اخبار فیلم و سریال

سوتی های وحشتناک مسعود فراستی لو رفت + واکنش بزرگان سینما به سوتی فراستی

مسعود فراستی یکی از منتقدان سینماست که بیشتر با اهانت ها و توهین هایش به فیلم ها و سازندگان آنها شناخته میشود. او همراه یکی از ثابت قدمان در اخبار و حواشی است که باری دیگر جنجال به پا کرد. ویدیویی تحت عنوان گاف فراستی در انتقاد به فیلم جنگ جهانی سوم منتشر شد که حواشی زیادی را به دنبال داشت. در ادامه ویدیو سوتی مسعود فراستی در انتقاد به فیلم هومن سیدی و سوتی مسعود فراستی در خواندن شاهنامه را باهم می بینیم.

گاف وحشتناک مسعود فراستی در انتقاد به فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی

مسعود فراستی منتقد سینماست که ادبیات توهین آمیزش در نقد آثار و صحبت با مردم از او چهره ای جنجالی ساخته است. او که اکثر فیلم‌های سینماگران ایرانی و حتی خارجی را پوچ می‌داند، در ویدئویی به نقد و بررسی فیلم  جنگ جهانی سوم پرداخته است که در فضای مجازی منتشر شده است. فراستی ظاهراً شاهد انتشار نسخه غیرقانونی فیلم هومن سیدی بوده و گمان میکند نام سایتی را که فیلم از آن دانلود کرده است، شعار سازنده فیلم است. در ویدئوی زیر سوتی مسعود فراستی در انتقاد به فیلم هومن سیدی را ببینید:

این اشتباه عجیب واکنش های زیادی را به همراه داشت. آرش ظلی پور مجری معروف تلویزیون یکی از چهره هایی بود که در بحبوحه سوژه داغ اشتباه باورنکردنی مسعود فراستی از پشت پرده برنامه «من و شما» و پوزش اجباری اش از فراستی که مهمان آن برنامه بود، سخن گفت.

ظلی پور در یادداشتی نوشت: «شما مهمون برنامه من «من و شما» بودین و برای حضور در برنامه وجهی هم دریافت کردین تا پاسخگوی سؤالات من باشین. اینکه چی شد به یکباره درست دو، سه دقیقه مونده به شروع برنامه اعلام کردین فقط به سؤالاتی که مد نظر خودتون هست جواب میدین و همه چیز رو گردن هادی قندی تهیه کننده برنامه انداختین نمی دونم و حتما درباره لحظه به لحظه اون اتفاق جایی حرف هامو میزنم، اما می دونم بالای نود درصد از مخاطب ها ۲۸ دقیقه گفت و گوی من و شما رو ندیدن و فقط به هایلایت های فضای مجازی بسنده کردن.»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

ظلی پور در ادامه توضیح داد: «قبل از اینکه شبیه خودتون با شما رفتار کنم ۵ بار به من توهین کردین؛ به من گفتین خاله زنک، به من گفتین هیچی نمیفهمی و…سکوت کردم تا جایی که به من گفتین بی سواد؛ راستش اون روز به خواست مدیران شبکه عذرخواهی ای در صفحه‌م گذاشتم که حتی متنش رو خودم ننوشته بودم و سکوت کردم…روزی که ابیات شاهنامه فردوسی رو غلط خوندین خیلی ها گفتن حالا جواب بده و بگو بی سواد کیه، اما باز زبان به کام گرفتم چون اعتقاد دارم «بهشت و جهنم همین دنیاست و خدا به موقع یقه آدم‌ها رو میگیره. امروز که این ویدیو از شما در صفحه رسمی تون منتشر شد ناخودآگاه لحظات اون برنامه در ذهنم زنده شد که با غرور نشستین و در حالی که پول حضور در برنامه رو گرفته بودین گفتین من به سؤالات شما جواب نمیدم و سر آخر هم برنامه رو ترک کردین و در نهایت من توبیخ شدم، برنامه ای با اون همه مخاطب تعطیل شد، من ممنوع‌الکار شدم و شما سرحال تر از قبل به کارتون ادامه دادین…خواستم بگم دنیا کوچیکه آقای فراستی، هم گرده و هم کوچیک.. خدا هم بزرگه به موقع می دونه باید چی کار کنه.»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

ظلی پور در پایان گفت: «گاف امروز شما و البته در این سالها شبیهش کم‌ نبوده – مثال شاهنامه خونی شما که هیچ وقت از ذهن کسی پاک نمیشه – نشون داد سواد داشتن به فحش دادن به دیگران و کوچیک کردن و تحقیر کردنشون نیست، من پنج سال صبر کردم تا به بقیه ثابت بشه بی سواد شمایین و با چهارتا فیلم دیدن و فخر فروختن و ادای منتقد خاص درآوردن کسی باسواد لقب نمیگیره.»

در ویدیوی زیر میتوانید دعوای لفظی آرش ظلی پور و مسعود فراستی که به گفته این مجری باعث ممنوع الکار شدن او شد را ببینید:

کیوان کثیریان دیگر منتقد سینما نیز به این اشتباه واکنش منفی نشان داد. کثیریان در همین رابطه نوشت: «بعد از آن همه سال لطمه‌ای که به نقد فیلم و چهره‌ منتقد زد و به عالم و آدم تاخت، پز آدم باسواد را گرفت و با کمک چهارتا کم سوادتر از خودش میز درست کرد و تراوشات سرگردان ذهن‌اش را به خورد ملت داد، با اسم آوینی و مُرت‌ضا، مُرت‌ضا گفتن برای خودش پیشینه ساخت، انواع شایعات را دور خودش جمع کرد ولی گردن کشید، ندیده فیلم نقد کرد و جلوی دوربین افتخار کرد به خ…ه اش، شاهنامه را مثل کلاس اول ابتدایی‌ها خواند و هزارتا خبط دیگر، حالا دیگر خودش را بیش از همیشه مسخره خاص و عام کرده. آقای باسواد باز هم گاف داد. آن هم به چه بزرگی.»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

کثیریان در ادامه نوشت: «رفته فیلم جنگ جهانی سوم را که روی پرده است از یک سایت غیرقانونی دانلود کرده و لوگوی سایت را که نامش به نام ایران است، به حساب فیلم گذاشته و فکر کرده کارگردان توی فیلمش هی نوشته به نام ایران! حالا این منتقد باسواد ما در مثلا نقدش افسوس می‌خورد به حال کارگردان فیلم که ایران را نمی‌شناسد و فیلم را با همین فکت می‌زند. من اساسا در مقام دفاع از فیلم و کارگردانش نیستم. حرفم اصلا درباره آنها نیست. بحث بر سر شخصی است که نامی را کش رفته و جایگاهی برای خوش ساخته که برخی را گمراه کرده و فریب داده است.»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

این منتقد سینما در پایان افزود: «خجالت دارد واقعا! طرف بعد از ماجرای شاهنامه خوانی و گلوی سیاوش که به خنجر بِرید، آبرویی برایش نمانده که بخواهد حالا برود و طشت رسوایی اش از بام افتاده؛ آن هم با چه صدای بلندی، آن وقت سر تکان می‌دهد و افسوس می‌خورد. افسوس اصلی را باید به حال تلویزیون ایران خورد که سال‌ها آنتن را در اختیار چون اویی قرار داد و بادش کرد. حالا این بادکنک دارد هی به تناوب، بادش در می‌رود و …»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

ماجرای شاهنامه خوانی مسعود فراستی که هم کثیریان و هم ظلی پور به آن اشاره کردند به سال 1399 و برنامه کتاب باز سروش صحت برمی گردد که فراستی بارها مهمان آن بود. فراستی در یکی از قسمت ها بخشی از شاهنامه را به دلخواه خود می خواند و اشتباهاتی که در شاهنامه خوانی مرتکب شد در کنار شخصیت پرمدعای او، واکنش های زیادی را در آن سال به همراه داشت. در ادامه ویدیو شاهنامه خوانی اشتباه فراستی را ببینید:

کاربران فضای مجازی جدای از چهره های آشنا، به اشتباه باورنکردنی مسعود فراستی در مورد تماشای نسخه غیرقانونی جنگ جهانی سوم واکنش نشان دادند.

یکی از کاربران در توییتر نوشت: «وقتی عمری عادت کنی متکلم وحده باشه و هر چی درباره ت می گن رو نشنوی …»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

کاربر دیگری نوشته است: «نکته داستان فراستی اینکه ایشان فیلم جنگ جهانی سوم را از سایتی تهیه کرده که فیلم ها را به صورت غیرقانونی و بدون پرداخت هزینه به عوامل فیلم منتشر می کند. یعنی این همه ادعا داری خودت فیلم‌هارو اینجوری تماشا می کنی؟»

مسعود فراستی و جنگ جهانی سوم

یکی از کاربران نیز در اینستاگرام نوشته است: «وقتی فیم ها رو ندیده نقد می کنه یه بارم که فیلمو می بینه نمی تونه تشخیص بده که لوگو، لوگوی فیلمه یا سایت.»

در ادامه می توانید ادعای مسعود فراستی و توهین او را تماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا