بیوگرافی و تاریخچهبازیگرانبهترین فیلم و سریال بازیگران

بهترین فیلم های رابرت دنیرو (معرفی 21 فیلم برتر + امتیاز IMDb)

در این مقاله قصد داریم نگاهی داشته باشیم به برترین آثار رابرت دنیرو (Robert De Niro)، کسی که با تحلیل و بررسی‌های نشریه‌های بزرگ سینمایی، به عنوان بزرگترین بازیگر هالیوود شناخته می‌شود. رابرت دنیرو، متولد 17 اُکتبر سال 1943 است و به عنوان یکی از مطرح‌ترین بازیگران، تهیه‌کنندگان و کارگردانان آمریکایی شناخته می‌شود. در سال 2015، توسط نشریه‌های بزرگ سینمایی بررسی‌هایی صورت گرفت و مشخص گردید که رابرت دنیرو، با موفقیت و درخشش خود در سینمای هالیوود توانسته 7 نقش ماندگار در آثار هالیوودی را به خود اختصاص دهد.

از جمله جوایز دنیرو می‌توان به 2 اُسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای حضور در فیلم گاو خشمگین و همچنین جایزه اُسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای حضور در قسمت دوم پدرخوانده اشاره کرد. در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو، چهره‌ی بزرگ سینمای هالیوود را به شما عزیزان معرفی کنیم. امیدواریم که از معرفی، و تماشای این آثار لذت ببرید. با ویدو همراه باشید.

فیلم بابابزرگ کثیف – Dirty Grandpa

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ بابابزرگ کثیف - Dirty Grandpa

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 5.9
 • سال انتشار: 2016

این فیلم شاید به اندازه دیگر آثار لیست امروز ما قوی نباشد اما بی‌شک جزو آثار قابل قبول رابرت دنیرو است. این فیلم کمدی رابرت دنیرو بعد از اکران مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار گرفت  اما طرفداران جدی و منتقدان بزرگ، بازی او در این فیلم را نا‌امید کننده خواندند و به او انتقاد شدیدی کردند. در این فیلم بازیگران مطرحی همچون زک افرون، زوئی دویچ و اوبری پلازا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

درباره یک جوان خوشتیپ است که می‌خواهد به یک سفر مجردی به سواحل فلوریدا برود اما او ناخواسته با پدربزرگ خود همسفر می‌شود. او نخست سعی می‌کند از دست او خلاص شود اما رفته رفته دوستی جالبی میان این دو شکل می‌گیرد.

فیلم رونین – Ronin

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ ronin

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 7.3
 • سال انتشار: 1998

یکی از فیلم های قدیمی رابرت دنیرو که هنوزهم جزو آثار درخشان او است، فیلم جذاب و جنایی رونین است. در این فیلم بازیگرانی همچون ژان رنو، شان بین و جاناتان پرایش به ایفای نقش پرداخته‌اند و کارگردانی این فیلم را جان فراکن هایمر به عهده داشته است.

درباره چند باند خلافکاری است که می‌خواهند یک کیف که حاوی مدارک مهمی است را به‌دست آورند. در این بین رابرت دنیرو نقش مزدوری را بازی می‌کند که در اصل مامور سیا است و می‌خواهد هم کیف را به دست آورد و هم بقیه خلافکاران را دستگیر کند.

فیلم تحلیلش کنید – Analyze This

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ تحلیلش کنید - Analyze This

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 6.7
 • سال انتشار: 1999

رابرت دنیرو در این فیلم همان رابرت دنیرو گانگستر است اما با این تفاوت که تم کمدی به آن اضافه شده‌است. در این فیلم بازیگر محبوب سریال فرندز ( فیبی بوفی) نیز حضور دارد.

درباره یک گانگستر معروف است که به ناگهان متوجه می‌شود دگر روی احساسات خود کنترلی ندارد و بعضی وقت‌ها بی‌اختیار زیر گریه می‌زند. برای همین او تصمیم می‌گیرد به دیدن یک روانپزشک برود، اما این موضوع را نباید کسی بفهمد. دیدن این فیلم کمدی، جنایی را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنم.

فیلم قتل عادلانه – Righteous Kill

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ قتل عادلانه - Righteous Kill

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 6
 • سال انتشار: 2008

شاید تنها دو یا سه فیلم در‌جهان باشد که درون خود دو اسطوره بازیگری یعنی آلپاچینو و رابرت دنیرو را داشته باشد. این فیلم یکی از آن‌هاست.

این فیلم درباره دو مامور پلیس است که نزدیک به سی سال با یکدیگر همکاری کرده‌اند. در روزهای پایانی و نزدیک به بازنشستگی خود، این دو با یک پرونده قتل مواجه می‌شود که بسیار نزدیک به همان پرونده‌ای بود که آن‌ها سالها پیش حل کرده بودند. بدین سان آن‌ها به دنبال قاتلی که سالها پیش گرفته و به زندان انداخته بودند می‌روند و او را دوباره بازجویی می‌کنند تا به نتایج جدیدی برسند.

فیلم مبارزه کینه – Grudge Match

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ مبارزه کینه - Grudge Match

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 6.4
 • سال انتشار: 2013

مبارزه کینه یک فیلم درام، ورزشی به کارگردانی پیتر سگال است  که درسال 2013 منتشر شد. در این فیلم بازیگران بزرگی همچون رابرت دنیرو و سیلوستر استالونه حضور دارند.

درباره دو بوکسر حرفه‌ای است که قرار بود در یک شب به یاد‌ماندنی با یکدیگر مبارزه کنند، اما با خداحافظی زود یکی از این ورزشکاران، این مبارزه کنسل شد. اکنون بعد از گذشت سی‌سال این دو تصمیم می‌گیرند کارِ ناتمام را تمام کنند و در یک مبارزه پایانی شرکت کنند.

فیلم تنگه وحشت – Cape Fear

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ تنگه وحشت - Cape Fear

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 7.3
 • سال انتشار: 1991

دوباره ترکیب اسکورسیزی و دنیرو، دوباره یک شاهکار؛ رابرت دنیرو برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شد. همچنین این فیلم به اولین فیلم پُر فروش مارتین اسکورسیزی تبدیل شد که توانست در گیشه 180 میلیون دلار بفروشد.

فیلم دفترچه امیدبخش – Silver Linings Playbook

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ دفترچه امیدبخش - Silver Linings Playbook

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 7.7
 • سال انتشار: 2012

یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو که برای او نامزدی اسکار را به‌همراه داشت فیلم دفترچه امید‌بخش است.

درباره یک جوان با بازی بردلی کوپر است که به تازگی از آسایشگاه روانی مرخص شده‌است. او به‌خاطر کتک زدن همکارش که او را به هنگام خیانت با زنش دیده بود، به زندان و سپس به آسایشگاه روانی منتقل شده بود. او پس از آزادی از این آسایشگاه تصمیم می‌گیرد گذشته را عوض کرده و زندگی تازه‌ای را شروع کند. او در این بین با خواهر دوستش آشنا می‌شود که او نیز همسر خود را از دست داده‌است. این دو شخص رابطه دوستانه عجیبی را با یکدیگر شروع می‌کنند. رابرت دنیرو نیز در این فیلم نقش پدر بردلی کوپر را بازی کرده‌است.

فیلم کارآموز – The Intern

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ کارآموز - The Intern

 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 7.1
 • سال انتشار: 2015

یکی از حال‌خوب کن‌ترین فیلم های رابرت دنیرو که خستگی را از آدم دور می‌کند و کلی انرژی مثبت به او می‌دهد؛ فیلم بسیار خوبِ کارآموز است که در آن با ان هتوی هم‌بازی شده‌است.

درباره یک پیرمرد بازنشسته است که از روز‌های بازنشتگی خود زود خسته می‌شود و تصمیم می‌گیرد دوباره شاغل شود تا از دست این روزمرگی‌ها خلاص شود. او به عنوان یک راننده در یک شرکت تبلیغاتی استخدام می شود. سپس مدیرعامل این شرکت می‌خواهد او دستیار شخصی او شود و این کار باعث شکل‌گیری رابطه دوست‌داشتنی بین این دو می‌شود.

فیلم حال همه خوب است – Everybody’s Fine

بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو ؛ حال همه خوب است - Everybody's Fine

 • سال اکران: 2009
 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 7.1

حال همه خوب است و قرار است با دیدن این فیلم حال مخاطب هم خوب شود. این فیلم جزو درخشان‌ترین فیلم های دنیرو است که در این لیست برای شما عزیزان قرار داده‌ایم. در این فیلم بازیگران قابلی همچون سم راکلول و درو باریمور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

درباره پیرمردی است که به تازگی همسر خود را از دست داده‌است؛ او بعد از مرگ همسرش تصمیم می‌گیرد یک مهمانی ترتیب دهد و دوباره خانواده خود را دورهم جمع کند؛ اما روز مهمانی هیچ یک از فرزندان او در خانه او حاضر نمی‌شود. سپس او تصمیم می‌گیرد خود به دیدن هر یک از آن‌ها برود و خود با آن‌ها دیدار کند. اما وقتی او آن‌ها را می‌بیند، می‌فهمد که هر کدام از آن‌ها در زندگی خود کلی مشکل دارند.

فیلم سلطان کمدی – The King of Comedy

یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو، فیلم سلطان کمدی - The King of Comedy است.

 • سال انتشار: 1983
 • امتیاز در ای ام دی بی(IMDB ): 7.8

همکاری مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو یکی از اصلی‌ترین ستون‌های سینماست. هنوز هم که هنوز است این دو با یکدیگر همکاری می‌کنند و همکاری آن‌ها همیشه به یک شاهکار ختم می‌شود. این فیلم نیز یکی از شاهکار‌های خلق شده توسط این دو نفر است.

درباره مردی به نام پاپکین است که آرزوی کمدین شدن را دارد و دوست دارد که یک روز شبیه جری لوئیس بزرگ، کمدی اجرا کند؛ اما مشکل اینجاست که او نه کمدی می‌فهمد و نه حتی انسان با‌مزه‌ای است. او برای نزدیک شدن به جری لوئیس خود را به دردسر بزرگی می‌اندازد و به شش سال زندان محکوم می‌شود.

فیلم تسخیر ناپذیران – The Untouchables

The Untouchables

 • امتیاز در imdb : هفت و نه (7.9/10)
 • سال انتشار: 1987

یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو فیلم تحسین شده‌ی تسخیر شدگان محصول سال 1987 کشور آمریکا است، این فیلم مورد استقبال بسیاری از منتقدان سینما قرار گرفته است و بسیاری آن را یکی از شاهکارهای دهه هشتاد میلادی می‌دانند.

در این فیلم بازیگرانی هم‌چون رابرت دنیرو، کوین کاستنر، شون کانری و اندی گارسیا حضور داشته‌اند و نقش آفرینی در این اثر نقطه پرتابی برای بسیاری از این بازیگران شد تا جایی که شون کانری به خاطر ایفای نقش در فیلم تسخیر ناپذیران موفق به دریافت جایزه اسکار شده است.

داستان این فیلم در مورد یک مامور فدرال به نام الیوت نس است که قصد دارد با تشکیل تیمی پای یکی از بزرگترین خلافکاران شیکاگو یعنی آل کاپون را به میز محاکمه بکشاند.

فیلم شکارچی گوزن – The Deer Hunter

          فیلم شکارچی گوزن - The Deer Hunter 1978 از فیلم های دیدنی رابرت دنیرو است.

 • امتیاز در imdb : هشت و یک (8.1/10)
 • سال انتشار: 1978

فیلم سینمایی شکارچی گوزن یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو محسوب می‌شود که در طول عمر حرفه‌ای خود در آن حضور داشته است این فیلم که محصول سال 1987 کشور آمریکا است با استقبال بسیار خوبی از سوی تماشاچیان رو به رو شد و توانست در 9 بخش جشنواره اسکار نامزد دریافت جایز باشد و البته جوایزی هم‌چون بهترین فیلم، بهترین نقش مکمل مرد، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و صدا برداری را به دست آورد.

در این فیلم که توسط کمپانی یونیورسال استودیوز تهیه و توسط مایکل چیمینو کارگردانی شده است بازیگرانی هم‌چون رابرت دنیرو، جان کازال، جان سویج، کریستوفر واکن و مریل استریپ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این فیلم در مورد فردی به نام مایکل ورونسکی است که در گرماگرم جنگ سخت ویتنام به دنبال دوست خود می‌گردد تا از سرنوشت او با خبر شود و او را به خانه بازگرداند.

فیلم گاو خشمگین – Raging Bull

Raging Bull

 • امتیاز در imdb : هشت و دو (8.2/10)
 • سال انتشار: 1980

فیلم سینمایی گاو خشمگین به کارگردانی مارتین اسکورسیزی یکی از بهترین فیلم‌های ورزشی و درام دهه هشتاد میلادی است که به عنوان یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو نیز شناخته می‌شود، این فیلم بر اساس کتابی به همن نام ساخته شده است که داستان زندگی جیک لاموتا مشت‌زن برجسته آمریکایی را روایت می‌کند.

بسیاری از منتقدان گاو خشمگین را بهترین فیلم اسکورسیزی می‌دانند و البته این فیلم در بسیاری از نظرسنجی‌ها و کارشناسی‌ها به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما شناخته شده است.

دنیرو در واقع خود سفارش دهنده این فیلم به اسکورسیزی بوده و برای حضور خوب در این فیلم تلاش‌های بسیاری کرده است او برای بهتر ایفا کردن نقش خود چندین جلسه تمرین مشت‌زنی انجام داده و برای این‌که بتواند وضعیت بدنی لاموتا را بهتر به تصویر بکشد 30 کیلوگرم وزن خود را افزایش داده است.

علاوه بر دنیرو بازیگرانی هم‌چون کتی موریارتی، جو پشی، فرانک وینسنت، نیکلاس کلسانتو و ترزا سالدانا در این فیلم حضور داشته‌اند.

داستان فیلم گاو خشمگین در مورد جیک لاموتا است که در آرزوی رسیدن به اوج قله‌های بوکس حرفه‌ای تلاش می‌کند تا بتواند رویای خود را محقق سازد.

فیلم کازینو – Casino

Casino Movie

 • امتیاز در imdb : هشت و دو (8.2/10)
 • سال انتشار: 1995

کازینو نام فیلمی جنایی و درام که یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو است و توسط مارتین اسکورسیزی در سال 1995 کارگردانی شده است.

نیکولاس پیلگی داستان این فیلم را بر اساس کتابی به نام کازینو: افتخار و عشق در لاس وگاس نوشته است که با حضور بازیگران مطرح توانست جزو 250 فیلم برتر وب سایت IMDB لقب بگیرد و در بسیاری از جشنواره‌های مهم سینمایی نامزد دریافت جایزه باشد.

از جمله مهمترین بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند می‌توان به رابرت دنیرو، شارون استون و جو پشی اشاره داشت.

داستان این فیلم در مورد کازینوای در شهر لاس وگاس است که توسط یک قمار باز حرفه‌ای و با سابقه مدیریت می‌شود و او در تلاش است که وضعیت کازینو را مرتب نگه دارد، این مجموعه توسط سیسیلی‌ها ساخته شده است و در واقع پوششی است برای حضور یکی ازخشن‌ترین و خطرناک‌ترین خلافکارهای سیسیلی به نام نیکی سانتورو که با پا گذاشتن به این مجموعه باعث به هم ریختن اوضاع می‌شود.

فیلم مخمصه – Heat

Heat Movie

 • امتیاز در imdb : هشت و دو (8.2/10)
 • سال انتشار: 1995

مخمصه به کارگردانی مایکل مان یکی دیگر از بهترین فیلم های رابرت دنیرو است که تحسین تماشاچیان را در پی داشته است، این فیلم محصول سال 1995 کشور آمریکا است که در ژانر اکشن و جنایی ساخته شده است و دو غول بازیگری در قرن 20 یعنی رابرت دنیرو و آلپاچینو در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم در واقع دومین فیلمی است که آلپاچینو و دنیرو رو در روی یک‌دیگر قرار می‌گیرند پیش از آن این دو در فیلم پدر خوانده این کار را کرده بودند، سکانس رویارویی این دو بازیگر مطرح سینما یکی از معروف‌ترین صحنه‌های سینمایی است که یک پلیس و دزد در مقابل یک‌دیگر قرار می‌گیرند و با هم صحبت می‌کنند بدون این‌که هیچ‌کدام به دیگری دروغ بگوید، آن‌ها یک‌دیگر را تحسین می‌کنند و البته از کشتن هم نیز ترسی ندارند.

در این فیلم علاوه بر دنیرو وآپاچینو بازیگرانی هم‌چون دایان ونورا، ایمی برنمن، اشلی جاد، میکلتی ویلیامسون، وس استودی، تد لواین، جان ویت , وال کیلمر و تام سایزمور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این فیلم در مورد چند سارق حرفه‌ای بانک است که در آخرین سرقت خود در مخمصه‌ای بزرگ گیر می‌افتند و پلیس به دنبال دستگیری آن‌ها است و این یک رویارویی بزرگ است.

فیلم راننده تاکسی – Taxi Driver

Taxi Driver

 • امتیاز در imdb : هشت و سه (8.3/10)
 • سال انتشار: 1976

راننده تاکسی یکی دیگر از بهترین فیلم های رابرت دنیرو محسوب می‌شود که در سال 1976 در ژانر مهیج روان‌شناسانه نئو نوآر در کشور آمریکا ساخته شده است، این فیلم به کارگردانی مارتین اسکورسیزی کمی بعد از پایان یافتن جنگ ویتنام فیلم‌برداری شده است و سبکی جدید از فیلم‌سازی را به نمایش گذاشته است.

این فیلم به عنوان یکی از جنجال‌برانگیزترین و مهم‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما در میان بسیاری از منتقدان و مخاطبان به یاد آورده می‌شود و بسیاری آن را جزو بهترین فیلم‌های سینمایی می‌دانند که در طول تاریخ و در تمام ادوار ساخته شده است، هرچند که این فیلم در جشنواره‌هایی هم‌چون اسکار به خوبی دیده نشد و با‌ این‌که در چندین بخش نامزد دریافت جایزه بود نتوانست هیچ یک را به خود اختصاص دهد، اما با گذشت سال‌ها این فیلم در نظرسنجی‌های معتبر سینمایی از جمله نظر سنجی نشریه معتبر سایت اند ساوند از دید کارگردانان به عنوان پنجمین فیلم برتر تاریخ شناخته شد.

در فیلم جنجالی راننده تاکسی بازیگران مطرحی هم‌چون رابرت دنیر، جودی فاستر،سیبل شفرد، آلبرت بروکس، لئونارد هریس، هاروی کایتل و پیتر بویل به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم در مورد تراویس بیکل تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا است که در ویتنام حضور داشته است و بعد از جدا شدن از ارتش راننده تاکسی می‌شود ولی به علت اختلال در خواب و بی‌خوابی مزمن تنها شب‌ها کار می‌کند، آشفتگی و هرج مرجی که در طول کار خود در شب با آن‌ها روبرو می‌شود باعث ایجاد نا آرامی و آشفتگی تراویس می‌‌گردد.

فیلم روزی روزگاری در آمریکا – Once Upon A Time In America

Once Upon A Time In America

 • امتیاز در imdb : هشت و چهار (8.4/10)
 • سال انتشار: 1984

فیلم روزی روزگاری در آمریکا یک فیلم جنایی و گانگستری است که توسط سرجو لئونه کارگردانی شده است و یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیرو محسوب می‌شود و البته بسیاری از نشریه‌های برتر دنیا این فیلم را در لیست 250 فیلم برتر تاریخ سینما جای داده‌اند.

یک گروه بزرگ فیلم‌نامه نویس متشکل از سرجو لئونه، لئوناردو بنونوتی، پیرو دی‌برناردی، فرانکو آرکالی، انریکو مدیولی و فرانکو فرینی فیلم نامه روزی روزگاری در آمریکا را به رشته تحریر درآورده‌اند و بازیگرانی هم‌چون رابرت دنیرو، پیرو دی‌برناردی، انریکو مدیولی، فرانکو آرکالی، فرانکو فرینی، سرجو لئونه و استوارت ام. کامینسکی در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این فیلم در سه دوره زمانی مختلف روایت می‌شود : دوران کودکی نقش اصلی فیلم (1922)، دوران جوانی (1933-1932) و دوران کهولت آن یعنی سال 1968 به بعد.

این فیلم زندگی یک گانگستر یهودی را به تصویر می‌کشد که پس از گذشت سی سال به قسمت شرقی شهر منهتن بازمی‌گردد تا با اتفاقات تلخ و خاطرات گذشته خود دوباره روبرو شود.

فیلم رفقای خوب – Goodfellas

Goodfellas

 • امتیاز در imdb : هشت و هفت (8.7/10)
 • سال انتشار: 1990

فیلم سینمایی گانگسترها یا مافیایی‌ها که در ایران به اسم رفقای خوب شناخته می‌شود یکی از بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو است که توسط مارتین اسکورسیزی کارگردانی شده است، این فیلم در سال 1990 در ژانر جنایی و داستانی بر روی پرده نقره‌ای به اکران درآمد.

رفقای خوب به تهیه‌کنندگی کمپانی برادران وارنر یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های ساخته شده در سینما است و در رتبه بندی وب سایت iMDB در میان 20 فیلم برتر از نظر امتیاز قرار دارد و اقتباسی از کتابی به نام Wiseguy است (اصطلاح عامیانه‌ای که به اعضای مافیا می‌گفتند)، فیلمنامه رفقای خوب در واقع بر اساس زندگی واقعی هنری هیل، گانگستر سابق و خبررسان اف‌بی‌آی نوشته شده‌است و در این فیلم بازیگرانی هم‌چون رابرت دنیرو، ری لیوتا، جو پشی، لورین براکو، پل سوروینو و تونی دارو حضور داشته‌اند.

داستان فیلم رفقای خوب در مورد فردی به نام هنری است که از کودکی آرزوی گنگستر شدن را در سر خود می‌پرورانده و در ذهن او جایگاه یک گنگستر حتی از رئیس جمهور هم بالاتر قرار داشته، در دوران جوانی هنری فقط به عنوان یک پیشخدمت ساده وارد سازمان جنایی که در نزدیک محل زندگیشان بوده می‌شود و این شروع داستان او برای رسیدن به آرزوهایش است.

فیلم جوکر – Joker

Joker 2019

 • امتیاز در imdb : هشت و نه (8.9/10)
 • سال انتشار: 2019

جدیدترین فیلم ساخته شده بر پایه شخصیت جوکر در سال 2019 به یکی از بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو تبدیل شد که هم‌چون بسیاری از فیلم‌هایی که این بازیگر بزرگ در آن‌ها حضور داشته است توانست موفقیت‌های زیادی را به دست آورد و از سوی منتقدان و مخاطبان مورد استقبال قرار گیرد.

فیلم جوکر یک فیلم تریلر روان‌شناختی است به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی تاد فلیپس است که بر پایه شخصیتی از دنیای دی‌سی ساخته شده است و این پنجمین فیلم مستقل منتصب به این شخصیت است.

در این فیلم بازیگرانی هم‌چون، رابرت دنیرو، واکین فینیکس، زازی بیتز، فرانسیس کانروی، برت کالن، مارک مارون، گلن فلشلر، بیل کمپ، برایان کالر، دانته پریرا اولسن، جاش پایس، شیا ویگهام و داگلاس هاج حضور داشته است.

این فیلم علاوه بر جوایز فراوان در جشنواره‌های مختلف از اسکار تا جشنواره ونیز را به دست آورد و یکی از پرسود‌ترین فیلم‌های ساخته شده در تاریخ سینما است و البته پرفروش‌ترین فیلمی است که بر اساس یک شخصیت کامیک ساخته شده است، جوکر توانست با بودجه‌ای 70 میلیون دلاری بیش از یک میلیارد دلار فروش گیشه را تجربه کرد.

داستان فیلم در شهری به نام گاتهام رخ ‌می‌دهد و زندگی فردی به نام آرتور فلک را به تصویر می‌کشد که به خاطر بیماری‌های روحی و فشارهای زندگی در این شهر و هم‌چنین برخوردهای مردم بسیار آسیب دیده و سرخورده شده است ولی ناگهان زندگی خود را تغییر می‌دهد و با نام جوکر تمام شهر را به هم می‌ریزد.

فیلم پدر خوانده: قسمت دوم – The Godfather Part II

The Godfather Part II

 • امتیاز در imdb : نه (9.0/10)
 • سال انتشار: 1974

فیلم سینمایی پدر خوانده را می‌توان به عنوان افتخار سینمای جهان به حساب آورد این فیلم یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین فیلم‌های ساخته شده در تاریخ سینما است که بدون شک بسیاری‌ها آن را چندین بار تماشا کرده‌اند.

فیلم پدر خواند قسمت دوم یکی از بهترین فیلم های رابرت دنیر محسوب می‌شود که با حضور در کنار بزرگان دیگری هم‌چون آل‌پاچینو فیلمی عظیم و پر افتخار را در حافظه سینما به ثبت رسانده‌اند که در همه‌ نظر سنجی‌ها و رای گیری‌ها جزو 5 فیلم برتر تاریخ سینما است.

این فیلم در ژانر داستانی-جنایی به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا ساخته شده و تهیه‌کنندگی آن را کمپانی پارامونت پیکچرز بر عهده داشته است.

در پدرخوانده: قسمت دوم بازیگرانی هم‌چون آل پاچینو، رابرت دنیرو، رابرت دووال، دایان کیتن، جان کازال، تالیا شایر، لی استراسبرگ، مایکل وی. گازو، مُرگانا کینگ، اریکا یون، اورسته بالدینی، تام روسکوئی و فرانچسکا د ساپیو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم مرد ایرلندی – The Irishman

فیلم مرد ایرلندی - The Irishman

 • امتیاز در imdb : هفت و نه (7.9/10)
 • سال انتشار: 2019

فیلم سینمایی مرد ایرلندی محصول سال 2019 یکی دیگر از بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو است که جدیدترین اثری است که این بازیگر سرشناس در آن به ایفای نقش پرداخته است، این فیلم در ژانر جنایی و حماسی ساخته شده و محصول کشور آمریکا است و تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن را مارتین اسکورسیزی بر عهده داشته است.

این فیلم در واقع اقتباسی است از رمان  شنیده‌ام خانه‌ها را رنگ می‌کنی که توسط چارلز برنت به رشته تحریر درآمده است و داستان زندگی فرانک شیرن را در طول چند برهه زمانی روایت می‌کند.

مرد ایرلندی از سوی منتقدین مورد توجه قرار گرفت و بسیاری آن را به عنوان بهترین فیلم ساخته شده توسط اسکورسیزی معرفی کردند، هم‌چنین این فیلم در جشنواره اسکار نامزد دریافت 10 جایزه بوده و در سایر جشنواره‌های سینمایی مطرح در جهان نیز این فیلم توانست در اکثر بخش‌ها نامزد دریافت جایزه باشد، هم‌چنین نتفلیکس به عنوان شبکه‌ پخش کننده این اثر، مرد ایرلندی را پر بیننده‌ترین فیلم ساخته شده در تاریخ این شبکه اعلام کرد، فیلمی که تا کنون بیش از 30 میلیون نفر آن را در نتفلیکس تماشا کرده‌اند.

فیلم مرد ایرلندی با بودجه 159 میلیون دلاری ساخته شده است. در این فیلم بازیگرانی هم‌چون رابرت دنیرو، جو پشی، آل پاچینو، بابی کاناوله، آنا پاکوین، ری رومانمو و هاروی کایتل به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این فیلم در سال 1950 اتفاق می‌افتد جایی که راننده کامیونی با نام فرانک شیرن با یکی از روسای مافیا ارتباط می‌گیرد و کم کم در گروه مافیایی رتبه خود را بالا می‌برد و تبدیل یه یک قاتل قراردادی می‌شود، این فیلم در واقع زندگی شیرن را به تصویر می‌کشد که در حال به یاد آوردن خاطرات جرم و جنایت‌های خود در طول حضورش در گرو‌های مافیایی است.

نگاهی بر بهترین فیلم های رابرت دنیرو

21 تا از بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو، چهره‌ی بزرگ سینمای هالیوود را به شما عزیزان معرفی کنیم. امیدواریم که از معرفی، و تماشای این آثار لذت ببرید. اگر بهترین فیلم های رابرت دنیرو را دنبال کرده باشید قطعا متوجه این موضوع شدید که هر چه تجربه او بیشتر شده است بازی او هم پختگی بیشتری پیدا کرده است. برای مثال یکی از آخرین فیلم های او فیلم مرد ایرلندی است که در بیشتر مراسمات هنری توانست نامزد و یا برنده بهترین بازیگر مرد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا