از زبان شما

0 تا 100 ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا دارند، این است که کم‌‌هزینه‌ترین و آسان‌ترین راهکار برای مهاجرت به این کشور کدام است؟ در واقع ثبت نام لاتاری گرین کارت فرصتی طلایی برای مهاجرت ارزان و بدون چالش به کشور آمریکاست! ثبت نام در لاتاری به صورت سالانه برگزار شده و طی آن میلیون‌ها نفر شانس خود را امتحان می‌کنند.

اگر شما هم جزو میلیون‌ها نفری هستید که قصد دارید در این فرصت ویژه و طلایی شانس خود را امتحان کنید، با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید. به تمامی سوالاتی همچون پیش‌نیازهای ثبت نام در لاتاری و شرایط مورد نیاز که ممکن است ذهن شما را به خود درگیر کند، در این مطلب پاسخ خواهیم داد.

آشنایی با برنامه لاتاری و گرین کارت آمریکا

اگر حتی یکبار اسم ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا به گوشتان خورده است، باید قبل از انجام هر کاری در این راستا، ابتدا در مورد گرین کارت آمریکا و این برنامه اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید. گرین کارت، در اصل نوعی کارت شناسایی مخصوص شهروندان و افراد مقیم کشور آمریکاست. زمانی که شما به عنوان یک شهروند غیر آمریکایی این گرین کارت را دریافت کنید، به شهروند ثابت آمریکا تبدیل خواهید شد و می‌توانید از تمامی مزیت‌های آن بهره‌مند شوید. البته گرین کارت آمریکا انواع مختلفی دارد:

 • گرین کارت خانوادگی

 • گرین کارت کاری

 • گرین کارت سرمایه‌گذاری

 • گرین کارت لاتاری

 • گرین کارت بشر دوستانه

موضوع اصلی ما در این مطلب شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا یا همان گرین کارت لاتاری است. برنامه لاتاری گرین کارت، بهترین و ارزان‌ترین راهکار برای اخذ ویزای لاتاری آمریکاست. متقاضیان پس از موفق شدن به دریافت ویزای لاتاری، می‌توانند به همراه خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) به کشور آمریکا وارد شوند و از تمامی امتیازات شهروندی این کشور اعم از تحصیل، اشتغال، دریافت شماره بیمه تامین اجتماعی و … استفاده کنند.

شرایط ثبت نام در لاتاری گرین کارت

ثبت نام لاتاری گرین کارت ساده‌ترین شرایط را برای مهاجرت به کشور آمریکا دارد. پیش نیاز اصلی برای ثبت نام در لاتاری، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است. حتی اگر متقاضی مدرک تحصیلی دیپلم را نداشته باشد، با شرایط 2 سال سابقه کار مفید طی 5 سال اخیر می‌تواند در این برنامه ثبت نام کند! شرایط ثبت نام در این برنامه به شرح زیر است:

 • داشتن تابعیت کشور مجاز در ثبت نام

 • داشتن مدرک تحصیلی دیپلم معتبر و قابل استعلام

 • ثبت نام بدون داشتن پاسپورت
 • داشتن حداقل سن مجاز برای ثبت نام

 • ارسال عکس مخصوص ثبت نام مطابق با دستور‌العمل‌ها

تابعیت کشور مجاز؛ یکی از شرایط اصلی ثبت نام لاتاری گرین کارت

طی هر سال برگزاری ثبت نام لاتاری، اداره مهاجرت آمریکا بنا بر برخی دلایل سیاسی و اقتصادی لیستی از کشورهای مجاز برای ثبت نام را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. بسیاری از متقاضیان ایرانی با شنیدن شرط اینکه افراد برای ثبت نام در لاتاری باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز داشته باشند، دچار تشویش و نگرانی می‌شود. خوشبختانه نام کشور ایران در لیست اسامی کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری قرار گرفته است.

علاوه بر این، کشور ایران جزو کشورهایی است که سهمیه زیادی در ثبت نام لاتاری نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه دارد!

نکته: در صورتی که شما تابعیت کشورهای غیر مجاز در ثبت نام لاتاری را دارید، چنانچه یکی از اعضای خانواده یا همسر شما شهروندی یکی از کشورهای مجاز را داشته باشد، می‌توانید به راحتی در این برنامه ثبت نام کنید.

شرط حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا 2 سال سابقه کار

یکی دیگر از پیش نیازهای اصلی ثبت نام لاتاری گرین کارت، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا 2 سال سابقه کار قابل استعلام و اثبات است. شرط داشتن مدرک دیپلم، در طی چندین سال برگزاری لاتاری، یکی از شرایط اصلی بوده است؛ اما اخیرا متقاضیانی که مدرک دیپلم ندارند، می‌توانند با اثبات 2 سال سابقه کار مفید در طی 5 سال اخیر در این برنامه ثبت نام کنند. حتی شما می‌توانید بدون نیاز به ارسال مدرک تحصیلی یا سابقه کاری خود در لاتاری ثبت نام کنید؛ اما تا قبل از تکمیل فرم DS 260 باید این مدارک را ارسال کنید.

بدون نیاز به پاسپورت در لاتاری ثبت نام کنید!

اداره مهاجرت آمریکا، در برنامه جدید لاتاری، اعلام کرده است که متقاضیان می‌توانند بدون ارسال مدارک مبنی بر اثبات داشتن پاسپورت، به راحتی در این برنامه ثبت نام کنند؛ اما آن دسته از متقاضیانی که در لیست برند‌ه‌شدگان لاتاری قرار گرفته‌اند، باید در مراحل بعدی عکس پاسپورت و گذرنامه خود را ارسال کنند. پاسپورت متقاضیان برنده لاتاری باید حداقل 6 ماه بعد از ورود به خاک کشور آمریکا اعتبار داشته باشد.

شرط داشتن حداقل سن برای ثبت نام

یکی دیگر از مواردی که به هنگام ثبت نام لاتاری گرین کارت باید آن را مد نظر داشته باشید، شرط حداقل سن مجاز است. طبق آخرین بیانیه‌‌های اداره مهاجرتی آمریکا، افراد زیر 21 سال نمی‌توانند به عنوان متقاضی در لاتاری ثبت نام کنند، این دسته از افراد تنها به عنوان فرزند یا زیرمجموعه پدر و مادر خود می‌توانند در این برنامه حضور داشته باشند.

همچنین فرزندانی که مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر را دارند، مجاز به شرکت در این برنامه هستند. البته نکته مهمی که وجود دارد، اگر شخص با سن زیر 21 سال متاهل باشد، می‌تواند به عنوان یک متقاضی مستقل در لاتاری گرین کارت ثبت نام کند.

شرایط ارسال عکس برای ثبت نام لاتاری گرین کارت

شرایط ارسال عکس برای ثبت نام لاتاری گرین کارت

یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری، ارسال یک قطعه عکس از نوع دیجیتالی است. عکسی را که به عنوان عکس پرسنلی می‌خواهید به سایت اصلی لاتاری ارسال کنید، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • داشتن پس زمینه سفید رنگ

 • متعلق به 6 ماه گذشته

 • نداشتن هر گونه تاری و سایه روشن

 • قرار نگرفتن موها روی صورت

 • دیجیتال بودن عکس (نسخه اسکن شده)

 • در صورت مسلمان بودن، متقاضی باید یک عکس با حجاب و پوشش کامل را ارسال کند.

 • استفاده مجدد از عکس برای شرکت در لاتاری سال بعد مجاز نیست.

در کمال تعجب و ناباوری، بسیاری از متقاضیان به علت عدم ارسال عکسی متناسب با موارد ذکر شده، شانس برنده شدن در لاتاری را از دست می‌دهند. به همین دلیل تاکید می‌کنیم که حتما با در نظر گرفتن موارد فوق، عکس مورد نظر خود را به سایت اصلی لاتاری در تکمیل فرم ثبت نام باید ارسال کنید. در صورتی که عکس شما با ضوابط ذکر شده در لاتاری تطابق نداشته باشد، فرم ثبت نام شما حذف خواهد شد.

آیا برای ثبت نام در لاتاری آمریکا به مدرک زبان نیاز است؟

یکی از سوالات اصلی متقاضیانی که قصد شرکت در لاتاری آمریکا را دارند، الزام داشتن مدرک زبان است. بر خلاف برنامه‌های قبلی، امسال متقاضیان بدون داشتن مدرک زبان می‌توانند در برنامه لاتاری شرکت و ثبت نام کنند. حتی بعد از برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، در سفارت آمریکا با ایرانیان فاقد مدرک زبان، به زبان فارسی مصاحبه خواهد شد! اما در کل برای اینکه بتوانید زندگی آسان‌تری در آمریکا داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم بعد از شرکت در لاتاری یا قبل از آن در دوره‌های زبان آموزی شرکت کنید.

آیا برای ثبت نام در لاتاری آمریکا به کارت پایان خدمت سربازی نیاز است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در برنامه ثبت نام لاتاری گرین کارت نیازی به کارت پایان خدمت نیست؛ اما توجه داشته باشید که در مراحل بعدی ثبت نام یعنی بعد از برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، شما باید کارت پایان خدمت داشته باشید. بعد از تاییدیه و صدور ویزای لاتاری، شما باید مدارک مربوط به پاسپورت و کارت پایان خدمت خود را ارائه کنید.

البته اگر معافیت پزشکی سربازی دارید، به راحتی می‌توانید در مراحل بعدی لاتاری شرکت کرده و بعد از برنده شدن در قرعه کشی از کشور خارج شوید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری

برای ثبت نام لاتاری گرین کارت باید برخی مدارک هویتی و تحصیلی را در سایت بارگذاری کنید. در وارد کردن تمامی این مدارک باید دقت کافی را داشته باشید تا شانس خود را در برنده شدن این برنامه از دست ندهید! مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری عبارت‌اند از:

 • نام و نام خانوادگی

 • تاریخ دقیق تولد

 • شماره موبایل در دسترس

 • آخرین مدرک تحصیلی

 • وضعیت تاهل

 • تعیین سن

 • تعداد فرزندان زیر 21 سال

 • شهر و کشور محل تولد

 • آدرس محل سکونت کنونی

سخن پایانی

در این مطلب، تمامی آنچه که شما باید در مورد ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا می‌‌دانستید را به صورت کامل توضیح دادیم. برای اینکه شانس برنده شدن خود را در برنامه لاتاری افزایش دهید، اولا باید شرایط اولیه را داشته باشید. دوما بهتر است با یک موسسه مهاجرتی معتبر و مورد تایید همچون موسسه کارت سبز مشورت کنید. موسسه مهاجرتی کارت سبز با ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه تکمیل فرم لاتاری، ایجاد رزومه بین‌المللی و … می‌تواند به شما بهترین راهنمایی‌ها را در مسیر برنده شدن در برنامه لاتاری ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا