اخبار فیلم و سریال

پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید

سریال آینه سیاه یکی از بهترین سریالهای دهه اخیر است که ابتدا تنها سریالی سرگرم کننده و تخیلی بود اما با گذر زمان میبینیم که چطور اتفاقات سریال به واقعیت پیوسته اند. در ادامه 6 پیشبینی سریال آینه سیاه را برایتان میاوریم که حالا در دنیای واقعی دیده میشوند. لازم به ذکر است که سریال آینه سیاه به پایان نرسیده است و مدتی بعد شاهد انتشار فصل ششم آن خواهیم بود. با ما همراه باشید.

پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 17

اپیزود آرک انجل: نظارت نامحسوس

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 18

آرک انجل (Arkangel) نام قسمت دوم از فصل چهارم سریال بریتانیایی Black Mirror است که رابطه ماری، مادر مجرد فوق العاده حساس به دخترش و دخترش سارا را دنبال می کند.

هنگامی که سارا در حین بازی در پارک گم می شود، ماری تصمیم می گیرد دخترش را در Archangel ثبت نام کند، که شامل قرار دادن یک تراشه در سر ساراست که به ماری اجازه می دهد همیشه موقعیت سارا و آنچه را که می بیند نظارت کند. ماری همچنین می تواند از دیدن صحنه های ناخوشایند سارا جلوگیری کند.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 19

ایده قرار دادن ریزتراشه در کودکان هنوز در انگلستان یا هیچ جای دیگر جهان وجود ندارد. با این حال، کارشناسان Avast می گویند که فناوری نظارت در سه سال گذشته در سطح جهان 239 درصد افزایش یافته است که برنامه های نظارت بر کودکان یکی از رایج ترین اشکال این فناوری است.

توسعه فناوری ردیابی نگرانی های زیادی را به همراه داشته است زیرا توانایی ایجاد آسیب های جسمی و روانی شدید را دارد و می تواند ایمنی فرد را به خطر بیندازد.

اپیزود افعی ها ضربه میزنند: واقعیت مجازی

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 20

این قسمت عجیب و غریب از فصل پنجم سریال به بررسی رابطه پیچیده بین دو دوست، کارل و دنی می‌پردازد که در یک بازی واقعیت مجازی به نام افعی ها ضربه می زنند (Striking Vipers) درگیر میشوند.

در ظاهر، این فقط یک بازی جنگی معمولی است، اما به لطف فناوری، بازیکنان می توانند دقیقا همان چیزی را که شخصیت ها احساس می کنند، احساس کنند. این مسئله نه تنها شامل درد ناشی از آسیب، بلکه لذت رابطه جنسی VR نیز می شود.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 21

این قسمت در بحبوحه انفجار VR یا واقعیت مجازی در جهان منتشر شد. زمانی که شرکت های مختلف فناوری های آینده نگرانه را برای استفاده در اتاق خواب منتشر کردند.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 22

در سال 2016، CamSoda یک پلتفرم واقعیت مجازی راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می داد با استفاده از اسباب بازی های جنسی هماهنگ از راه دور تعامل فیزیکی داشته باشند. دو سال بعد، این شرکت یک تجربه همه جانبه دیگر را معرفی کرد که به کاربران این امکان را می دهد که احساس کنند با «عروسک های عشق« رابطه جنسی دارند.

اپیزود باز خواهم گشت: انسان نماها

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 23

باز خواهم گشت (Be Right Back) اولین قسمت از فصل دوم Black Mirror  است که داستان دختری به نام مارتا را روایت میکند که در غم مرگ نامزدش، اش، در یک تصادف غمگین است.

هنگامی که مارتا به خانه جدیدی نقل مکان می کند، برای سرویس جدیدی ثبت نام می کند که به او اجازه می دهد با نسخه اندروید شریک سابق خود تعامل داشته باشد. به لطف هوش مصنوعی (AI)، این ربات می تواند حالات و رفتارهای چهره اش را تقلید کند، اما نمی تواند هیچ احساسی را احساس کند.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 24

این دید دیستوپیایی از 10 سال پیش که اپیزود پخش شد به طرق مختلف اجرا شده است. تصاویر وحشتناکی در سال گذشته منتشر شد که در آن یک ربات انسان نما از حالات چهره یک محقق در زمان واقعی تقلید می کند. این ربات که Ameca نام دارد توسط شرکت Engineered Arts مستقر در کورنوال ساخته شده است که ادعا می کند «پیشرفته ترین انسان نما» در جهان است.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 25

در همین حال، دانشمندان دیگری در حال بررسی امکان استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به عزاداران هستند. در ماه ژانویه، DeepBrain هوش مصنوعی مستقر در سئول، سرویسی را معرفی کرد که امکان بازسازی مجازی فردی را که اخیراً فوت کرده است را امکان پذیر می کند.

این فناوری از یادگیری ماشینی برای پردازش تصاویر، ضبط‌های صوتی و فیلم‌های ویدیویی فرد اخیراً فوت شده برای ایجاد یک نسخه مجازی استفاده می‌کند.

اپیزود سن یونیپرو: دیدار دوباره جوانی

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 26

سن یونیپرو (San Junipero) چهارمین قسمت از فصل سوم این سریال علمی تخیلی است که رابطه بین یورکی درونگرا و کلی اجتماعی را در شهر ساحلی سن یونیپرو روایت می کند. معلوم می شود که این شهر بخشی از یک واقعیت شبیه سازی شده است که یورکی در سنین پیری و در انتظار یوتانایز شدن تماشا می کند.

این اپیزود نشان می‌دهد که یورکی می‌تواند به لطف فناوری واقعیت مجازی، زندگی دیگر خود را در شهر خیالی سن یونیپرو سپری کند.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 27

در حالی که این هنوز بخش کاملی از واقعیت ما نیست، استارتاپ Rendever به دنبال مبارزه با تنهایی در میان سالمندان از طریق درمان واقعیت مجازی است. این فناوری می تواند کاربران را بدون هیچ حرکتی به یک مسیری از حافظه ببرد. این مسیر میتواند بازدید از خانه دوران کودکی یا رفتن به ساحل باشد.

وب سایت Rendever می گوید: «به عبارت ساده، ما بر کاهش و از بین بردن تنهایی تمرکز کرده ایم. واقعیت مجازی (VR) یک فناوری باورنکردنی است که می‌تواند شما را به هر جایی ببرد و تجربه آن با دیگران تأثیری جادویی دارد.»

اپیزود تمساح: خاطرات

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 28

تمساح (کروکودیل) سومین قسمت از فصل چهارم سریال Black Mirror است که در آن میا و نامزدش به طور تصادفی یک دوچرخه سوار را هنگام رانندگی می کشند. زن و شوهر هراسان جسد را با سنگ سنگین می کنند و به دریا می اندازند.

15 سال به جلو می پریم، می بینیم که یک کارگر بیمه در حال بررسی یک حادثه است. برای این کار، نماینده بیمه از یک دستگاه کوچک و غیر تهاجمی استفاده می کند که می تواند خاطرات افراد را جمع آوری کرده و روی صفحه نمایش دهد.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 29

این فناوری وحشتناک در واقع قبل از پخش این قسمت وجود داشت. زمانی که گروهی از محققان با نقشه برداری از فعالیت مغز چهره انسان را با دقت بالا بازسازی کردند. کارشناسان بر این باورند که این فناوری می تواند پس از جنایت نیز مفید باشد و به طور بالقوه تصاویر مجرمان را از ذهن شاهدان بازسازی کند.

اپیزود خرس سفید: فیلمبرداری از همه چیز

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 30

قسمت دوم فصل دوم با زنی شروع می‌شود که در خانه‌ای از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که به دلیل سیگنال‌های عجیبی که از تلویزیون پخش می‌شود، مردم تماشاگر شده‌اند و همه چیز را با دوربین موبایل خود ثبت می‌کنند.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 31

پس از یک سری اتفاقات ناگوار، مشخص می شود که این زن کودکی را ربوده و به قتل رسانده و از آن فیلم گرفته است. مجازات او این است که آن روز را بارها و بارها زندگی کند، در حالی که گروهی خشمگین به دنبال شکنجه او هستند.

امروزه به طور فزاینده‌ای آشکار می‌شود که مجرمان و رهگذران از تلفن خود برای فیلمبرداری از حوادث خشونت‌آمیز استفاده می‌کنند.

6 بار Black Mirror آینده را پیش بینی کرد
پیشبینی های سریال Black Mirror از آینده را ببینید 32

برخی از برنامه های تجاری «ایمنی عمومی» حتی این ایده را ترویج می کنند، از جمله Citizen مستقر در ایالات متحده که بیش از 9 میلیون کاربر دارد. با استفاده از این برنامه، شاهدان می توانند از هر حادثه خطرناک فیلمبرداری و گزارش کنند تا به دیگران در نزدیکی هشدار دهند. به لطف این اپلیکیشن تاکنون بیش از 10 میلیارد هشدار در 60 شهر مختلف ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا