دانلود فیلم عامه پسند

دانلود فیلم عامه پسند قانونی

دانلود فیلم عامه پسند

N/A
N/A
کارگردان:

داستان فیلم

فیلم عامه‌پسند داستانی از زندگی زنی میانسال به نام فهیمه را روایت می‌کند که در آستانه شصت سالگی، با چالش‌های متعددی در زندگی شخصی خود روبرو می‌شود. فهیمه که زنی شاد و سرزنده است، سال‌ها زندگی خود را وقف خانواده کرده و از علایق و آرزوهای خود گذشته است. او با همسرش مسعود که مردی سنتی و متعصب است، زندگی مشترکی ندارد و از او جداً ناراضی است. در همین زمان، فهیمه متوجه خیانت همسرش با زنی جوان‌تر می‌شود. این اتفاق، ضربه‌ای سنگین به او وارد می‌کند و فهیمه را در آستانه فروپاشی قرار می‌دهد. اما فهیمه زنی قوی و جسور است. او تصمیم می‌گیرد به جای غرق شدن در غم و اندوه، زندگی خود را از نو بسازد. او از مسعود جدا می‌شود و به دنبال علایق و آرزوهای خود می‌رود. در این مسیر، فهیمه با چالش‌های متعددی روبرو می‌شود. نگاه‌های سنگین و قضاوت‌های ناعادلانه اطرافیان، گاه او را آزرده خاطر می‌کنند.

درباره فیلم

فیلم عامه پسند با ژانر اجتماعی و به کارگردانی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی سهیل بیرقی محصول کشور ایران و در سال سال ۱۳۹۸ تولید شده است. در این فیلم بازیگران مطرحی همچون فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا، باران کوثری و… به هنرمندی پرداخته اند.

فیلم عامه پسند با ژانر اجتماعی و به کارگردانی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی سهیل بیرقی محصول کشور ایران و در سال سال ۱۳۹۸ تولید شده است.
در این فیلم بازیگران مطرحی همچون فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا، باران کوثری و… به هنرمندی پرداخته اند.

داستان فیلم عامه پسند

فیلم عامه‌پسند داستانی از زندگی زنی میانسال به نام فهیمه را روایت می‌کند که در آستانه شصت سالگی، با چالش‌های متعددی در زندگی شخصی خود روبرو می‌شود. فهیمه که زنی شاد و سرزنده است، سال‌ها زندگی خود را وقف خانواده کرده و از علایق و آرزوهای خود گذشته است. او با همسرش مسعود که مردی سنتی و متعصب است، زندگی مشترکی ندارد و از او جداً ناراضی است.

در همین زمان، فهیمه متوجه خیانت همسرش با زنی جوان‌تر می‌شود. این اتفاق، ضربه‌ای سنگین به او وارد می‌کند و فهیمه را در آستانه فروپاشی قرار می‌دهد. اما فهیمه زنی قوی و جسور است. او تصمیم می‌گیرد به جای غرق شدن در غم و اندوه، زندگی خود را از نو بسازد. او از مسعود جدا می‌شود و به دنبال علایق و آرزوهای خود می‌رود.

فهیمه با کمک دخترش سارا، بوتیکی را در خانه‌اش راه می‌اندازد. او همچنین در کلاس‌های یوگا شرکت می‌کند و با افراد جدیدی آشنا می‌شود. در این مسیر، فهیمه با چالش‌های متعددی روبرو می‌شود. نگاه‌های سنگین و قضاوت‌های ناعادلانه اطرافیان، گاه او را آزرده خاطر می‌کنند. اما فهیمه با روحیه‌ای قوی، از سد موانع عبور می‌کند و ثابت می‌کند که هیچ چیز نمی‌تواند مانع از رسیدن او به اهدافش شود.

نقد فیلم عامه پسند

فیلم “عامه‌پسند” ساخته سهیل بیرقی، داستانی در دل جامعه‌ای سنتی روایت می‌کند که در آن، مرز باریکی میان عرف و قانون وجود ندارد. هر دو ریشه در فرهنگی دیرینه دارند که ارزش زن را تنها در نسبت با مردان زندگی‌اش می‌بیند و هویت مستقلی برای او قائل نیست.

در این میان، شخصیت “افسانه” با بازی باران کوثری، جایگاهی ویژه در شهر دارد. نفوذ او نه تنها به واسطه موقعیت خانوادگی‌اش، بلکه به دلیل قدرتمندی، ذکاوت و موفقیتش در کسب و کار نیز است. شخصیت سوم این داستان، “میلاد بداغی” با بازی هوتن شکیبا است. پسری که به یوگا می‌پردازد، به هنر و زیبایی‌شناسی علاقه‌مند است و خود را فردی با سلیقه خاص می‌داند. او دائماً از خود تعریف می‌کند، اما مردم شهر با رفتارها و کلاس‌های یوگای مختلط او که برای دختران و پسران برگزار می‌کند، مشکل دارند. فارغ از کیفیت سینمایی و میزان سرگرم‌کنندگی فیلم، بیرقی موضوعی را انتخاب کرده که با مضامین مورد علاقه طبقه متوسط جامعه، که تماشاگران اصلی سینما هستند، همخوانی دارد و آنها را به تماشای فیلم ترغیب می‌کند.

در برخی موارد، یک قهرمان شکست‌خورده به دلیل تلاش و پشتکارش، به یادماندنی‌تر و ماندگارتر از قهرمانی می‌شود که مسیر سرنوشتش به پیروزی ختم می‌شود. بیرقی این نکته را به خوبی می‌داند و به قهرمان داستان خود رحم نمی‌کند. در این فیلم خبری از معجزه و گشایش ناگهانی نیست. “فهیمه” باید تاوان استقلال و انتخاب‌های خود را بپردازد.

  • جوایز: 1 برد و 1 نامزدی
  • زبان: فارسی
  • نویسنده: Soheil Beiraghi
حجم مصرفی شما عادی محاسبه می‌شود.

هنوز نظری ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟