10 مورد از بهترین فیلم های هالیوودی که همه شخصیت ها خانم هستند

در گذشته معمولا شخصیت های اصلی فیلم ها همگی مرد بودند و خانم ها جایگاه چشم گیری در فیلمها نداشتند. این مسئله به مرور زمان بهبود یافت و کم کم شخصیت های اصلی زن به فیلمها اضافه شد. کار به جایی رسید که در برخی از فیلمها، شخصیت ها همگی خانم بودند و خبری از مردان به جز صحنه های سیاهی لشکر وجود نداشت. حالا میخواهیم 10 مورد از فیلمهایی را معرفی کنیم که شخصیت های آن همگی متشکل از زنان هستند.

۱- پرتره بانویی در آتش (۲۰۱۹)

فیلم «Portrait of a Lady on Fire» نه تنها شامل شخصیت های زن است، بلکه به طور کلی به روابط بین زنان می پردازد. پرتره بانویی در آتش یک درام تاریخی رمانتیک است که در قرن هجدهم در فرانسه روایت می شود و درباره رابطه بین یک نقاش جوان با بازی نومی مرلان و یک اشراف زاده با بازی آدل هینل است که قرار است از او پرتره بکشد.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

2- نزول (2005)

The Descent یک فیلم ترسناک آدرنالین ساز است داستانی درباره گروهی از زنان که به یک ماجراجویی اکتشافی در یک غار زیرزمینی می‌روند تا در آنجا به دام بیفتند روایت میکند. آنها به زودی متوجه می شوند که در این دنیای تاریک زیرزمینی تنها نیستند و در این غارهای تاریک و باریک تعدادی ساکن بدون قدرت بینایی زندگی می کنند که آنها را یکی یکی شکار و نابود می کنند. البته در ابتدای فیلم برای لحظاتی شاهد حضور یک شخصیت مرد هستیم که در قالب یک فلش بک در داستان حضور دارد و به همین دلیل نقشی بسیار فرعی در داستان دارد.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

3- سوسپیریا (2018)

فیلم «Suspiria» بازسازی یک فیلم ترسناک به همین نام است که در سال 1977 ساخته شده است که به همان اندازه ترسناک بود. اما بر خلاف نسخه قبلی که چند شخصیت مرد در نقش های اصلی حضور دارند، در نسخه 2018 همه شخصیت های اصلی زن هستند. فیلم Suspiria درباره یک بالرین جوان با بازی داکوتا جانسون است که برای تحصیل در یک آکادمی رقص بسیار معروف به برلین فرستاده می شود. در طول مدت حضورش در این آکادمی، او رازهای تاریکی را در مورد آکادمی و کارکنان آن کشف می کند، آکادمی معروفی که توسط زنی بسیار حیله گر به نام مادام بلان، با بازی تیلدا سوینتون، اداره می شود. به شما هشدار می دهیم که هم این فیلم و هم نسخه اصلی آن بسیار ترسناک هستند. خشونت در این فیلم ها بسیار خلاقانه است اما گاهی اوقات یک کابوس است.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

۴- مگنولیاهای پولادین (۱۹۸۹)

فیلم «Steel Magnolias» یک کمدی دلخراش در مورد شش زن ساکن شهری کوچک است که در یک سالن زیبایی در لوئیزیانا با هم آشنا می شوند. فیلم مگنولیاهای پولادین درباره تجربیات این زنان در طول شادی ها و مشکلات زندگی و دوستی هایی است که با یکدیگر دارند. قسمت اعظم داستان زمانی رخ می دهد که شخصیت جولیا رابرتز، شلبی، دختر ملین ایتنتون با بازی سالی فیلد، تصمیم می گیرد با وجود دیابتش بچه دار شود. در مجموع، این فیلم درباره قدرت عشق و دوستی و راه هایی است که یک شخصیت معمولی می تواند دنیایی از تفاوت را در زندگی دیگران ایجاد کند. این فیلم با بازیگران ستاره هالیوودی که شامل دالی پارتون، المپیا دوکاکیس، داریل هانا و شرلی مک‌لین می‌شود.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

5-  بانوی دنیا (2018)

فیلم «Ladyworld» درباره گروهی از دخترانی است که پس از یک زلزله مهیب در خانه ای گیر می افتند. در حالی که منتظر رسیدن تیم نجات هستند، سعی می کنند روحیه خود را حفظ کنند، اما در نهایت تنش بین آنها بالا می رود و با یکدیگر توطئه می کنند که شبیه سریال جلیقه زردها است، بدون اینکه خبری از سقوط باشد. برخی از دختران سعی می کنند کنترل گروه را به دست بگیرند، در حالی که برخی دیگر مقاومت می کنند. در نهایت همه توهمات عجیبی در مورد دختری می بینند که ممکن است باعث وضعیت فعلی آنها باشد. فیلم Ladyworld یک فیلم هیجان انگیز پیچیده و قابل تامل درباره افرادی است که در هنگام وقوع فاجعه به واقعیت شخصیت خود پی می برند.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

۶- کراکز (۲۰۰۹)

فیلم «Cracks» درباره گروهی از دختران در یک مدرسه شبانه روزی دخترانه است که در دهه 1930 در انگلستان اتفاق می افتد. یکی از دانش آموزان به نام دی با بازی جونو تمپل که در سریال تد لاسو او را می بینیم علاقه خاصی به یکی از معلمان مدرسه به نام خانم جی با بازی اوا گرین دارد. در ادامه ورود دانش آموز انتقالی از اسپانیا به نام فیاما برای او مشکل ساز می شود.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

۷- ۸ زن (۲۰۰۲)

فیلم «8 Women» یک کمدی موزیکال است. فیلم فرانسوا اوزون درباره خانواده ای ثروتمند در دهه 1950 است که در عمارت بزرگ روستایی خود زندگی می کنند. تنها شخصیت مرد این فیلم پدر خانواده است که در ابتدای فیلم جسد او را در تختش پیدا می کنند. همسر، دختران، خواهر، مادر زن و حتی خدمتکاران نیز متهم هستند و توسط کارآگاهان مشکوک به آنها نگاه می شود. بازیگران این فیلم شامل برخی از مشهورترین بازیگران فرانسوی مانند کاترین دنوو، ایزابل هوپرت و لودیوین ساگنیه می‌شوند.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت ها زن هستند.

8- دوک بورگوندی (2014)

فیلم «The Duke of Burgandy» یک داستان عاشقانه متفاوت است که در بخش روستایی یک کشور اروپایی ناشناس در دهه 1970 اتفاق می‌افتد؛ زمانی که زنی به نام اولین برای تمیز کردن خانه بزرگ و باشکوه زنی به نام سینتیا می‌آید. او به خاطر تاخیر سرزنش میشود، اما سریع شروع می کند و آرام آرام شروع به گردگیری خانه می کند، اما بعد به او می گویند که کارهای دیگری هم دارد.

9- فرار (2020)

فیلم «Run» درمورد کلویی دختری است که از ویلچر استفاده می کند و در خانه توسط مادرش آموزش می بیند. کم کم رفتار عجیب مادرش کلویی را مشکوک می کند و وقتی به یک سری اسناد خصوصی دسترسی پیدا می کند متوجه دستکاری مدارک هویتی مادرش می شود. وقتی کلویی به دنبال زنی به نام دایان شرمن می گردد، اینترنت ناگهان قطع می شود و او را بیشتر به رفتار مادرش مشکوک می کند. او همچنان به تلاش برای فرار از دست مادرش ادامه می‌دهد در حالیه که روی ویلچر بسته شده است. کلویی در نیمه‌ی راه رازی بسیار ترسناک در مورد مادرش و وضعیت خودش کشف می‌کند.

۱۰- ساقدوش‌ها (۲۰۱۱)

فیلم «Bridesmaids» درباره آنی زنی است که بهترین دوست خود و تیم ساقدوش هایش را در مراسم عروسی راهنمایی می کند. زندگی آنی در وضعیت سختی قرار دارد، اما وقتی متوجه می‌شود دوست قدیمی‌اش می‌خواهد ازدواج کند، می‌داند که چاره‌ای جز اینکه ساقدوش دوستش لیلیان بشود، ندارد. او با وجود اینکه در عشق فقیر و بدشانس است، مراسم گران قیمت و عجیب عروسی دوستش را مدیریت می کند. او به خوبی به لیلیان و ساقدوش‌های دیگر نشان می‌دهد که چگونه برای کسانی که دوستشان دارند تلاش کنند و چگونه به آن دست پیدا کنند.

از دیگر فیلم هایی که همه بازیگران آن زن هستند می توان به فیلم های زیر اشاره کرد:

  • Suicide Kale (1995)
  • Daisies (1966)
  • Volver (2006)
  • Persona (1966)
  • Olivia (1951)
  • The Bitter Tears of Petra von Kant (1972)
  • Ammonite (2020)
  • The Women (1939)
  • Starfish (2018)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا