انیمه هافیلم و سریال

10 مورد از توانایی ها و قدرت های آنگ در حالت آواتار – Avatar

در دنیای خیالی «آواتار: آخرین بادافزار» ساخته نیکلودئون، همه شخصیت‌ها قابلیت کنترل یکی از عناصر را دارند؛ اما هیچ‌کدام به اندازه «آواتار» قدرتمند نیستند. آواتار برای ده هزار سال به‌عنوان پلی نیرومند میان دنیای ارواح و دنیای انسان‌ها عمل کرده است و می‌تواند کارهای خارق‌العاده‌ای انجام دهد که از هیچ فرد کنترل‌کننده‌ دیگری بر نمی‌آید.

آواتارهایی مانند آنگ با هدایت روح راوا، قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیزی برای حفظ صلح و تعادل در جهان هستند. هر آواتار می‌تواند عنصر اصلی خود را کنترل کند و سپس با یادگیری سه عنصر دیگر، قدرت‌های منحصربه‌فردی نیز به‌دست آورد، همان‌طور که در صحنه‌های کلیدی «آواتار: آخرین بادافزار»، یکی از بهترین انیمیشن های سریالی دیده‌ایم.

درطول یک سال به لحاظ داستانی، آنگ از بهترین شخصیت های کارتونی، در حالت آواتار کارهای قابل‌توجه زیادی انجام داد که برخی از آن‌ها را جانشین او، کوررا نیز در دهه‌های آینده تکرار کرد. بدیهی است که برخی از این توانایی‌های آواتار قدرتمندتر و تاثیرگذارتر از بقیه هستند.

10. توانایی آنگ در کنترل انرژی دیگران در حالت آواتار

avatar state aang abilities 9

توانمندترین و درعین‌حال عجیب‌ترین قابلیت آنگ در حالت آواتار، به‌طور غیررسمی به‌نام «تحت کنترل داشتن انرژی» شناخته می‌شود. آنگ این تکنیک خارق‌العاده را زمان رویت ستاره دنباله‌دار سوزن و هنگام ملاقات با یک لاک‌پشت-شیر آموخت. این توانایی به او اجازه می‌داد تا نه‌تنها انرژی درون خود، بلکه انرژی دیگران را نیز کنترل کند. آنگ از این توانایی به‌عنوان راه‌حلی برای شکست اوزای، بدون کشتن او استفاده کرد.

آنگ در نبرد نهایی خود، هنگامی‌که ارباب آتش اوزای را در گوشه گیر انداخته بود، از این توانایی خیره‌کننده استفاده کرد و مستقیماً با روح اوزای مبارزه کرد. این امر نبرد آن‌ها را به‌شدت شخصی کرد، رقابتی برای دیدن اینکه چه کسی اراده‌ قوی‌تری دارد. آنگ پیروز شد و در این فرآیند، توانایی کنترل آتش را از اوزای سلب کرد و به جنگ پایان داد و همچنین اوزای درمانده را برای همیشه اسیر کرد. صحنه‌های دیگری در مجموعه آواتار نیز وجود دارد که در آن‌ها کنترل انرژی به افراد توانایی کنترل عناصر می‌بخشد و حتی اجازه می‌دهد تا آواتارها روحی از خودشان بسازند.

9. توانایی آنگ در افزایش قدرت خم شدن خود با هدایت انرژی کیهانی

avatar state aang abilities 8

آواتارهایی مانند آنگ، همگی استادان قدرتمند کنترل عناصر هستند؛ اما خارج از حالت آواتار، مهارت آن‌ها در کنترل هر عنصر به تنهایی در حد متوسط یا کمی بالاتر از آن قرار می‌گیرد. بااین‌حال، زمانی‌که شخصیتی مانند آنگ وارد حالت آواتار می‌شود، می‌تواند انرژی کیهانی را برای تقویت هر چهار عنصر هنگام کنترل آن‌ها هدایت کند.

این نماد را می‌توان در مدل بزرگ شناوری از آنگ در فضا مشاهده کرد، که همیشه با درخششی آبی‌رنگ، نماد حالت آواتار، احاطه شده است. با چنین قدرتی، آنگ می‌تواند توانایی کنترل عناصر خود را فراتر از حد تصور هر کنترل‌کننده‌ معمولی‌ای ارتقا دهد. این به او امکان می‌دهد تا حجم عظیمی از سنگ را جابه‌جا کند، شعله‌های آتش غول‌آسا ایجاد کند، آبی به اندازه‌ یک دریا را کنترل کند و حجم انبوهی از هوا را به تسخیر خود درآورد.

8. نمایش قدرت: آواتار و تسلط بر عناصر

avatar state aang abilities 7

آواتارها تمایل دارند هربار بر یک عنصر تمرکز کنند و در نبرد به‌سرعت بین آن‌ها جابه‌جا شوند؛ اما در حالت آواتار، آواتار می‌تواند به‌طور همزمان از هر چهار عنصر استفاده کند. آنگ این توانایی فوق‌العاده را در مبارزه با ارباب آتش اوزای به نمایش گذاشت. او با گردهم‌آوردن هر چهار عنصر، توپی چند عنصری به دور خود تشکیل داد تا قدرت واقعی‌اش را نشان دهد.

این توانایی به آنگ اجازه می‌داد تا با سرعت و ظرافتی حتی بیشتر از قبل، بر چهار عنصر کنترل داشته باشد که نمایش بصری خیره‌کننده‌ای نیز به‌همراه داشت. این توپ چند عنصری همچنین چهار گزینه همزمان برای دفاع در اختیار آنگ قرار می‌داد. او می‌توانست از یکی یا چند عنصر به میل خود برای محافظت از خود در برابر حملات دشمن استفاده کند.

7. توانایی آنگ در کانالیزه کردن ظاهر و شخصیت آواتار کیوشی

avatar state aang abilitiesر

آواتارهایی مانند آنگ نه تنها یک روش، بلکه دو روش برای استفاده از حالت آواتار به خاطر جذابیت یا دیپلماسی دارند. علاوه‌بر اینکه می‌توانند همزمان به عنوان چندین آواتار صحبت کنند، این قابلیت را هم دارند که یک آواتار خاص از گذشته را کانالیزه کرده و اجازه دهد آن آواتار گذشته بر بدن آواتار کنونی تسلط یابد. این امکان به آواتار اجازه می‌دهد تا بینش و جذابیتی را به نمایش بگذارد که به تنهایی هرگز قادر به ارائه آن نبوده‌اند.

اصلی‌ترین استفاده آنگ از این قدرت قدرتمند در قسمت “روز آواتار” رخ داد. آواتار معروف کنترل‌کننده زمین، کیوشی، به خاطر یک رویداد گذشته مقصر شناخته شده بود و آنگ در تلاش برای تبرئه نام او با مشکل مواجه شد، بنابراین کیوشی برای اصلاح اطلاعات از طریق آنگ کنترل بدن او را به دست گرفت.

6. تجربه آنگ از تعامل با روح اقیانوس و دیگر ارواح

avatar state aang abilities 6

پیوند عمیق آواتار با ارواح، در محاصره قبیله آب جنوبی به او بسیار کمک کرد. زمانی‌که دریاسالار ژائو روح ماه را از بین برد، آنگ با اقدامی جسورانه با روح اقیانوس پیوند برقرار کرد و به موجودی غول‌آسا از جنس آب، یک کایجو، تبدیل شد. این هیولای آبی تمام ناوگان قبیله آتش را درهم شکسته و قبیله آب جنوبی را نجات داد.

البته آواتار برای انجام این کار به حالت آواتار نیاز داشت و به لطف آن، موفقیتی چشمگیر به‌دست آورد، هرچند درطول این اتفاق، کنترل کامل خود را از دست داد. چنین قدرتی به‌ندرت ظاهر می‌شود و به‌نظر می‌رسد کنترل آن دشوار است؛ اما باتوجه‌به نتیجه‌ فوق‌العاده‌ای که به‌همراه داشت، روشن است که پیوند با ارواح در رده‌های بالا، بهترین قدرت و توانایی آواتارها را آشکار می‌کند.

5. توانایی آنگ در صحبت با صدای آواتارهای گذشته

avatar state aang abilities 5

برخی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های حالت آواتار نه برای کنترل ارواح یا کنترل عناصر قدرتمند، بلکه صرفاً برای گفتگو با مردم در نظر گرفته شده‌اند. در نهایت، آواتار فقط یک کنترل‌کننده چند عنصری یا یک متخصص ارواح نیست، بلکه درکنار این توانایی‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین  میانجی جهان باشد که از کلمات برای حفظ صلح و تعادل بین همه مردمان استفاده می‌کند.

بنابراین، صحبت کردن با صدا و اقتدار آواتارهاي گذشته، توانايي قدرتمندی برای آواتار به‌شمار می‌رود. اين توانايي کاریزمای قدرتمندی ايجاد می‌کند که می‌تواند حتی با اعتمادبه‌نفس‌ترين يا لجوج‌ترين افراد را نيز به سکوت وادارد. نمونه‌ اين کار را زمانی‌که آنگ در نبرد با ارباب آتش اوزای انجام داد، ديديم. اوزاي در مقابل سرزنش‌هاي انبوهي از آواتارها به‌خاطر اعمال نادرستش، هيچ پاسخي نداشت.

4. ورود ناخودآگاه انگ به حالت آواتار در مواقع خطر یا اضطراب

avatar state aang abilities 4

برخی از قابلیت‌های قدرتمند حالت آواتار قرار نیست به‌طور آگاهانه به‌کار گرفته شوند؛ اما همچنان بخش جدایی‌ناپذیری از ماهیت آن‌ها به‌شمار می‌روند. یک آواتار مانند آنگ پس از گذراندن آموزش کافی، می‌تواند به اراده‌ خود وارد یا خارج از حالت آواتار شود؛ اما تا پیش از آن، ورود غریزی به این حالت، به‌ویژه در واکنش به خطر، محتمل است. این یک مکانیزم دفاعی است که حداقل یک‌بار جان آنگ را نجات داده است.

این توانایی به آنگ کمک کرد تا یک قرن پیش از طوفان جان سالم به در ببرد و این، همراه با کنترل غریزی آب، او و آپا را از غرق شدن نجات داد. همچنین آنگ در مواقع پریشانی نیز می‌تواند وارد حالت آواتار شود که می‌تواند به او در ترساندن یا شکست دادن دشمنانش کمک کند.

هرچند به‌نظر تیم آواتار، این اغلب راه درستی برای حل مسائل نیست. بااین‌حال، به‌خاطر دفاع از خود، مهم است که آنگ بتواند در مواقعی که ورود ارادی به حالت آواتار ممکن نیست، از خودش با این قدرت محافظت کند.

3. توانایی آواتار برای ورود به دنیای روح از طریق مدیتیشن

avatar state aang abilities 3

پیوند عمیقی میان آواتار و دنیای ارواح وجود دارد. این ارتباط به‌واسطه راوا، روح نورانی که در وجود آواتار حلول کرده، شکل می‌گیرد و به آواتار توانایی سفر به دنیای ارواح را نیز اعطا می‌کند. انگ در حالت آواتار می‌تواند با مدیتیشن و به‌واسطه روح خود به آن قلمرو سفر کند، مانند زمانی‌که در محاصره قبیله آب جنوبی به‌دنبال کمک بود.

این توانایی حالت آواتار زمانی مفید است که آواتار نتواند به راحتی یک موقعیت دیپلماتیک یا نبرد را حتی با بهره‌گیری از چهار عنصر حل کند. بنابراین می‌تواند از ارواح برای استفاده از قدرت‌های منحصربه‌فردشان به‌عنوان پشتیبان کمک بگیرد. البته، ورود به دنیای ارواح به این شکل تضمین نمی‌کند که آواتارهایی مانند آنگ با روحی مواجه شوند که موافق کمک باشد، اما همچنان یک توانایی حیاتی برای آنگ است.

2. مقابله آواتار با کنترل کننده خون

avatar state aang abilities 2

همان‌طور که در فلش‌بکی در «افسانه کورا» نشان داده شد، حالت آواتار به انگ اجازه می‌دهد از کنترل هر خم‌کننده خونی رهایی یابد، هرچند برای تمام آواتارهای قبلی این موضوع بی‌مورد بوده است. خم شدن خون حتی تا زمانی‌که هاما، کنترل‌کننده آب یاغی، آن را اختراع نکرد وجود نداشت؛ اما به هرحال این توانایی برای انگ بسیار کاربردی بود.

آنگ در میانسالی با یک شخصیت شرور کنترل‌کننده خون به‌نام یاکون روبه‌رو شد، گانگستری که قصد داشت شهر را کنترل کند. یاکون با توانایی خاصش انگ را در چنگ خود گرفت؛ اما آنگ با استفاده از حالت آواتار بلافاصله رها شد.

1. قدرت نهفته در آواتار: تغییر حالت دادن عناصر بدون آموزش

avatar state aang abilities 1

در قسمتی به‌نام «طوفان»، فلش‌بکی به فرار دراماتیک آنگ از معبد جنوبی باد پس از کشف هویت او به‌عنوان آواتار، نشان داده می‌شود. آنگ و آپا، بیسون پرنده‌اش، در طوفانی سهمگین در دریا گرفتار و تقریبا غرق شدند. این اولین‌باری بود که به‌طور قطعی نشان داده شد آنگ وارد حالت آواتار می‌شود و نه‌تنها هوا، بلکه آب را نیز می‌تواند کنترل کند.

هرچند آنگ در آن زمان آموزش واتربندینگ ندیده بود؛ اما به لطف غریزه و استفاده از حالت آواتار، توانست آب را کنترل کند و خود و آپا را درون کوه یخی منجمد کند. این توانایی به‌ندرت در «آواتار: آخرین بادافزار» دیده شد و کمکی به آنگ در نبرد نکرد؛ بنابراین در میان قدرت‌های آواتار او در پایین‌ترین رتبه قرار می‌گیرد. بااین‌حال، همین توانایی او را از غرق شدن نجات داد و به‌طور ‌قطع مهم است.

مروری بر پایان مقاله رتبه بندی توانایی ها و قدرت های آنگ در حالت آواتار

حالت آواتار نه‌تنها به آنگ تسلطی بی‌نظیر بر چهار عنصر اعطا می‌کند، بلکه او را از قدرت و استقامتی خارق‌العاده نیز بهره‌مند می‌کند. دراین‌حالت، آنگ به‌مثابه یک جنگجوی شکست‌ناپذیر، قادر به انجام معجزاتی است که از توان هر خم‌کننده‌ای خارج است.

به‌طور کلی، قدرت‌های آنگ در حالت آواتار بی‌حدومرز هستند و او را به نیرویی بی‌نظیر برای حفظ صلح و تعادل در جهان تبدیل می‌کنند. حضور آواتار در میدان نبرد، به‌مثابه طلوعی امیدبخش برای پیروزی نیکان بر تاریکی و ظلم است. این قدرت بی‌بدیل، او را به منجی بشریت و حافظ نظم و عدالت در دنیای آواتار تبدیل می‌کند.

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا