از زبان شما

خرید تو دو لیست، الماسی در بهره وری که خیلی سعی کردند درموردش ندانید!

یکی از روش های مفیدی که شما می توانید برای انجام به موقع تمام کارها و وظایف روزمره خود از آن کمک بگیرید، تهیه یک لیست از کارها است. این لیست (To Do List) می تواند متشکل از وظایف و اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه یا حتی سالیانه باشد. در واقع تهیه یک لیست و داشتن برنامه ریزی دقیق برای انجام به موقع تمام کارهایتان باعث می شود که با نظم خاصی رو به جلو حرکت کرده و به همه اهداف خود دست پیدا کنید.

شما می توانید لیست کارهایتان را روی یک کاغذ ساده نوشته یا از یک روش سازماندهی شده و جذاب تر، یعنی استفاده از تودولیست کمک بگیرید!

تو دو لیست ها، دفترهای فانتزی و جذابی هستند که شما می توانید لیست کارهایتان را داخل آن ها بنویسید.

در ادامه این مطلب، اطلاعات بیشتری درمورد این محصولات به شما ارائه داده و نکاتی درخصوص خرید تو دو لیست در اختیارتان قرار می دهیم. همراه ما باشید!

دفترچه to do list چیست؟

تودولیست یک دفترچه مخصوص است که تمام صفحات آن به شکل سازماندهی شده ای طراحی شده و شما می توانید لیستی از کارهای روزمره خود را در آن یادداشت نمایید. البته که امکان یادداشت کردن این لیست روی یک تکه کاغذ ساده هم وجود دارد، اما در این صورت شما مدام باید به دنبال تکه کاغذهای مختلفی باشید که در مکان های مختلف پراکنده شده اند! این لیست ها به مرور گم می شوند و نمی توانند نظمی که شما به دنبال آن هستید را برایتان ایجاد کنند.

اینجاست که دفتر to do list می درخشد و به خوبی خودنمایی می کند. به کمک این دفتر، فهرست تمام کارهای شما در یک مکان هستند و شما می توانید این دفتر را همه جا همراه خود داشته باشید. در ادامه، مزایای خرید تو دو لیست را به شما خواهیم گفت.

مزایای خرید تو دو لیست

یکی از مهمترین دلایلی که باید از دفتر تودولیست استفاده کنید این است که به شما کمک می کند کارهای خود را سازماندهی کنید و برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشید. این برنامه ریزی می تواند مربوط به زندگی شخصی، شغلی، تحصیلی و ورزشی شما مربوط بوده و یا همه این موارد را در بر بگیرد.

وقتی همه وظایف خود را در یک لیست می نویسید، این وظایف و کارها قابل کنترل تر به نظر می رسند. در واقع شما با این کار، ذهن خود را هم مرتب می کنید و این کار به شما کمک می کند روی اهدافتان متمرکز بمانید و فرآیند کار عمیق (Deep Work) برایتان انجام پذیرتر باشد.

وقتی کاری را کامل می کنید، می توانید آن را از لیست خود حذف کرده یا مقابل آن یک علامت بزنید. این کار به شما حس پیشرفت و موفقیت می دهد، چیزی که اگر سردرگم بوده و مدام از کاری به سمت کار دیگر بروید، فاقد آن خواهید بود. این احساس موفقیت، شما را تحریک کرده و به شما انگیزه می دهد که به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

اما این تنها مزیت خرید to do list نیست. سایر مزایای استفاده از این محصول:

 1. سازماندهی و تجسم:
  تودولیست ها به شما این امکان را می دهند که همه چیز را از ذهن خود بیرون آورده و روی کاغذ سازماندهی کنید. همه افراد هم در زندگی حرفه ای و هم در زندگی شخصی، اولویت ها و اهداف متعددی خواهند داشت که در ذهنشان می چرخد. یادداشت کردن همه آن ها به شیوه ای منظم می تواند به شما کمک کند تا آنچه را که باید به آن برسید را به روشنی تجسم کنید.
 2. حافظه شما را بهبود می بخشد:
  تهیه کردن یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید، یک نوع کمک حافظه خارجی به شمار می رود. این لیست باعث می شود کمتر چیزی را فراموش کنید. همچنین هربار که شما به کارهای لیست نگاه کرده و یکی از آن ها را به محض انجام شدن تیک می زنید، ناخودآگاه انگیزه خود را تقویت خواهید کرد.
 3. بهره وری را افزایش می دهد:
  داشتن فهرستی از کارها برای انجام دادن به شما امکان می دهد کارهایی را که مهمتر از همه هستند اولویت بندی کنید. این بدان معناست که وقت خود را برای کارهایی که نیاز به توجه فوری شما ندارند تلف نخواهید کرد. خرید تو دو لیست به شما کمک می کند تا روی کارهایی که مهم ترین هستند متمرکز بمانید.
 4. به افزایش انگیزه کمک می کند:
  خرید to do list یک ابزار انگیزشی عالی به شمار می رود؛ زیرا شما می توانید از آن برای شفاف سازی اهداف خود استفاده کنید. شما می توانید هدف بلندمدت خود را به اهداف کوتاه مدتی کوچکتر و دست یافتنی تر تقسیم کرده و با علامت زدن هر یک از بخش های لیست خود، انگیزه بیشتری برای رسیدن به تک تک اهدافتان به دست آورید.
 5. کاهش استرس و اضطراب:
  تهیه یک فهرست از کارهایی که باید انجام دهید، راه بسیار خوبی برای کاهش استرس و اضطراب است. یادداشت کردن اهداف یا وظایف در دفترچه to do list ذهن شما را بسیار آرام می کند و این کار می تواند سطح استرس را کاهش دهد. ایجاد لیست همچنین به شما امکان می دهد مواردی را که ممکن است در غیر این صورت نادیده گرفته یا فراموش کنید را به خاطر بسپارید و نگرانی بابت عقب افتادن کاری نداشته باشید.

مزایای خرید تو دو لیست

مراحل مهم در خرید تو دو لیست

در بخش های قبلی سعی کردیم شما را با مزایای خرید to do list و لزوم داشتن آن آشنا کنیم. در اینجا، مراحل خرید تو دو لیست مناسب را به شما آموزش خواهیم داد. این نکات به شرح زیرند:

مرحله 1: به تعداد صفحات دفترچه to do list دقت کنید

اولین چیزی که باید در زمان خرید تودولیست به آن توجه کنید، تعداد صفحات دفترچه است. دقت کنید که شما هر روز برنامه هایتان را در دفترچه می نویسید. بنابراین به این نکته توجه کنید که هر صفحه از دفترچه برای چند روز جا دارد. معمولاً دفتر برنامه ریزی to do list به گونه ای طراحی شده که روی هر برگ از آن، امکان برنامه ریزی کارهای 2 الی 4 روز وجود داشته باشد. بهتر است تعداد صفحات دفتر خود را به گونه ای انتخاب کنید که حداقل برای برنامه ریزی یک سال شما جوابگو باشد.

مرحله 2: طرح روی جلد دفترتان را انتخاب کنید

با توجه به پرطرفداربودن این دفترها، امروزه طرح های متنوعی از آن ها تولید و به بازار عرضه می شود. شما باید به دنبال دفتری باشید که طرح روی جلد آن در همان نگاه اول توجه شما را جلب کرده و هر روز که برای بررسی کارهایتان به دفتر خود نگاه می کنید، از دیدن آن طرح ذوق زده شوید.

مرحله 3: اندازه دفتر لیست کارها را انتخاب کنید

در زمان خرید تو دو لیست، باید با توجه به حجم کارهای روزمره خود ابعاد دفترچه را انتخاب نمایید. اگر در طول روز کارهای زیادی برای انجام دادن دارید، به سراغ دفترچه های بزرگ تر بروید که جا برای یادداشت تمام این کارها داشته باشند. اما اگر حجم کارهای روزمره تان چندان هم زیاد نیست، می توانید از یک دفتر با ابعاد کوچک که جای کمتری اشغال می کند استفاده نمایید.

مراحل مهم در خرید تو دو لیست

مرحله 4: سبک صفحه و طراحی صفحه خود را انتخاب کنید

استایل صفحه به این اشاره دارد که می خواهید طرح کاغذهای دفتر شما به چه شکل باشد. هرکدام از تودولیست ها دارای صفحه ارایی خاص خود هستند. انتخاب طرح و سبک صفحات تو دو لیست به خواسته و سلیقه خود شما بستگی دارد. ولی بهتر است سبکی را انتخاب کنید که امکان یادداشت کردن منظم برنامه ها و کارهایتان را داشته باشد.

مرحله 5: به قیمت to do list توجه داشته باشید

قیمت to do list یکی دیگر از موارد مهمی است که باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید. اما این بدان معنا نیست که فقط به دنبال دفترهای بی کیفیت و ارزان قیمت بگردید. تودولیست مورد نظر شما باید هم از کیفیت کافی برخوردار بوده و هم متناسب با کیفیت، از قیمت مناسبی برخوردار باشد.

فروشنده های معتبر و قابل اعتماد، انواع دفتر تو دو لیست را با کیفیت بسیار بالا، ظاهر جذاب و قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کنند.

برای خرید to do list به فروشگاه معتبر گروه هنری ناچو مراجعه نمایید تا خیالتان از بابت تنوع، کیفیت، قیمت و پشتیبانی، راحت باشد.

جمع بندی

تودولیست ها دفترچه هایی هستند که به شما امکان می دهند تمام کارها و وظایف روزمره خود را یادداشت کرده و یک لیست مرتب براساس اولویت بندی کارها داشته باشید. شما می توانید بعد از انجام هرکار، جلوی آن در دفتر تو دو لیست خود علامت زده و به ترتیب و با نظم خاصی تمام کارهایتان را پیش ببرید. به این ترتیب این دفترچه ها باعث می شوند که شما برای تمام کارهایتان برنامه ریزی داشته و روز به روز به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود نزدیک تر شوید.

در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی در مورد خرید تو دو لیست به شما ارائه دهیم. جهت مشاهده بهترین و جذابترین مدل ها و خرید بهترین تودولیست به گروه ناچو مراجعه نمایید. (فروش حضوری: ولنجک | آنلاین به کل کشور)

منابع:

https://www.lifewithlessmess.com/to-do-list-notebook/
https://ponderlily.com/blogs/journal/five-types-to-do-lists
https://checkify.com/blog/what-is-a-todo-list/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا