دانلود فیلم مصادره

دانلود فیلم مصادره قانونی

دانلود فیلم مصادره

،
N/A
97 دقیقه
کارگردان:

داستان فیلم

فیلم مصادره داستانی طنز و در عین حال تلخ را در بستر تاریخ معاصر ایران روایت می‌کند. حکایت از دهه پنجاه شمسی آغاز می‌شود، جایی که اسماعیل یارجانلو (با بازی رضا عطاران) به عنوان یک کارمند ساده در ساواک، روزگار خود را می‌گذراند. زندگی اسماعیل با خرید یک بلیت بخت‌آزمایی و برنده شدن جایزه بزرگ، به کلی دگرگون می‌شود. او با ثروت بادآورده خود، زمینی وسیع در منطقه عباس‌آباد می‌خرد و گویی طعم خوشبختی را می‌چشد. اما طولی نمی‌کشد که با وقوع انقلاب 57، ورق زندگی اسماعیل برگشته و او مجبور به فرار از کشور می‌شود. در این میان، اسماعیل وکالت زمین‌های خود را به دوست صمیمی‌اش جلال خاوندی (با بازی بابک حمیدیان) می‌سپارد و راهی سفری بی‌بازگشت به آمریکا می‌شود. سال‌ها بعد، فرزند اسماعیل به نام زکی (با بازی هومن سیدی) که در آمریکا بزرگ شده، برای یافتن هویت خود راهی ایران می‌شود. زکی در ایران با جلال ملاقات می‌کند و درگیر ماجراهای پیچیده‌ای می‌شود که رازهایی از گذشته را برملا می‌کند.

درباره فیلم

فیلم مصادره در ژانر کمدی و درام به کارگردانی مهران احمدی محصول کشور ایران و در سال 1396 ساخته شده است. در این فیلم بازیگران مطرحی همچون رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، مزدک میرعابدینی، میرطاهر مظلومی، هادی کاظمی و مهران احمدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم مصادره در ژانر کمدی و درام به کارگردانی مهران احمدی محصول کشور ایران و در سال 1396 ساخته شده است.
در این فیلم بازیگران مطرحی همچون رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، مزدک میرعابدینی، میرطاهر مظلومی، هادی کاظمی و مهران احمدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

داستان فیلم مصادره

فیلم مصادره داستانی طنز و در عین حال تلخ را در بستر تاریخ معاصر ایران روایت می‌کند. حکایت از دهه پنجاه شمسی آغاز می‌شود، جایی که اسماعیل یارجانلو (با بازی رضا عطاران) به عنوان یک کارمند ساده در ساواک، روزگار خود را می‌گذراند. زندگی اسماعیل با خرید یک بلیت بخت‌آزمایی و برنده شدن جایزه بزرگ، به کلی دگرگون می‌شود. او با ثروت بادآورده خود، زمینی وسیع در منطقه عباس‌آباد می‌خرد و گویی طعم خوشبختی را می‌چشد.

اما طولی نمی‌کشد که با وقوع انقلاب 57، ورق زندگی اسماعیل برگشته و او مجبور به فرار از کشور می‌شود. در این میان، اسماعیل وکالت زمین‌های خود را به دوست صمیمی‌اش جلال خاوندی (با بازی بابک حمیدیان) می‌سپارد و راهی سفری بی‌بازگشت به آمریکا می‌شود. سال‌ها بعد، فرزند اسماعیل به نام زکی (با بازی هومن سیدی) که در آمریکا بزرگ شده، برای یافتن هویت خود راهی ایران می‌شود. زکی در ایران با جلال ملاقات می‌کند و درگیر ماجراهای پیچیده‌ای می‌شود که رازهایی از گذشته را برملا می‌کند.

نقد فیلم:

“مصادره” فیلمی خوش‌ساخت و سرگرم‌کننده است که با رویکردی طنزآمیز به موضوعات تاریخی و اجتماعی می‌پردازد. بازی‌های درخشان بازیگران، به‌ویژه رضا عطاران و هومن سیدی، از نقاط قوت فیلم به شمار می‌رود.

فیلمنامه “مصادره” نیز با ظرافت و دقت نوشته شده و لحن طنز آن به خوبی با مضامین جدی فیلم درآمیخته شده است. با این حال، برخی منتقدان معتقدند که فیلم در پرداخت برخی از جزئیات تاریخی و اجتماعی دقت کافی را به خرج نداده است. در مجموع، “مصادره” فیلمی قابل تأمل و دیدنی است که می‌تواند لحظات شاد و سرگرم‌کننده‌ای را برای مخاطبان خود رقم بزند.

  • جوایز: 1 نامزدی
  • زبان: فارسی، انگلیسی
  • نویسنده: Ali Forghani
حجم مصرفی شما عادی محاسبه می‌شود.

هنوز نظری ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟