بهترین‌های فیلم و سریالفیلم و سریال

بهترین فیلم های اسکات ادکینز (8 فیلم برتر Scott Adkins + داستان)

اسکات ادکینز ستاره اکشن انگلیسی بهخاطر مهارت‌های رزمی خیره‌کننده و بدلکاری‌های جسورانه‌اش در فیلم‌های اکشن به شهرت جهانی رسیده است. اگرچه بسیاری از آثار او در ژانر ویدیو مستقیم منتشر شده‌اند؛ اما این موضوع به‌هیچ‌وجه از ارزش و جذابیت آن‌ها برای طرفداران این ژانر کم نکرده است.

ادکینز در کنار بدلکاری، در برخی فیلم‌ها نقش‌های برجسته‌ای نیز ایفا کرده و توانایی‌های بازیگری خود را به اثبات رسانده است. برای طرفداران فیلم‌های اکشن، که به‌دنبال صحنه‌های هیجان‌انگیز و مبارزات نفس‌گیر هستند، فیلم‌های اسکات ادکینز انتخابی ایده‌آل محسوب می‌شوند. در ادامه، به بررسی برخی از بهترین فیلم‌ های مبارزه ای ادکینز از بدترین تا بهترین می‌پردازیم.

شکست ناپذیر 2: آخرین پایمرد – Undisputed 2: Last Man Standing

Undisputed 2 Last Man Standing

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردانآیزاک فلورنتین
 • بازیگران: مایکل جای وایت، اسکات ادکینز، بن کراس
 • امتیاز آی ام دی بی: 7

در اوایل دهه 2000، اسکات ادکینز بازیگری بود که بسیاری او را به‌خاطر حضور در فیلم‌های اکشن می‌شناختند؛ اما نام او برایشان چندان آشنا نبود. فیلم «Undisputed 2» یکی از بهترین فیلم های خارجی سکوی پرتاب او به‌عنوان یوری بویکا، مبارز مصمم و شکست‌ناپذیر MMA زندان، به شمار می‌رود.

این فیلم با قرار دادن ادکینز در مقابل مایکل جی وایت (جورج “آیسمن” چمبرز)، یک فریب هوشمندانه اجرا می‌کند. از یک طرف با شخصیت مغرور چمبرز، تماشاگران خواهان شکست او می‌شوند و از طرف دیگر، تمرکز غیرقابل‌شکست بویکا برای اثبات اینکه او واقعا «کامل‌ترین مبارز دنیا» است، باعث می‌شود تا مخاطبان طرف او را بگیرند. وفادار به این لقب، صحنه‌های مبارزه «Undisputed 2» فوق‌العاده هیجان‌انگیز و تماشایی هستند.

شکست‌ناپذیر ۳ – Undisputed 3: Redemption

Undisputed 3 Redemption

 • سال ساخت2010
 • کارگردانآیزاک فلورنتین
 • بازیگران: اسکات ادکینز، مایکل شانون جنکینز، مارک ایوانیر
 • امتیازآی ام دی بی: 7.4

درحالی‌که یک زانوی شکسته می‌تواند هر مبارزی را برای مدتی از پا دربیاورد، یوری بویکا کامل‌ترین مبارز جهان در فیلم “Undisputed 3: Redemption” دوباره به میدان بازمی‌گردد. این‌بار، بویکا با توربو شخصیت مایکل شانون جنکینز اتحادی را برای شرکت در یک تورنمنت بین‌المللی MMA تشکیل می‌دهد که در آن هشت زندانی از سراسر جهان برای آزادی خود با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

اوضاع زمانی پیچیده می‌شود که متوجه می‌شوند کل رقابت به نفع دولور با بازی مارکو زارور دستکاری شده است. زارور مبارز کلمبیایی شرور حریفی سرسخت و نفرت‌انگیز برای بویکا است و زانوی آسیب‌دیده‌ او از فیلم قبلی، مانع دیگری برسرراه او قرار می‌دهد.

بویکا: شکست ناپذیر – Boyka: Undisputed

Boyka Undisputed

 • سال ساخت2016
 • کارگردانتادور چاپکونوف
 • بازیگران: اسکات ادکینز، تئودورا دوهونیکوا، مارتین فورد
 • امتیازآی ام دی بی: 6.9

فیلم‌های بویکا همواره با صحنه‌های اکشن نفس‌گیر و مبارزات تماشایی، مخاطبان را مجذوب خود می‌کردند؛ اما فیلم «بویکا: Undisputed» بدون‌شک شخصی‌ترین و احساسی‌ترین نبردی است که او تابه‌حال با آن روبه‌رو شده است. بویکا پس از کشتن ناخواسته حریفش در رینگ، با ریسک کردن آزادی تازه‌به‌دست‌آمده‌اش به روسیه بازمی‌گردد تا با شرکت در یک سری مبارزات، دوشوار بیوه آن مبارز را از چنگ مافیای روسیه نجات دهد.

این فیلم با کارگردانی تودور چاپکانوف و تهیه‌کنندگی آیزاک فلورنتین ازجمله بهترین فیلم های بویکا مجموعه «Undisputed» به شمار می‌رود. این فرنچایز همواره درحال بهتر شدن است و مبارزات MMA همانند گذشته هیجان‌انگیز و تماشایی هستند؛ اما نکته عمیق‌تر این فیلم نسبت‌به دو قسمت قبلی، نشان دادن نه تنها مرد شرافتمند همیشگی بویکا، بلکه نیکی ذاتی اوست.

«بویکا: Undisputed» با صحنه‌های اکشن فوق‌العاده و داستانی از فداکاری و رستگاری به بهترین شکل ممکن به داستان بویکا پایان می‌دهد و بدون‌شک تا به امروز بهترین اثر اسکات ادکینز محسوب می‌شود.

نینجا: سایه یک قطره اشک – Ninja II: Shadow of a Tear

Ninja II Shadow of a Tear

 • سال ساخت2013
 • کارگردان: آیزاک فلورنتین
 • بازیگران: اسکات ادکینز، کین کوسوگی، میکا هیجی
 • امتیازآی ام دی بی: 6.1

دنباله فیلم نینجا، با نام «نینجا ۲: سایه‌ی اشک» که بازگشت همکاری اسکات ادکینز و کارگردان Isaac Florentine است، ضعف‌های احتمالی قسمت اول را به‌طور کامل کنار می‌زند و یکی از وحشیانه‌ترین و پرحجم‌ترین فیلم‌های هنرهای رزمی را که تاکنون به‌صورت مستقیم به ویدیو منتشر شده است، ارائه می‌کنند.

کیسی، شخصیت اصلی فیلم پس از کشته شدن همسر باردارش، نامیکو برای انتقام‌گیری به جنگل‌های میانمار می‌رود و در این مسیر از استاد نینجوتسو، ناکابارا راهنمایی دریافت می‌کند. صحنه‌های اکشن «سایه‌ اشک» فوق‌العاده‌اند از مبارزه‌ تک‌برداشت در یک دوجو گرفته تا حمله‌ آتشین کیسی به یک کارخانه‌ مواد مخدر، جایی‌که او با یک مبارز ماهر و چابک به‌نام تیم مان (طراح مبارزات فیلم) روبه‌رو می‌شود.

رازهای ناکابارا در نقش‌آفرینی او در فیلم‌های نینجایی چندان پنهان نیستند؛ اما این نقصی است که به راحتی در مبارزه‌ نهایی او و کیسی دو استاد نینجوتسو قابل چشم‌پوشی است. «سایه‌ی اشک» نه تنها یکی از بهترین فیلم های یوری بویکا و فلورنتین است، بلکه به‌طور بالقوه می‌توان آن را بهترین فیلم نینجایی تمام دوران دانست.

تهدید سه‌گانه – Triple Threat

Triple Threat

 • سال ساخت2019
 • کارگردان: جسی وی. جانسون
 • بازیگران: ایکو اویس، تونی جا، اسکات ادکینز
 • امتیازآی ام دی بی: 5.6

اسکات ادکینز پس از بازی در نقش دست راست ژان کلود ون دام در «مصرف‌بازان ۲»، در فیلم اکشن نتفلیکس «تهدید سه‌گانه» همه‌ توانایی‌های مبارزه‌اش را به‌عنوان شخصیت منفی به رخ می‌کشد.

داستان فیلم درباره‌ تیمی از مزدوران به رهبری کالینز (با بازی ادکینز) است که یک خیرخواه ثروتمند را که با جنایات سازمان یافته مبارزه می‌کند، هدف قرار می‌دهند. پایو و لانگ فی (با بازی جا و چن) به‌همراه جاکای حیله‌گر (با بازی اویس) موظف هستند که جلوی آن‌ها را بگیرند.

“تهدید سه‌گانه” به کارگردانی جسی جانسون، فیلمی پرهیجان و بدون اتلاف وقت است که به سرعت بینندگان را به تماشای مبارزات نفس‌گیر هنرهای رزمی تونی جا و تایگر چن می‌برد. این دو بازیگر که پیش از این در فیلم “مرد تای چی” با یکدیگر مبارزه کرده بودند، بار دیگر در این فیلم به مصاف هم می‌روند.

انتقام – Avengement

Avengement

 • سال ساخت2019
 • کارگردان: جسی وی. جانسون
 • بازیگران: اسکات ادکینز، کریگ فایربراس، توماس ترگوس
 • امتیازآی ام دی بی: 6.6

جسی جانسون یکی از بدلکاران متعددی است که به کارگردانی رو آورده است و اگر بخواهیم خشن‌ترین فیلم او تا به امروز را انتخاب کنیم، بدون‌شک «انتقام» یکی از بهترین فیلم های اکشن جهان خواهد بود. در این فیلم، اسکات ادکینز نقش کین بورگس یک زندانی فراری را بازی می‌کند که درطول فیلم داستان زندانی شدن اشتباه و ماموریت انتقام‌گیری‌اش را روایت می‌کند. کین با دندان‌های فلزی و چهره‌ای که براثر سوختگی با ناپالم تقلبی آسیب دیده، بی‌رحم‌ترین شخصیتی است که ادکینز تابه‌حال بازی کرده است.

«انتقام» که شباهت‌هایی به فیلم «برونسون» دارد و فیلم موردعلاقه‌ اسکات ادکینز از کارهای خودش محسوب می‌شود، ترکیبی از اکشن بدون توقف و آتش زیر خاکستر است. صحنه‌های متعدد مبارزه و روایت کین به‌تدریج به اوج فیلم یعنی یک دعوای حماسی در یک بار، ختم می‌شوند.

اسکات ادکینز برای به دست آوردن زمان تولید کافی برای فیلمبرداری صحنه‌ نبرد نهایی در بار تلاش زیادی کرد تا بتواند تصویری از انفجار بی‌نظیر اکشن را که او و جانسون درنظر داشتند به نمایش بگذارد و تماشاگران بی‌شک تا ابد قدردان این تلاش او خواهند بود. «انتقام» با یک درگیری مهیج در بار به پایان می‌رسد که به راستی هیچ رقیبی ندارد.

مرد حادثه‌آفرین – Accident Man

Accident Man

 • سال ساخت2018
 • کارگردان: جسی وی. جانسون
 • بازیگران: اسکات ادکینز، ری استیونسون، دیوید پیمر
 • امتیازآی ام دی بی: 6.2

فیلم «مرد تصادفی» که براساس کمیک بوک بریتانیایی «توکسیک!» از اوایل دهه‌ ۹۰ میلادی ساخته شده است و اسکات ادکینز را در نقش مایک فالون یک آدمکش حرفه‌ای نشان می‌دهد. تخصص فالون این است که ترورهایش را شبیه اتفاقات ناگوار و تصادفی جلوه دهد و داستان فیلم با ماجرای انتقام‌گیری فالون پس از کشته شدن نامزد باردار سابقش آغاز می‌شود.

«مرد تصادفی» از دیرباز پروژه‌ موردعلاقه‌ اسکات ادکینز بوده است و او علاوه‌بر بازیگری، تهیه‌کنندگی و نویسندگی فیلمنامه‌ این اثر را به‌همراه استو اسمال برعهده داشته است. درحالی‌که ادکینز مدت‌ها بود به‌خاطر بازی در فیلم‌های اکشن خشن شناخته شد، «مرد تصادفی» نشان داد که او در زمینه‌ کمدی سیاه نیز تبحر دارد.

دنیای زیرزمینی فیلم «جان ویک» با گروه عجیب‌وغریب از آدمکش‌های همکار فالون، ازجمله مایک و مک با بازی مایکل جی وایت و بازیگر فیلم‌های «جنگ ستارگان» ری پارک، به طنز کشیده می‌شود. همچنین می‌توان به جین ریپر با بازی ایمی جانستون اشاره کرد که نام مستعار او با کارش همخوانی جالبی دارد.

سرباز جهانی: روز حساب – Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier Day of Reckoning

 • سال ساخت2012
 • کارگردان: جان هیامز
 • بازیگران: ژان کلود ون دم، اسکات ادکینز، آندری آرلوفسکی
 • امتیازآی ام دی بی: 6.2

باوجوداینکه اسکات ادکینز سابقه‌ ساخت چند نمونه از بهترین فیلم‌های اکشن مدرن در ژانر مستقیم به ویدئو را دارد؛ اما هنوز جای تعجب دارد که یکی از آن‌ها به‌عنوان بهترین فیلم «سرباز جهانی» شناخته می‌شود. در این فیلم، ادکینز نقش مردی به نام جان را بازی می‌کند که پس از کشته شدن خانواده‌اش توسط لوک دورو (با بازی ژان کلود ون دام) در بیمارستان از خواب بیدار می‌شود.

جان به زودی خود را درحال فرار در کنار زنی به نام سارا (ماریا بونر) می‌بیند و متوجه می‌شود که ماجرا بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کرد. «روز حساب» که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، دنباله‌ای بر فیلم «سرباز جهانی: بازسازی» محصول سال ۲۰۰۹ است و حال و هوایی شبیه به یک فیلم ترسناک روان‌گردان به سبک جیسون بورن دارد.

در این فیلم، جان به تدریج از قدرت‌های مافوق بشری و خاستگاه آزمایشگاهی خود آگاه می‌شود. صحنه‌های اکشن فیلم به شدت نفس‌گیر و تماشایی هستند و چیزی از نبردهای فیلم‌های «یورش» کم ندارند.

نگاهی به پایان مقاله فیلم های اسکات ادکینز

اسکات ادکینز، ستاره اکشن انگلیسی، با ترکیب بی‌نظیر کاریزما، فیزیک بدنی فوق‌العاده و مهارت‌های رزمی خیره‌کننده، در هر ژانری که پا می‌گذارد، بینندگان را مجذوب خود می‌کند.

چه در نقش‌های نینجا، چه در فیلم‌های کمدی مانند “ماجراهای بین کهکشانی مکس کلود” و چه در نقش اصلی یوری بویکا در فرنچایز “Undisputed”، ادکینز همیشه با حرکات موزون و قدرت بی‌نظیر خود، تماشاگران را میخکوب می‌کند.

اگرچه برخی از فیلم‌های او در سطح B قرار می‌گیرند؛ اما به‌دلیل صحنه‌های اکشن جذاب و کارگردانی قوی، به‌خصوص در فیلم‌هایی که آیزاک فلورنتین کارگردانی آن‌ها را برعهده داشته است، همچنان جذاب و دیدنی هستند.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا