فیلم ایرانی دل از اول تا آخر ]
سریال مانکن قسمت 17 ( دانلود قسمت 17 مانکن )
دانلود سریال مانکن قسمت 1 تا 23 [ با ترافیک نیم‌بها ]
دانلود قسمت پنجم سریال کرگدن [ با ترافیک نیم‌بها ]

‫3 دیدگاه ها

  1. فقط و فقط میزومونو هانیبال و آخرین قسمت هانیبال …همه سریالای دنیا یه طرف هانیبال یه طرف⁦❤️⁩

  2. وای اتک ان تایتان محشر بود بعد از اون هم پیکی بلایندرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا