از زبان شما

آیا سیگار الکترونیکی اعتیاد آور است

آیا سیگار الکترونیکی اعتیاد آور است، این سوال مهم برای افرادی به وجود می‌آید که به دلیل ترک سیگار سنتی قصد استفاده از انواع سیگار الکترونیکی را دارند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم به دلیل وجود ماده نیکوتین در این محصولات در صورت استفاده طولانی مدت؛ بله سیگار الکترونیک اعتیاد آور است. اما همین سیگارهای الکترونیک به افرادی که قصد ترک سیگار را دارند کمک می‌کند تا آسان‌تر از شر این ماده مضر خلاص شوند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در زمینه خرید ویپ و همچنین خرید جویس با کارشناسان مجموعه روکوویپ در ارتباط باشید.

معرفی دستگاه ویپ یا سیگار الکترونیک

قبل از اینکه پاسخ مناسبی به آیا سیگار الکترونیک اعتیادآور است، بدهیم باید به معرفی دستگاه ویپ و سیگارهای الکترونیکی بپردازیم. زیرا ممکن است برخی از افراد به طور کامل دستگاه‌ها و نحوه کارکرد آنها را نشناسند.

سیگار الکترونی یا ویپ دستگاهی است که با استفاده از انرژی الکتریکی و یک ماده نیکوتین‌دار شرایط کشیدن سیگار سنتی را برای افراد به وجود می‌آورد. اما دیگر فرد خاکستر و دود را استنشاق نمی‌ کند و مدل ‌های متنوع ویپ برای جایگزین شدن سیگار و قلیان طراحی شده‌اند.

طراحی دستگاه ویپ به صورتی است که فرد دهانه آن را میان لب‌ ها قرار داده و با تنفس، جریان هوا درون آن به گردش درآمده و بخار گرم وارد دهان و گلو می‌ شود.

معمولا باتری این دستگاه ‌ها قابلیت شارژ دارد و یکبار مصرف نیست و پس از هر بار تمام شدن مایع جویس مجدد می ‌توانید آن را پر کرده و استفاده کنید. میزان نیکوتین مایع جویس را می ‌توانید در زمان خرید جویس مشخص کنید و بسته به شرایط خود، جویس‌ هایی با درصد نیکوتین بالا یا پایین تهیه نمایید.

آیا استفاده از سیگار الکترونیکی و ویپ اعتیادآور است؟

هر روزه به تعداد افراد سیگاری جهان در حال افزوده شدن است، به همین سبب برای جلوگیری از ضررها و عواقب خطرناک سیگار در طی سال‌ های طولانی شرکت‌ های مختلف لوازم خاصی از جمله سیگار الکترونیکی را طراحی کرده‌اند، تا به عنوان جایگزین سیگار سنتی مورد استفاده قرار بگیرند. به همین جهت در سال‌ های اخیر حجم استفاده از انواع ویپ و سیگار الکترونیک رو به افزایش می ‌باشد.

با این افزایش چشمگیر سوال مهمی که آیا سیگار الکترونیکی اعتیاد آور است؟ ایجاد می ‌شود. اگر بخواهیم یک پاسخ صریح به این سوال بدهیم؛ باید بگوییم بله سیگار الکترونیکی از نیکوتین برای برطرف کردن نیاز افراد سیگاری استفاده می‌کنند؛ به همین جهت در صورت استفاده بیش از حد اعتیاد آور می ‌شود.

هدف اصلی خرید ویپ و استفاده از آن، ترک سیگار سنتی است. اما اغلب افراد به جای ترک سیگار از هر دو محصول استفاده می‌کنند. این قضیه نه تنها کمکی به ترک سیگار نمی ‌کند؛ بلکه ضرر و زیان‌ های هر دو را به بدن می ‌رساند. به همین جهت می‌ گویند که سیگار الکترونیک هم اعتیادآور است.

نقش سیگار الکترونیک در ترک سیگار

نقش سیگار الکترونیک در ترک سیگار

مادامی که سیگار استفاده می‌کنید، حجم نیکوتین بالا و سموم خطرناکی را وارد بدن خود می ‌کنید. این سموم می ‌توانند مستقیم بر روی ریه، قلب، سیستم گوارش و حتی مغز تأثیرات منفی بگذارند. در طولانی مدت سبب بروز بیماری ‌های خطرناک، مانند انواع سرطان‌ ها می ‌شوند.

راه حل‌ های زیادی برای ترک سیگار وجود دارد؛ اما همه این راه حل‌ها نیاز به مداومت و اراده قوی دارند. در میان روش‌ های مختلف استفاده از سیگار الکترونیک یک راه حل کاربردی محسوب می‌شود. در صورتی که با دریافت مشاوره‌ های تخصصی از افراد حرفه‌ای اقدام به خرید ویپ نمایید، همچنین شیوه استفاده صحیح از این دستگاه را بیاموزید، می توانید از آن برای ترک سیگار استفاده کنید.

در حال حاضر انواع جویس با طعم‌های مختلف تولید شده اند که در هنگام خرید جویس می‌توانید متناسب با ذائقه خود از طعم‌های شکلاتی، تنباکویی، میوه‌ای، طعم‌ های خنک و بسیاری از نمونه ‌های دیگر انتخاب کنید، تا لذت ویپینگ را برای شما افزایش بدهد، تا حدی که سیگار سنتی را به آسانی کنار بگذارید.

دلایل استقبال نسل جوان از سیگار الکترونیک

دلایل استقبال نسل جوان از سیگار الکترونیک

معمولاً سیگارهای سنتی بوی بسیار بدی بر روی لباس و در محیط به جای می ‌گذارند، این معضل موجب شده تا اغلب افراد به دنبال جایگزین کردن سیگار سنتی باشند. دلایل زیادی وجود دارد که نسل جوان سیگار الکترونیک را جایگزین سیگار سنتی کرده است. از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • کمتر بودن ضرر و زیان سیگار الکترونیک نسبت به سیگار سنتی، یکی از عوامل مهم می ‌باشد. زیرا میزان سمومی که در سیگار الکترونیک وجود دارد، تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

  • ایجاد نکردن بوی بد در هنگام ویپینگ، یکی از مهم‌ترین دلایل به شمار می ‌رود زیرا این سیگارها را در هر محیط و فضایی بدون نگرانی می توانند استفاده کنند.

  • کوچک بودن ابعاد سیگار الکترونیک و آسان بودن نحوه راه‌اندازی آن یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال از این محصول است.

  • امکان خرید جویس با طعم‌ های مختلف متناسب با سلیقه شخصی هر فرد، یکی دیگر از دلایل انتخاب سیگارهای الکترونیک می‌ باشد. همچنین امکان تهیه چندین طعم به صورت همزمان و تغییر مداوم آنها هم وجود دارد.

  • تصور اینکه سیگار الکترونیک هیچ ضرری برای بدن ندارد، موجب شده تا نوجوانان و جوانان بیشتر به سمت این محصول کشیده شوند. اما در واقعیت در صورت استفاده کردن بیش از حد و رعایت نکردن برخی از استانداردها، ممکن است ضرر و زیان آن افزایش هم پیدا کند.

دریافت مشاوره از مجموعه روکوویپ برای انتخاب بهترین ویپ ترک سیگار

تا اینجا پاسخ مناسبی برای این سوال که آیا سیگار الکترونیکی اعتیاد آور است؟ پیدا کردیم. به منظور جلوگیری از مضرات سیگار الکترونیکی لازم است مراکز معتبر را برای خرید آن در نظر بگیرید، تا ضمن تهیه دستگاه‌های استاندارد، جویس‌های مرغوب و با کیفیت و شیوه استفاده از آن را نیز به شما آموزش بدهند.

روکوویپ یکی از معتبرترین مراکز فعال در این حوزه است که به تمام افرادی که قصد جدی برای ترک سیگار را دارند، کمک می ‌کند تا مناسبترین ویپ را تهیه کرده و به بهترین شکل حجم استفاده از سیگارهای سنتی را کاهش داده و در نهایت استفاده از ویپ را نیز متوقف کنند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره ‌های تخصصی برای انتخاب ویپ، نحوه استفاده از آن و انتخاب نوع جویس مناسب و کاربردی کافیست با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

تا اینجا دریافتیم که سیگار الکترونیکی هم ممکن است آسیب‌های زیادی به بدن وارد کند، پس بهتر است قبل از تهیه این سیگارها و استفاده از آن به منظور تفریح و خوشگذرانی یا ترک سیگار سنتی، حتماً مشاوره تخصصی دریافت کنید. در این زمینه کارشناسان مجموعه روکوویپ می ‌توانند به شما کمک کنند.

سوالات متداول:

1) دلیل اصلی اعتیادآور بودن سیگار الکترونیک چیست؟

نیکوتین مهمترین و اصلی‌ترین ماده‌ای است که سبب وابستگی شما به سیگار الکترونیک می ‌شود و البته همین ماده در سیگارهای سنتی هم وجود دارد.

2) آیا سیگار الکترونیک یا ویپ موجب ترک سیگار شده است؟

به طور گسترده ویپ کم ضررتر از سیگار بوده و تاکنون به افراد زیادی کمک کرده تا برای همیشه سیگار را ترک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا