بیوگرافی و تاریخچه

ایلان ماسک برکنار شد: برنارد آرنو اکنون ثروتمندترین فرد جهان است

فقط مولتی میلیاردرها در فهرست ثروتمندان مجله تجاری “فوربس” قرار می گیرند. ماسک، کارآفرین جنجالی آمریکایی، اکنون از رتبه اول کنار گذاشته شده است.

وقتی صحبت از جنجال در شرکت رسانه‌های اجتماعی توییتر، اشتباهات کلامی و ایده های تجاری پیشگامانه می شود، می توانید روی ایلان ماسک حساب کنید. اما وقتی صحبت از پول به میان می‌آید، هوا برای این کارآفرین آمریکایی به مراتب کم‌رنگ‌تر می‌شود، به طور نسبی: در حل حاضر در فهرست ثروتمندان مجله تجاری “فوربس”، یک مولتی میلیاردر فرانسوی برای رتبه اول با او رقابت می‌کند.

روز پنجشنبه، “فوربس” برنارد آرنو و خانواده اش را در رتبه اول در میان ابرثروتمندان قرار داد. با ارزش دارایی 186.6 میلیارد دلاری، مرد فرانسوی فقط از دارایی ماسک پیشی گرفته است. اما پیشروی 800 میلیون دلاری آمریکا برای سقوط پیشگام خودروهای الکترونیکی آمریکایی با 185.8 میلیارد دلار کافی است (تا 8 دسامبر، ساعت 4:50 بعد از ظهر).

آرنو ابتدا در روز چهارشنبه از ماسک گذشت، سپس برای مدت کوتاهی عقب نشینی کرد و در روز پنجشنبه دوباره جایگاه اول را به دست آورد. از آن زمان، این دو مولتی میلیاردر در یک مسابقه رودررو بودند.

رقیب ایلان ماسک کیست؟

برنارد آرنو رئیس گروه لوکس LVMH است که مجموعه‌ای از برندهای پوشاک لویی ویتون و مارک جاکوبز، تولیدکننده شامپاین Moët & Chandon و خطوط عطر و لوازم آرایشی Bulgari  و Christian Dior را شامل می‌شود.

از فوریه 2021، تولیدکننده سنتی کفش آلمانی Birckenstock نیز بخشی از گروه بیش از 70 برند لوکس بوده است. آخرین تصاحب تحت حمایت آرنو، زنجیره جواهرات تیفانی را به دست فرانسوی‌ها آورد.

دلیل کاهش رتبه ماسک کاهش شدید ارزش سهام تسلا در این بین است. از زمانی که برنامه‌های ماسک برای تصاحب شبکه اجتماعی توییتر مشخص شد، تقریبا نیمی از فهرست خود را از دست دادند. او برای اینکه بتواند در ماه اکتبر این خرید را انجام دهد، بخش بزرگی از سهام خود را در تولیدکننده خودروهای برقی فروخته بود. ماسک در نهایت 44 میلیارد دلار برای تصاحب توییتر پرداخت کرد.

ماسک قبلاً در سپتامبر 2021 رتبه ثروتمندترین فرد جهان را از جف بزوس بنیانگذار آمازون گرفته بود. او علاوه بر تسلا، توییتر و شرکت فضایی Space X، استارت‌آپ Neuralink را نیز اداره می‌کند که می‌خواهد اتصال مغز انسان به رایانه‌ها را از طریق یک رابط امکان‌پذیر کند.


Bernard Arnault

بیوگرافی برنارد آرنو / Bernard Arnault

برنارد آرنو رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل LVMH Moet Hennessy – Louis Vuitton، گروه محصولات لوکس پیشرو در جهان است.

آقای آرنو در 5 مارس 1949 در یک خانواده صنعتی در روبایکس فرانسه به دنیا آمد. سپس به تحصیل در Ecole Polytechnique ادامه داد.

او کار حرفه ای خود را در همان سال به عنوان مهندس با شرکت ساختمانی Ferret-Savinel آغاز کرد و قبل از اینکه در سال 1978 به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب شود، به سمت های مختلف مدیریت اجرایی ارتقا یافت.

آقای آرنو تا سال 1984 در آنجا ماند، تا اینکه سازماندهی مجدد شرکت هلدینگ Financière Agache را بر عهده گرفت. او با شروع استراتژی توسعه شرکت پیشرو محصولات لوکس در جهان، گروه را به سودآوری بازگرداند. در این فرآیند، او کریستین دیور را به عنوان سنگ بنای سازمان جدید تقویت کرد.

در سال 1989، آقای Arnault سهامدار عمده LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton شد و گروه محصولات لوکس پیشرو در جهان را ایجاد کرد. آقای آرنو از آن تاریخ تاکنون رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت بوده است.

آقای آرنو همچنین رئیس هیئت مدیره Groupe Arnault SE (شرکت هلدینگ خانوادگی وی) است.  آرنو متاهل و دارای پنج فرزند است. به وی عناوین افتخاری افسر بزرگ لژیون افتخار و فرماندهی هنر و ادب اعطا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا