بیوگرافی و تاریخچهبازیگران

بیوگرافی بازیگران سریال لوسیفر Lucifer +【نکات جالب در مورد سریال】

سریال “لوسیفر” یک سریال تلویزیونی آمریکایی در ژانر درام، فانتزی و جنایی است که در سال 2016 شروع به پخش شد. این سریال بر اساس شخصیتی به همین نام در داستان‌های کامیکس دی‌سی ساخته شده است.

در سریال “لوسیفر”، توم اسکایر، شخصیت اصلی سریال، یک فرشته سابق است که بعد از بی‌حوصلگی از زندگی در بهشت، تصمیم می‌گیرد به دنیای انسان‌ها نقل مکان کند. او به لس آنجلس می‌رود و به عنوان یک صاحب بار به نام “لوسیفر مورنینگ استار” فعالیت می‌کند. اما وقتی یکی از دوستانش به قتل می‌رسد، لوسیفر تصمیم می‌گیرد به عنوان یک مشاور کارآگاهی به نام “خانم کلوی دکر” به او کمک کند تا به قاتلش رسیدگی کند.

در طول فصل‌های مختلف سریال، لوسیفر و کلوی با چالش‌ها و پرونده‌های جدیدی روبرو می‌شوند و در همین حین، سفری از خودشناسی و تغییر شخصیت لوسیفر آغاز می‌شود.

این سریال به خوبی بازیگری تام الیس، لورن گراهام، دی بی وودساید، کژی اینگلس، تریزا هنز، کوین آله و راچل هریس به نمایش درآمده است و موفق به جذب توجه بسیاری از مخاطبین شده است.

بیوگرافی تام الیس در سریال لوسیفر

تام الیس، بازیگر اصلی سریال “لوسیفر”، در تاریخ ۲۹ نوامبر ۱۹۷۸ در ولز به دنیا آمد. او در دانشگاه کشور ویلز به تحصیل پرداخت و در زمینه بازیگری فعالیت کرد. اولین نقش مهم او در سال ۲۰۰۱ در سریال تلویزیونی “ویلز امشب” بود که به او شهرت و شناخت بیشتری بخشید.

در سال ۲۰۰۵، الیس در فیلم “هیولای دریایی” بازی کرد و در سال ۲۰۱۰ در فیلم “مرگ ماریونت” نیز حضور داشت. اما شاید بیشترین شهرت وی به خاطر بازی در سریال “لوسیفر” باشد. در این سریال، الیس شخصیت “لوسیفر مورنینگ استار” را بازی می‌کند که به دلیل دوری از پدرش، به عنوان یک بار‌دیگری به زمین بازگشته است و به عنوان یک مشاور کارآگاهی در پلیس لس آنجلس فعالیت می‌کند.

بازیگری تام الیس در سریال “لوسیفر” توسط منتقدان و مخاطبان بسیار استقبال شده است و بازی وی به عنوان لوسیفر، بسیار مورد توجه و تحسین قرار گرفته است. به علاوه، او برای بازی در این سریال، در سال ۲۰۱۸، برنده جایزه “Teen Choice Award” شد.

بیوگرافی لورن جرمن در سریال لوسیفر

بیوگرافی لورن جرمن در سریال لوسیفر

لورن جرمن بازیگر آمریکایی است که در سریال “لوسیفر” نقش “مازیکن” را بازی می‌کند. او در ۱۹ آوریل ۱۹۷۸ در نیویورک سیتی به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو بازیگر بودند و او هم از کودکی علاقه زیادی به بازیگری داشت.

جرمن در دوران دانشجویی در دانشگاه نیویورک به تئاتر علاقه مند شد و پس از فارغ التحصیلی، بازیگری حرفه‌ای را شروع کرد. نقش اولیه او در فیلم “کشتی خانگی” در سال ۲۰۰۶ بود. پس از آن، در فیلم‌های دیگری نظیر “کلوبلند” و “اوردر شماره ۹” نقش داشت.

در سال ۲۰۱۶، جرمن در سریال “لوسیفر” به عنوان “مازیکن” حضور پیدا کرد و با بازیگری خود، توانست توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. شخصیت “مازیکن” یک فرشته در سریال است که برای حفظ نظم در بهشت، به عنوان شخصیت دوست‌داشتنی و محبوبی در سریال به تصویر کشیده شده است.

با بازی جرمن در سریال “لوسیفر”، او به یکی از بازیگران برجسته و پرطرفدار در هالیوود تبدیل شده است و بازیگری او در این سریال برای بسیاری از طرفداران سریال، یکی از جذابیت‌های بزرگ این سریال است.

بیوگرافی کوین آلخاندرو در سریال لوسیفر

بیوگرافی کوین آلخاندرو در سریال لوسیفر

کوین آلخاندرو بازیگر آمریکایی است که در سریال “لوسیفر” نقش “دن” را بازی می‌کند. او در ۲۷ آوریل ۱۹۷۵ در سان دیگو، کالیفرنیا به دنیا آمد. پدر و مادرش اهل مکزیک بودند و او همچنین از ریشه‌های مکزیکی برخوردار است.

آلخاندرو با بازیگری در مدارس دبیرستانی شروع کرد و پس از فارغ التحصیلی، به لس آنجلس رفت و به بازیگری حرفه‌ای ادامه داد. نقش اولیه او در فیلم “سامورایی جدید” در سال ۱۹۹۷ بود. پس از آن، در فیلم‌های دیگری نظیر “مدیلاین”، “کیفیت هوای نیویورک”، “ال کامینو” و “هالیوود هیلز” نقش داشت.

در سال ۲۰۱۶، آلخاندرو در سریال “لوسیفر” به عنوان “دن” حضور پیدا کرد و با بازیگری خود، توانست توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. شخصیت “دن” یک کارآگاه پلیس در سریال است که در برابر قدرت و تسلط لوسیفر (شخصیت اصلی سریال) قرار می‌گیرد.

با بازی آلخاندرو در سریال “لوسیفر”، او به یکی از بازیگران برجسته و پرطرفدار در هالیوود تبدیل شده است و بازیگری او در این سریال برای بسیاری از طرفداران سریال، یکی از جذابیت‌های بزرگ این سریال است.

بیوگرافی دی. بی. وودساید در سریال لوسیفر

بیوگرافی دی. بی. وودساید در سریال لوسیفر

دی.بی. وودساید یک بازیگر و کمدین آمریکایی است که در سریال “لوسیفر” به نقش “آمنادئل” می‌پردازد. او در ۲۱ ژوئیه ۱۹۶۵ در نیویورک، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد.

وودساید با بازیگری در کنسرت های کمدی شروع به کار کرد و پس از آن، با بازی در برنامه های تلویزیونی مثل “The Underground” و “Pulp Comics” شهرت یافت. نقش اولیه او در فیلم “روزهای فراموش‌شده” در سال ۱۹۹۰ بود و پس از آن، در فیلم هایی نظیر “یک نفر در خانه نیست” و “سیاه جان” بازی کرد.

دی.بی. وودساید در سال ۲۰۱۶ به سریال “لوسیفر” پیوست و نقش آمنادئل را بازی کرد. آمنادئل یک فرشته است که در سریال به عنوان رئیس فرشتگان لوسیفر حضور دارد و در پشتیبانی او از بشریت و مبارزه با شر همکاری می‌کند.

با بازی دی.بی. وودساید در سریال “لوسیفر”، او به یکی از بازیگران برجسته و محبوب در هالیوود تبدیل شده است. بازیگری او در این سریال به دلیل شخصیت جذاب و کمدی‌ای که بازی می‌کند، برای بسیاری از طرفداران سریال، یکی از نقاط قوت بزرگ این سریال است.

بیوگرافی لزلی-ان برنت در سریال لوسیفر

بیوگرافی لزلی-ان برنت در سریال لوسیفر

لزلی-ان برنت یک بازیگر و خواننده اهل انگلستان است که در سریال “لوسیفر” به نقش “میزیکا” می‌پردازد. او در ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹ در لندن، انگلستان به دنیا آمد.

برنت در دانشگاه شهر لندن در رشته هنرهای نمایشی تحصیل کرد و پس از فارغ‌التحصیلی با بازی در تئاترها و فیلم های کوتاه شروع به کار کرد. در سال ۲۰۱۲ با بازی در فیلم “The Rise of the Krays” به شهرت رسید و پس از آن، در فیلم هایی مانند “Dr. Who”، “The Musketeers” و “Once Upon a Time in Wonderland” بازی کرد.

در سال ۲۰۱۶، لزلی-ان برنت به سریال “لوسیفر” پیوست و نقش میزیکا را بازی کرد. میزیکا یک فرشته است که در سریال به عنوان فرشته‌ی موسیقی و ازدواج‌کننده افراد حضور دارد و در انتخاب شریک زندگی او، لوسیفر را راهنمایی می‌کند.

با بازی لزلی-ان برنت در سریال “لوسیفر”، او به یکی از بازیگران محبوب و برجسته در هالیوود تبدیل شده است. بازیگری او در این سریال به دلیل شخصیت جذاب و فریبنده‌ای که بازی می‌کند، برای بسیاری از طرفداران سریال، یکی از نقاط قوت بزرگ این سریال است.

بیوگرافی راچل هاریس در سریال لوسیفر

بیوگرافی راچل هاریس در سریال لوسیفر

راچل هاریس یک بازیگر آمریکایی است که در سال ۱۹۶۸ در تگزاس به دنیا آمد. او در سریال “لوسیفر” به نقش “لیندا مارتین”، روان‌شناس شخصیت “لوسیفر” می‌پردازد.

راچل هاریس دارای مدرک کارشناسی ارشد در روان‌شناسی از دانشگاه وایومینگ است. پس از فارغ‌التحصیلی، به لس آنجلس رفت و به کار در عرصه بازیگری پرداخت. او در ابتدا در سریال‌های تلویزیونی مانند “The WB’s Brotherly Love” و “Sisters” بازی کرد. او همچنین در فیلم هایی مانند “The Quick and the Dead” و “Suits” حضور داشته است.

راچل هاریس در سال ۲۰۱۶ به سریال “لوسیفر” پیوست و نقش لیندا مارتین را به عهده گرفت. لیندا مارتین روان‌شناسی است که به لوسیفر کمک می‌کند تا با مشکلات خود مقابله کند و او را در راهی به دنبال پیدا کردن خودش و هدفی در زندگی، هدایت می‌کند.

راچل هاریس به دلیل بازیگری بسیار متعهدانه و عمیق خود، به یکی از بازیگران محبوب و مورد توجه در صنعت سینمایی تبدیل شده است. با بازیگری او در سریال “لوسیفر”، او نشان داد که چقدر می‌تواند یک شخصیت دشوار را به خوبی بازی کند.

بیوگرافی تریشا هلفر در سریال لوسیفر

بیوگرافی تریشا هلفر در سریال لوسیفر

تریشا هلفر بازیگر و خواننده اهل انگلستان است که در سریال “لوسیفر” به نقش “شارلوت”، مادر “آمنادئل” می‌پردازد.

او در سال ۱۹۷۹ در لندن به دنیا آمد و در خانواده‌ای هنرمند بزرگ شد. پدرش “تری هلفر” نیز بازیگر بود و مادرش “آنی لینچ” خواننده و بازیگر بود. هلفر در دانشگاه تئاتر رویال به درس خواندن پرداخت و پس از فارغ التحصیلی در بریتانیا با بازی در تئاتر و سینما شروع به کار کرد.

در سال ۲۰۱۶، هلفر به سریال “لوسیفر” پیوست و نقش مادر آمنادئل را بازی کرد. شارلوت شخصیتی پیچیده و دردناک است که به دلیل پریشانی‌های روانی خود، با مشکلات فراوانی مواجه شده است.

تریشا هلفر همچنین در سریال‌های دیگری نیز بازی کرده است، از جمله “The Bill” و “Silent Witness”. او همچنین در فیلم‌هایی مانند “Hysteria” و “The Special Relationship” حضور داشته است. به دلیل بازیگری فوق‌العاده‌اش، هلفر به عنوان یکی از بازیگران محبوب صنعت سینمایی شناخته شده است.

بیوگرافی ایمی گارسیا در سریال لوسیفر

بیوگرافی ایمی گارسیا در سریال لوسیفر

ایمی گارسیا، بازیگر اهل آمریکا است که در سریال “لوسیفر” نقش الی دکرت را بازی می‌کند. او در ۲۸ آوریل ۱۹۷۴ در هوستون، تگزاس به دنیا آمد و در خانواده‌ای کوبایی-آمریکایی بزرگ شد.

گارسیا کار بازیگری را از سال ۱۹۹۲ آغاز کرد و در فیلم “The Good Girl” که در سال ۲۰۰۲ اکران شد، بازیگری خود را به اوج رساند. سپس او در فیلم‌هایی مانند “Confessions of a Shopaholic” و “Nacho Libre” حضور داشت.

در سال ۲۰۱۶، ایمی گارسیا وارد دنیای تلویزیون شد و نقش الی دکرت را در سریال “لوسیفر” به عهده گرفت. الی دکرت یک کاراگاه خصوصی است که در کنار لوسیفر همکاری می‌کند و در طول سه فصل اول این سریال حضور داشت.

او همچنین در سریال‌های دیگری نیز بازی کرده است، از جمله “Trauma” و “George Lopez”. گارسیا همچنین فعالیت‌هایی در حوزه تئاتر و بازی‌های ویدیویی نیز دارد و به دلیل بازیگری توانمند خود، به عنوان یکی از بازیگران محبوب صنعت سینمایی و تلویزیون شناخته شده است.

بیوگرافی تام ولینگ در سریال لوسیفر

بیوگرافی تام ولینگ در سریال لوسیفر

تام ولینگ یک بازیگر انگلیسی است که در سریال “لوسیفر” نقش دکتر فاکس را بازی می‌کند. او در ۲۳ فوریه ۱۹۶۸ در لینکلن‌شر، انگلستان به دنیا آمد و در خانواده‌ای هنری بزرگ شد.

وی در سال ۱۹۹۰ به عنوان بازیگر حرفه‌ای شروع به کار کرد و ابتدا در تئاترها به ایفای نقش پرداخت. سپس وی در فیلم “The Bill” که یک سریال تلویزیونی بود، بازی کرد.

در سال ۱۹۹۶، ولینگ در فیلم “The Ghost and the Darkness” که در کنار وال کیلمر بازی می‌کرد، حضور پیدا کرد. سپس وی در فیلم‌هایی مانند “King Arthur” و “Equilibrium” و “RocknRolla” و “The Dark Knight Rises” بازی کرد.

در سال ۲۰۱۶، وی وارد دنیای تلویزیون شد و نقش دکتر فاکس را در سریال “لوسیفر” بازی کرد. دکتر فاکس یک روانپزشک است که در کنار لوسیفر همکاری می‌کند و به دلیل بازی بسیار قوی و توانایی در نمایش دادن چند بُعدی شخصیت خود، از سوی منتقدان و هواداران سریال تحسین شده است.

وی همچنین در سریال‌های دیگری نیز بازی کرده است، از جمله “Strike Back” و “The Tunnel” و “Inspector George Gently”. ولینگ به دلیل بازیگری استثنایی خود و شخصیت‌پردازی دقیق، یکی از بازیگران برجسته صنعت سینمایی و تلویزیون شناخته شده است.

بیوگرافی اینبار لاوی در سریال لوسیفر

بیوگرافی اینبار لاوی در سریال لوسیفر

اینبار لاوی (Inbar Lavi) بازیگر اسرائیلی است که در سریال “لوسیفر” در نقش اوایل رویایی شخصیت “ایو” (Eve) حضور دارد. او در ۲۷ اکتبر ۱۹۸۷ در رامات هشارون، اسرائیل به دنیا آمد. وی دارای تحصیلات بازیگری در دانشگاه Lee Strasberg Theatre and Film Institute در نیویورک است.

لاوی قبل از شروع حرفه بازیگری، به عنوان یک مدل فعالیت می‌کرد و در سال ۲۰۰۴ در مسابقه ملی مدلینگ اسرائیل برنده شد. سپس وی به لس‌آنجلس رفت و به دنبال شروع حرفه بازیگری خود بود.

وی در سال ۲۰۰۸ با نقش کوتاهی در فیلم “Underemployed” شروع به بازیگری کرد و سپس در بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌ها به ایفای نقش پرداخت. برخی از سریال‌ها و فیلم‌هایی که اینبار لاوی در آن‌ها بازی کرده عبارتند از: “Sons of Anarchy”، “The Last Witch Hunter”، “Prison Break: Resurrection”، “Imposters” و “Lucifer”.

در سریال “لوسیفر”، او در نقش اوایل رویایی شخصیت “ایو” بازی می‌کند که به عنوان همراه لوسیفر در بعضی از ماجراهای سریال ظاهر می‌شود. بازیگری لاوی در این نقش توسط منتقدان و هواداران سریال به شدت تحسین شده است.

بیوگرافی برایانا هیلدبرند در سریال لوسیفر

بیوگرافی برایانا هیلدبرند در سریال لوسیفر

برایانا هیلدبرند (Brianna Hildebrand) بازیگر آمریکایی است که در سریال “لوسیفر” نیز حضور دارد. وی در ۱ اوت ۱۹۹۶ در تگویگالپا، کلرادو به دنیا آمد. هیلدبرند در دانشگاه آتلانتا هنرهای نمایشی تحصیل کرده است.

هیلدبرند در سال ۲۰۱۵ با بازی در فیلم “ددپول” (Deadpool) به شهرت رسید. او در این فیلم نقش “Negasonic Teenage Warhead” را بازی کرد و به دلیل بازی برجسته خود، مورد توجه قرار گرفت. همچنین او در فیلم‌هایی همچون “فرار از کرمینال‌ها”، “First Girl I Loved” و “Tragedy Girls” بازی کرده است.

در سریال “لوسیفر”، هیلدبرند در نقش “روری فاکس” (Rory Fox) حضور دارد. روری فاکس یکی از دوستان لوسیفر است که در بعضی از قسمت‌های سریال به عنوان کاراگاه جوانی که در اداره‌ی پلیس لس‌آنجلس کار می‌کند، نمایش داده می‌شود. بازیگری هیلدبرند در این نقش نیز توسط منتقدان و هواداران سریال تحسین شده است.

چند نکته در مورد سریال لوسیفر

چند نکته در مورد سریال لوسیفر

  1. اصلی‌ترین ایده سریال لوسیفر برگرفته از داستان‌های کتاب مقدس است. در این داستان‌ها، لوسیفر یک فرشته خدا است که بعد از برخورد با انسان‌ها، از بهشت خارج می‌شود و به زمین می‌آید.
  2. نام کامل لوسیفر “لوسیفر مورنینگ استار” (Lucifer Morningstar) است که در سریال به نقش یک خدای باورهای نیرویی و سرگرمی می‌پردازد.
  3. سریال لوسیفر در اصل یک سریال تلویزیونی آمریکایی است که توسط شبکه Fox پخش شده بود، اما بعد از پایان فصل سوم، توسط شبکه Netflix خریداری شد و پس از پایان فصل چهارم، فصل پنجم نیز توسط Netflix منتشر شد.
  4. نقش لوسیفر در سریال توسط بازیگر ولزی تام اِلیس بازی می‌شود که پس از بازی در این سریال، به یکی از محبوب‌ترین بازیگران تلویزیون تبدیل شده است.
  5. شخصیت های مهم در سریال لوسیفر علاوه بر لوسیفر شامل مزدور خدا یعنی “مزدور” (Mazikeen)، دکتر لیندا مارتین (Dr. Linda Martin) که یک روانشناس است و به لوسیفر کمک می‌کند، و همچنین “آمنادئیل” (Amenadiel) که یک فرشته است و برادر لوسیفر محسوب می‌شود، نیز می‌شوند.

 

جمع بندی

سریال لوسیفر یک سریال تلویزیونی آمریکایی است که بر اساس داستان‌های کتاب مقدس و شخصیت لوسیفر ایجاد شده است. در این سریال، لوسیفر به عنوان یک خدای باورهای نیرویی و سرگرمی به نمایش گذاشته می‌شود. بازیگران معروفی همچون تام اِلیس، لورن جرمن و دی.بی. وودساید در این سریال بازی می‌کنند. سریال در اصل توسط شبکه Fox پخش شده بود، اما پس از پایان فصل سوم توسط شبکه Netflix خریداری شد و با فصل چهارم ادامه یافت. این سریال به دلیل داستان جذاب، بازیگری متفاوت و حضور شخصیت‌های جذاب، توانست محبوبیت زیادی در بین بینندگان پیدا کند.

سوالات متداول:

1) سریال لوسیفر بر اساس چه داستانی ساخته شده است؟

سریال لوسیفر بر اساس داستان‌های کتاب مقدس و شخصیت لوسیفر ساخته شده است.

2) چه کسانی در بازیگری سریال لوسیفر حضور دارند؟

بازیگرانی همچون تام اِلیس، لورن جرمن، دی.بی. وودساید، اینبار لاوی، ایمی گارسیا و برایانا هیلدبرند در سریال لوسیفر حضور دارند.

3) سریال لوسیفر در چه شبکه‌ای پخش می‌شود؟

پس از پایان فصل سوم، شبکه Netflix سریال لوسیفر را خریداری کرده و با فصل چهارم ادامه داد.

صابر جمشیددوست

صابر جمشیددوست هستم، بیش از 3 سال است که در فضای دیجیتال فعالم و احساس می‌کنم در این مسیر اندکی بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) را می‌دانم، اندکی بازاریابی محتوا می‌دانم و بینهایت به دنیای وب‌مستری علاقمندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا