فیلم و سریالبهترین‌های فیلم و سریال

بهترین سریال های کره ای تاریخی ولیعهدی که باید تماشا کنید

در این مقاله درباره بهترین سریال های کره ای تاریخی خواهید خواند که نه‌تنها برای علاقه‌مندان داخلی جذاب هستند، بلکه در دنیا هم طرفداران زیادی دارند و به نحوی امضای سینمای کره در سبک درام تاریخی به حساب می‌آیند.

صنعت کره هر سال با ساخت تعداد زیادی فیلم و سریال جایگاه خود را در بین مردم پیدا کرده است. در این مقاله بهترین سریال‌های کره ای تاریخی را برای شما همراهان ویدو فهرست خواهیم کرد تا اگر علاقه‌مند به این سبک و ژانر از سریال های کره‌ای هستید به راحتی به عنوان‌های مختلف دسترسی داشته باشید. این لیست رتبه بندی نشده چرا که همه‌ی این عناوین در نوع خودشان شایسته‌ی تماشا و تقدیر هستند.

فهرست مطالب:

افسانه جومونگ – Jumong

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ افسانه جومونگ - Jumong

 • ژانر: درام، عاشقانه، تاریخی، اکشن
 • تعداد قسمت: 81
 • تاریخ پخش: 2006

همه ما ایرانی‌ها حداقل یک‌بار هم که شده، سریال افسانه جومونگ را دیده‌ایم؛ سریالی جذاب و مهم درباره امپراتور جومونگ که بخش‌های مهم کشور کره در اختیار او بود، شاید برای شما جالب باشد بدانید که مقبره امپراتور جومونگ هم‌اکنون در خاک کشور کره شمالی است.

این سریال در مورد زندگی جومونگ، موسس امپراتوری گوگوریو، در ۳۷ سال قبل از میلاد مسیح است. در این داستان، شاهد ماجراها و پیروزی‌های جومونگ بر رقبایش و جمع‌آوری افراد برای تشکیل امپراتوری گوگوریو هستیم.

او پسر ژنرال« هائه موسو» و «بانو یوهوا»بود .پادشاه «گوم وا» سرپرستی جومونگ و مادرش را پس از قتل پدر جومونگ برعهده گرفت که گمان می‌رفت به دست سلسله «هان» به قتل رسیده است. «سوه ساه نو» دختر یک بازرگان بود که به جومونگ در تحقق رویایش در جهت بنیانگذاری یک کشور جدید کمک کرد و بعدها همسر دوم او شد.

سریال عزیزترینم  – My Dearest 

سریال عزیزترینم  - My Dearest 

 • ژانر: عاشقانه تاریخی
 • تعداد قسمت: 32 قسمت
 • تاریخ پخش: 2023

پخش سریال عزیزترینم به پایان رسیده است؛ ولی با وجود تمام نکات مثبت موفق نشد هیچ جایزه‌ای دریافت نکرده است. این سریال اولین سریال کره‌ای است که به‌طور کامل در ایران دوبله شده است و مورد استقبال تماشاگران ایرانی قرار گرفته است. در این سریال بازیگران مطرحی مثل گونگ مین ، آن یون جین ایفای نقش کرده‌اند.

داستان سریال در دوران تهاجم چینگ به چوسان (کره تاریخی) اتفاق می‌افتد. لی یون-جونگ، یک زن نجیب زاده، عاشق یک مرد مرموز به نام کیم جونگ-هو می‌شود. عشق آن‌ها به‌دلیل اختلاف طبقاتی و وضعیت آشفته کشور باعث شد با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوند تا بتوانند در کنار هم باشند.

شش اژدهای پرنده – Six Flying Dragons

شش اژدهای پرنده - Six Flying Dragons

 • ژانر: تاریخی، درام، سیاسی، اکشن
 • تعداد قسمت: 50 قسمت
 • تاریخ پخش: 2015

شش اژدهای پرنده یک سریال تلویزیونی کره ای حماسی تاریخی است که در سال 2015 پخش شد. این سریال داستان بنیانگذاری سلسله چوسان را از زاویه دید شش نفر دنبال می کند که به “شش اژدهای پرنده” معروف هستند. این سریال توسط کیم یونگ هیون کارگردانی شد و یو آه این، کیم میونگ مین، شین سه کیونگ، بیون یو هان، یون کیون سانگ و چون هو جین در آن بازی کردند.

شش اژدهای پرنده داستانی تخیلی است، اما بر اساس رویدادهای واقعی نوشته شده است. این سریال داستان بنیانگذاری سلسله چوسان را روایت می کند که توسط پادشاه تائه جو در سال 1392 میلادی تأسیس شد. شش اژدهای پرنده یک درام تاریخی جذاب و آموزنده است که نگاهی اجمالی به دوران پرتلاطم تاریخ کره دارد.

سرزمین بادها – The Kingdom of the Winds

سرزمین بادها - The Kingdom of the Winds

 • ژانر: تاریخی , درام , فانتزی
 • تعداد قسمت: 36
 • تاریخ پخش: 2008

این سریال جذاب دقیقا ادامه سریال جومونگ و درباره نوه او یعنی موهیول است؛ موهیول پادشاهی بود که توانست امپراتوری بویو را شکست داده و آن را ضمیمه خاک گوگوریو کند؛ اگر به هر دلیلی موفق به تماشای این سریال نشده‌اید، ویدو پیشنهاد می‌کند که این سریال را در اسرع وقت تماشا کنید.

ماجرای این مجموعه سال‌ها پس از ماجراهای سریال جومونگ و درباره سومین پادشاه گوگوریو، موهیول، است که از ابتدای تولدش پیشگویی‌هایی درباره او شد و به دلیل همین پیشگویی‌ها، او توسط پدرش، پادشاه یوری، رانده شد و به غار گیرین، قبر پادشاه اول جومونگ، انتقال یافت.

او در همان مکان رشد کرد و بعدها درگیر مشکلاتی شد و برایش سوءتفاهمی را به وجود آورد. او به دشمنی علیه پدرش برخاست، ولی بعدها متوجه اشتباه خود شد. سال‌ها گذشت و او توانست مقام خود را پس بگیرد و رؤیاهای اجدادش را برآورده کند (تسو، حاکم بویو را بکشد) و در نهایت سرزمینی ساخت که اکنون با نام کره از آن یاد می‌شود.

امپراتور دریا – Emperor of the Sea

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ امپراتور دریا - Emperor of the Sea

 • ژانر: درام
 • تعداد قسمت: 51
 • تاریخ پخش: 2004

داستان این سریال تاریخی کره ای درباره تاجران دریایی و همچنین دزدان دریایی معروفی است که سال‌ها آب‌های این کشور را نا امن کرده بودند. این سریال بُعد احساسی جذابی دارد و همچنین نمی‌شود از اکشن چشم‌نواز آن چشم پوشید.

داستان این مجموعه‌ تلویزیونی درباره برده‌ای به نام گونگ بوک است که به همراه دوستش جانگ نیون سختی‌های زیادی را متحمل می‌شود. دزدان دریایی پدرش را می‌کشند. بعدها او تحت تعلیم فردی به نام یوم جانگ قرار می‌گیرد و پس از آمادگی نسبی در هنرهای رزمی در مسابقات انتخابی محافظان بانو جمی شرکت می‌کند. بانو جمی از اشراف‌زادگان و ثروتمندان به حساب می‌آید و یک تاجر سیاست‌مدار است.

سرانجام گونگ بوک به عنوان محافظ بانو جمی به استخدام وی در می‌آید. گونگ بوک عاشق دختری به نام جانگ هوآ می‌شود. از طرفی یوم جانگ (همان دزد دریایی مبارز و دلیری که هنرهای رزمی را در دوره نوجوانی به گونگ بوک آموخت) نیز عاشق بانو جانگ هوآ می‌شود. بانو جانگ هوآ از کودکی که پدرش را از دست داد (پدرش را یوم جانگ در هنگام حملهٔ دزدان دریایی به قتل رساند) تحت سرپرستی بانو جمی بود.

سریال جانگ هی بین – Jang Hee Bin

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ سریال جانگ هی بین - Jang Hee Bin

 • ژانر: تاریخی، بیوگرافی
 • تعداد قسمت: 63
 • تاریخ پخش: 1995

سریال جانگ هی بین یک درام تلویزیونی کره‌ای است که توسط شبکه SBS در سال 1995 پخش شد. این سریال بر اساس داستان واقعی زندگی جانگ هی بین ساخته شده است.

بازیگران در این سریال در نقش‌های خود بسیار با استعداد عمل کرده و توانسته‌اند به خوبی احساسات خود را به نمایش بگذارند.

سریال Jang Hee Bin 1995 با داشتن داستانی جذاب و بازیگرانی قوی، مورد استقبال بسیاری از منتقدین و مخاطبین قرار گرفت. این سریال به عنوان یکی از بهترین درام‌های تلویزیونی کره‌ای تاریخ شناخته می‌شود.

در این سریال کره‌ای، داستان زندگی جانگ هی بین روایت می‌شود. او در طول سلطنت پادشاه سوک جونگ به عنوان ملکه انتخاب شده و درگیر مبارزات سیاسی فراوانی می‌شود. در طول داستان، جانگ هی بین با موانعی مانند رقبای سیاسی و نیروهای بیگانه مواجه می‌شود و باید برای حفظ قدرت و موقعیتش تلاش کند.

شاه ته جویونگ (دائه جویونگ) – Dae Jo Yeong

Dae Jo Yeong 1

 • ژانر: تاریخی، جنگی، بیوگرافی
 • تعداد قسمت: 104
 • تاریخ پخش: 2006

سریال Dae Jo Yeong یک سریال تلویزیونی تاریخی درام کره‌ای است که در سال 2006 تولید شده است. این سریال بر اساس داستانی واقعی از زندگی دائی جو یونگ، یکی از پادشاهان بزرگ کره ساخته شده است.

این سریال بسیار پرطرفدار و موفق بوده و با بازیگرانی عالی توانست مخاطبین زیادی را به خود جذب کند. همچنین، صحنه‌های جنگ و نبرد این سریال، بسیار واقع‌گرایانه و شگفت‌انگیز است و نمایش‌دهنده فنون نبرد و جنگ سنتی کره است. در کل، سریال Dae Jo Yeong به عنوان یکی از بهترین سریال‌های تاریخی کره‌ای شناخته می‌شود.

این سریال در دوره حکومت آخرین پادشاه گوگوریو اتفاق می‌افتد. در این دوره، لشکرکشی امپراطوری تانگ همیشه از منطقه لیائودونگ شروع می‌شود و فرماندهی این منطقه توسط یانگ مانچون انجام می‌شود. در این منطقه، پسری به دنیا می‌آید که به عنوان آینده‌دار امپراتور شناخته می‌شود. پسر، با پشتکار و ذکاوت خودش به موفقیت‌های بزرگی می‌رسد و در نهایت، هویت واقعی خود را کشف می‌کند.

دریاسالار یی سون شین – Immortal Admiral Yi Sun-sin

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ دریاسالار یی سون شین

 • ژانر: تاریخی، جنگی
 • تعداد قسمت: 104
 • تاریخ پخش: 2004

سریال دریاسالار یک سریال تلویزیونی کره‌ای تاریخی و جنگی است که داستان زندگی یکی از شخصیت‌های مهم تاریخ کره یعنی “یی سون شین” را روایت می‌کند. این شخصیت، فرماندهی نیروهای دریایی کره در دوران دیناستی جوسون (1392-1910) بود.

دریاسالار یی سون شین یکی از سریال‌های بسیار محبوب و پرطرفدار در تاریخ تلویزیون کره است و به دلیل بازی برجسته بازیگران، فضای تاریخی و نمایش گسترده جنگ‌های دریایی، توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان دوستداران سریال‌های تاریخی به دست آورد.

سریال “یی سون شین” داستان دریاسالاری به نام یی سون شین را روایت می‌کند که نیروی دریایی چوسان را در برابر حمله هیده یوشی به طور شگفت‌انگیزی محافظت کرد. این سریال به بازنمایی ذات انسانی که جنگ و صلح را به دنبال دارند، می‌پردازد و نشان می‌دهد که هیچ کسی به عنوان قهرمان به دنیا نمی‌آید و بعد از طی مسیر طولانی زندگی، قهرمان متولد می‌شود.

سریال وانگ گان – Taejo Wang Geon

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ سریال وانگ گان - Taejo Wang Geon

 • ژانر: تاریخی، جنگی
 • تعداد قسمت: 200
 • تاریخ پخش: 2000

این اثر یک سریال کره ای اکشن و تاریخی محصول سال ۲۰۰۰ است. در این فیلم زندگی “ته‌جو وانگ گون”، پادشاه اول دودمان “گوریو” کره را روایت می شود. این فیلم، با بودجه بالا و بازیگران معروف کره ای ساخته شده است.

سریال وانگ گان با صحنه های با کیفیت بالا، توانسته است توجه بسیاری از طرفداران ژانر تاریخی و اکشن را به خود جلب کند.

در فیلم “Taejo Wang Geon”، داستان زندگی شاه “ته‌جو وانگ گون” از زمان کودکی تا پایان دوران حکومتش به تصویر کشیده می شود. این فیلم شامل صحنه های جنگی، اکشن و درام است و به طور کلی به تاریخ کره پرداخته است. همچنین در این فیلم، روابط پادشاه با خانواده، دوستان و دشمنانش نیز به تصویر کشیده شده است.

سریال تاریخی عصر جنگجویان – Age of Warriors

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ سریال عصر جنگجویان - Age of Warriors

 • ژانر: تاریخی، جنگی
 • تعداد قسمت: 158
 • تاریخ پخش: 2003

عصر جنگجویان یک سریال تاریخی و جنگی کره‌ای است که در سال 2003 ساخته شد. سریال Age of Warriors با توجه به محتوای تاریخی و جنگی خود، توانست توجه بسیاری از بینندگان خود را به خود جلب کند و با موفقیت زیادی در سراسر جهان پخش شد. این سریال در کره جنوبی و بسیاری از کشورهای آسیایی، مخصوصاً ژاپن و چین، بسیار محبوب است.

داستان درباره پادشاهی است که بعد از نشستن بر تخت سلطنت به دنبال خوش‌گذرانی است و به امور مملکتی توجهی ندارد. همین امر موجب شد تا وزرا و مقامات بر علیه او شورش کنند.

اشک‌های اژدها – Tears Of The Dragon

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ Tears Of The Dragon 1996

 • ژانر: تاریخی
 • تعداد قسمت: 59
 • تاریخ پخش: 1996

سریال تاریخی اشک‌های اژدها از سال 1996 در تلویزیون کره به اکران درآمد و توانست توجه طرفداران زیادی را به خود جلب کند تا جایی که پخش آن تا دو سال ادامه یافت. در نهایت این سریال در سال 1998 در قسمت 159 با بینندگان خداحافظی کرد. این سریال مسیر سلطنت و پادشاهی در دوران پرتلاطم تاریخ کره را به تصویر می‌کشد که از سلطنت پادشاه تاجو، بنیان‌گذار سلسله چوسان تا پادشاه سجونگ را در بر می‌گیرد.

این سریال زندگی یی بانگ وون (که بعد از مرگش با نام تهجونگ شناخته می‌شود)، سومین پادشاه چوسان و پنجمین پسر بنیان‌گذار آن را روایت می‌کند. هدف او در زندگی فقط حفظ ثبات و پایداری کشورش است هرچند که بازی حکومت به این سادگی نیست. حرص و طمع تهجونگ و اعدام‌های بی‌مورد و زیاد در سطح کشور در نهایت پدر و وارثش را در مقابل او قرار می‌دهد و جنگ بزرگ بر سر قدرت شروع می‌شود.

باد و ابر و باران – wind and cloud and rain

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ باد و ابر و باران - wind and cloud and rain

 • ژانر : تاریخی، درام، فانتزی
 • تعداد قسمت: 21
 • تاریخ پخش : 2020

این سریال با نام”king maker: the change of destiny” هم شناخته می‌شود؛ محصول تلویزیونی از کشور کره جنوبی در ژانر تاریخی و درام است که در سال 2020 به کارگردانی یون سانگ هو، ساخته شده است. در این سریال، بازیگرانی همچون گو سونک هه و پارک شی هو به ایفای نقش پرداخته اند.

در سریال “باد و ابر و باران”، داستان تنش‌ها و مبارزات سختی را که برای به دست آوردن قدرت و حکومت در چوسان رخ می‌دهد، به تصویر می‌کشد. چوی چون جونگ، بهترین خواننده و چهره شناخته شده‌ای در کشور، است. او از خانواده‌ای اشراف‌زاده تبعیت می‌کند درحالی که خانواده خودش به قتل رسیده‌اند.لی بونگ-ریون، یک شاهزاده‌خانم زیبا و دختر پادشاه چئولجونگ است. او توانایی ویژه‌ای در تشخیص سرنوشت مردم دارد. این توانایی، برای او هم یک نعمت و هم یک نفرین است. لی بونگ-ریون با چوی چون جونگ آشنا می‌شود و تلاش می‌کند تا سرنوشت چوسان را بهبود ببخشد.

شکوفایی جوانی ما – Our Blooming Youth

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ شکوفایی جوانی ما – Our Blooming Youth

 • ژانر: درام، تاریخی، رازآلود
 • تعداد قسمت: 20
 • تاریخ پخش: 2023

سریال تاریخی شکوفایی جوانی ما به کارگردانی لی جونگ جه محصول سال 2023 کره جنوبی است که بازیگرانی چون پارک هیونگ شیک، جون سو نی و یون جونگ سوک در آن بازی کرده‌اند. این درام عاشقانه روایت‌کننده تقابل یک شاهزاده با زنی قاتل است که لحظاتی سرگرم‌کننده را برای شما به ارمغان آورده است.

داستان سریال شکوفایی جوانی ما در مورد ولیعهدی کره‌ای است که نفرین شده و با این مسئله دست‌وپنجه نرم می‌کند. در خلال این اتفاقات او با زنی آشنا می‌شود که چند روز قبل از مراسم ازدواج خانواده‌اش به قتل رسیده‌اند و او متهم به قتل است. شکل‌گیری رابطه بین ولیعهد و این زن محوریت سریال را تشکیل می‌دهد.

سریال کره‌ای موجود کیونگ سونگ – Gyounsoung Creature

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ سریال کره‌ای موجود کیونگ سونگ – Gyounsoung Creature

 • ژانر: درام، تاریخی، ترسناک
 • تعداد قسمت:
 • تاریخ پخش: 2023

یکی از جدیدترین سریال‌های تاریخی کره‌ای موجود کیونگ سونگ نام دارد که در سال 2023 به کارگردانی جونگ دونگ یون از شبکه نتفلیکس به نمایش درآمد. در این اثر مخاطب داستان ساکنان شهر کیونگ سونگ (نام قدیم سئول) را در سال 1945 به تماشا نشسته‌اند. به دلیل استقبال گسترده مخاطبان از این سریال اخباری مبنی بر تولید فصل دوم این سریال منتشر شده است.

موضوع سریال موجود کیونگ‌ سونگ روایت‌کننده حضور موجودی عجیب در شهر کیونگ سونگ است. مردم این شهر در دوران تاریکی و غم قرار دارند و در تلاش برای زنده‌ماندن بین مرز مرگ و زندگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

سریال کره‌ای هاشی شینرو – Haesi’s Shinru

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ سریال کره‌ای هاشی شینرو

 • ژانر: درام، تاریخی، عاشقانه، فانتزی
 • تعداد قسمت:
 • تاریخ پخش: 2023

یون سوک هو در جدیدترین اثر خود سریال تاریخی داستان هاشی شینرو را در سال 2023 تولید و به پخش رساند. این سریال تاریخی با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته یون یی سو ساخته شد و از شبکه jtbc کره جنوبی پخش شد.

موضوع داستان هاشی شینرو درباره ولیعهد و دانشمند نابغه کره‌ای به نام یی هیانگ است که در دوران چوسون زندگی می‌کند. او که به تماشای ستاره‌ها در شب علاقه زیادی دارد با دختری مرموز آشنا می‌شود. این دختر توانایی دیدن آینده را دارد که همین موضوع لحظاتی شیرین را برای شما به ارمغان آورده است.

سریال کره‌ای تاریخ ارتدال 2 – Arthdal Chronicles 2

بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ ارتدال 2 – Arthdal Chronicles 2

 • ژانر: درام، تاریخی، فانتزی
 • تعداد قسمت: 18
 • تاریخ پخش: 2023

سریال کره‌ای تاریخ ارتدال 2 به کارگردانی کیم وون سوک اولین درام فانتزی کره‌ای است که فصل اول آن در سال 2019 ساخته شد. موضوع این سریال روایت‌کننده اتفاقات دوران گو جو سون اولین پادشاه کره است که در عصر برنز رخ می‌دهند.

داستان تاریخ ارتدال 2 درباره سرزمین افسانه‌ای به نام آرت و ساکنان این شهر باستانی است. ساکنان آرت برای به‌دست‌آوردن قدرت در جنگ هستند که در این میان برخی از آن‌ها روابط عاشقانه‌ای را تجربه می‌کنند. یون سئوم در تلاش برای بازگرداندن آرامش به زندگی افراد قبیله‌اش که در راه مواجه‌شدن با سختی‌ها با رسالت و ماموریت خود آگاه می‌شود.

سریال کره ای تاریخی ولیعهد – Grand Prince

سریال کره ای تاریخی ولیعد - Grand Prince

 • ژانر: عاشقانه | درام | تاریخی
 • تعداد قسمت: 20
 • تاریخ پخش: 2018

سریال ولیعهد یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی عاشقانه است که توسط کیم جونگ مین کارگردانی شده است. بازیگرانی مانند یون شی یون، کیم می کیونگ، می کیونگ یانگ، بیونگ هو شون در سریال ولیعهد (یا همان شاهزاده بزرگ) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در این سریال قرار است صحنه‌های آمیخته از خشم، رقابت و عشق را تماشا کنید. یک درام خوب که قرار است شما را مجذوب خود کند تا آخرین لحظه از این سریال را از دست ندهید.

این سریال داستان دو شاهزاده، یکی تشنه قدرت و دیگری تشنه عشق را روایت می‌کند؛ در این بین زمانی‌که آنها هم‌زمان به یک فرد علاقه‌مند می‌شوند وارد یک رقابت بایکدیگر می‌شوند.

سریال کره ای پادشاهی – Kingdom

سریال کره ای پادشاهی

 • ژانر: اکشن | درام | ترسناک
 • تعداد قسمت: 12
 • تاریخ پخش: 2019

سریال کره ای پادشاهی (Kingdom) اولین سریال اصلی نتفلیکس است که در سال 2019 تولید شد. این سریال که اقتباسی از یک وب کامیک به نام پادشاهی خدایان است توسط کیم سئونگ هون کارگردانی شده است.

جو جیهون، ریو سونگ ریونگ، بائه دونا و کیم سونگ کیم بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند. پادشاهی قطعا یکی از بهترین سریال‌های ترسناکی است که تا به حال ساخته شده است. پس اگر به ژانر وحشت و زامبی علاقه‌مند هستید تماشای این سریال را نباید از دست بدهید؛ چرا که برای شما ساخته شده است.

سریال پادشاهی یا Kingdom از سری بهترین سریال های کره ای تاریخی است که با نظرات خوبی از سوی منتقدین مواجه شد. نویسندگی، کارگردانی و بازی بازیگران در این اثر مورد تمجید و تعریف آن‌ها قرار گرفت.

به پیشنهاد ویدو این سریال خارق‌العاده که به خوبی در سبک و ژانر زامبی تولید و ساخته شده است را حتما در لیست تماشای خود قرار دهید.

در دوره چوسان، پادشاه به آبله بیمار مبتلا و شایعاتی مبنی بر اینکه او مرده است پخش می‌شود. درحالی‌که شایعات عجیب درباره پادشاه کشور را در بر می‌گیرد، ولیعهد تنها امید مردم در برابر بیماری و اتفاقات مرموز است.

دانشمند شب گرد – Scholar Who Walks The Night

 

 

 

 

سریال کره ای تاریخی دانشمند شب گرد - Scholar Who Walks The Night
 • ژانر: عاشقانه | تاریخی | رازآلود | درام
 • تعداد قسمت: 20
 • تاریخ پخش: 2015

 

دانشمند شبگرد نام یک مجموعه تلویزیونی کره ای براساس یک مانهوایی با همین نام است. بازیگرانی مانند لی جون گی، لی یو بی، شیم چانگمین در این سریال ایفای نقش می‌کنند. این اثر به کارگردانی لی سونگ جون محصول سال 2015 است که در 20 قسمت منتشر شد.

این سریال درمورد دختری است که پس از مجرم شناخته شدن و دستگیر شدن پدرش همه چیزش را از دست می دهد. از آن پس او با لباس مبدل مردانه شروع به فروش کتاب می کند. در یکی از روزها او با دانشمندی مرموز مواجه می شود که خون آشام است.

سریال کره ای تاریخی گلی در زندان – The Flower in Prison

 

 

 

 

 

سریال کره ای تاریخی گلی در زندان - The Flower in Prison
 • ژانر: اکشن | تاریخی | عاشقانه
 • تعداد قسمت: 51
 • تاریخ پخش: 2016

 

سریال افسانه اوک نیو (با نام اصلی گلی در زندان)، یک مجموعه تلویزیونی در ژانر عاشقانه، اکشن و تاریخی به کارگردانی لی بیونگ هون است. علاوه‌بر جین سه یون بازیگرانی مانند گو سو، جانگ جون هو، پارک جو می در این سریال نقش‌آفرینی کرده‌اند.

این مجموعه از سریال های کره ای دوره چوسان عاشقانه در استودیو دوبله صدا و سیما دوبله شده است و گویندگانی چون منوچهر والی زاده، زهره شکوفنده، سارا جعفری، رضا الماسی، محمدبهاریان، ابوالفضل شاه بهرامی، مهناز آبادیان، نغمه عزیزی پور، شهروز ملک آرایی، فرزانه شجاعی، جواد پزشکیان، علیرضا منصوری، تورج نصر، رهبر نوربخش، لادن سلطان پناه، ژیلا اشکان، زویا خلیل آذر، مریم شاهرودی و … در دوبله این اثر حضور دارند.

افسانه اوک نیو (با نام اصلی گلی در زندان) داستان دختری به نام اوک نیو است که در زندان متولد می‌شود. وی بعدها با نام لی سو وون شناخته می‌شود. وقتی اوک نیو بزرگ می‌شود با کمک سیستم قضایی سلسله چوسان به زندانیان کمک می‌کند.

افسانه خورشید و ماه – The Moon That Embraces The Sun

 

 

 

 

سریال کره ای افسانه خورشید و ماه - The Moon That Embraces The Sun
 • ژانر: فانتزی | تاریخی | رمانتیک
 • تعداد قسمت: 20
 • تاریخ پخش: 2012

 

سریال افسانه خورشید و ماه یا ماه در آغوش خورشید یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی محسوب می‌شود که وظیفه کارگردانی آن برعهده کیم دو هون و لی سونگ جونس بود. کیم سون هیون، هان گا این، کیم مین سئو بازیگرانی هستند که در این سریال با ژانر تخیلی، درام و تاریخی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این سریال هم با نام افسانه خورشید و ماه دوبله حرفه‌ای شده البته دوبله داخلی نیست و کیفیت دوبله صدا و سیما را ندارد.

قصه ی یک پادشاه و خانواده‌اش که برای حفظ امپراتوری تلاش می‌کنند را بازگو می‌کند و مضمون آن هم به احقاق حق و عدم تغییر سرنوشت ازلی انسان‌ها برمی‌گردد. امپراتور پدر می‌خواهد برای “لی هون” ولیعهد خود همسر انتخاب کند. لی هون، عاشق دختری به نام “یئون وو” می‌شود و از پدرش می‌خواهد که آنها را به ازدواج هم در آورد.

“یئون وو” که دختری اشراف زاده هست همسر ولیعهد می‌شود و همه از هوش و درایت او تعجب می‌کنند. ملکه مادر و دیگر وزیرها که از انتخاب او برای همسری ولیعهد ناراضی هستند برای او تله‌ای می‌گذارند که “یئون وون” محکوم به مرگ می‌شود.

آینه جادوگر – Mirror Of The Witch

 

 

 

 

 

آینه جادوگر - Mirror Of The Witch
 • ژانر: عاشقانه | تاریخی | پزشکی | فانتزی | تخیلی
 • تعداد قسمت: 20 
 • تاریخ پخش: 2016

 

یون شی یون، کیم سه رون، لی سونگ جه بازیگرانی هستند که در مجموعه تلویزیونی آینه جادوگر، یکی از بهترین سریال های جنگی کره ای نقش‌آفرینی می‌کنند. جو هیون تاک وظیفه کارگردانی و یانگ هیوک مون وظیفه فیلم‌نامه‌نویسی این مجموعه را برعهده داشته‌اند.

داستان سریال درباره جوانی به نام هو جون (Yoon Shi Yoon) و شاهزاده ای به نام سو ری(Kim Sae Ron) که یک جادوگر شده می‌باشد.
ملکه شیم(Jang Hee jin)؛ مادر سو ری نمیتوانست بچه دار شود و نزد راهبه هونگ جو رفت تا به او کمک کند. با استفاده از جادوی سیاه راهبه هونگ جو(Yum Jung ah)؛ ملکه شیم توانست دوقلویی به دنیا آورد. قُل دختر یعنی سو ری نفرین شده به دنیا آمد و او را در کوهستان رها کردند. سو ری در آنجا هو جون را می‌بیند.

ملکه کی – Empress Ki

 

 

 

سریال کره ای تاریخی Empress Ki
 • ژانر: درام | تاریخی | رمانتیک
 • تعداد قسمت: 51
 • تاریخ پخش: 2013

 

ملکه کی سریال پرطرفدار کره‌ای یکی از شاهکارهای صنعت فیلم و سریال کره محسوب می‌شود. این مجموعه توانست طرف‌داران قابل توجهی به‌دست آورد و همچنین، موفق به کسب جوایز زیادی شود.

هان هی و لی سونگ جون از کارگردانان سریال ملکه کی بودند و فیلم‌نامه این اثر توسط نویسنده معروف کره‌ای، جانگ یونگ چول به رشته تحریر در آمده است. این مجموعه تلویزیونی در سال 2013 از MBC برای 51 قسمت روی آنتن رفت. تماشای این سریال که در لیست بهترین سریال های کره ای تاریخی قرار می‌گیرد را از دست ندهید.

این سریال هم دوبله شده ولی بازهم دوبله توسط شرکت‌های خارجی انجام شده کیفیت مناسبی دارد ولی نه به اندازه‌ی صدا و سیما.

حول زندگی کی سونگ نیانگ (ملکه کی) که یک زن اهل گوریو هست می‌گذرد. این سریال وقایع تاریخی و زندگی وی را از کودکی و سختی‌ها تا ازدواج با امپراتور طغون تیمور از سلسله یوآن چین به تصویر می‌کشد.

کی سونگ نیانگ اولین عشقش را با پادشاه گوریو، وانگ یو تجربه می‌کند سپس جهت گرفتن انتقام وارد قصر و سیستم حکومتی سلسله یوآن می‌گردد، او در ابتدای ازدواج با طغون تیمور به او میلی نشان نمی دهد لاکن در انتها عاشق حقیقی او می گردد و صاحب فرزندی به نام آیوشیریدارا می شوند و در نهایت تمامی رقیبانش را مغلوب کرده و فاتح امپراطوری یوآن چین می‌گردد.

سریال کره ای تاریخی ایمان – Faith

 

 

 

سریال کره ای ایمان Faith
 • ژانر: عاشقانه | فانتزی
 • تعداد قسمت: 24
 • تاریخ پخش: 2012

 

سریال سرنوشت که آن را با نام ایمان هم می‌شناسیم توسط کیم جونگ هاک و شین یونگ هوای کارگردانی شده‌است. بازیگرانی مانند لی مین هو، کیم هی سان، آن جائه ووگ در سریال سرنوشت نقش‌آفرینی کرده‌اند. این مجموعه درام تلویزیونی در 24 قسمت از شبکه SBS منتشر شد. همچنین، این سریال توسط صدا و سیما شبکه نمایش دوبله شده است.

فرمانده چوی یانگ (لی مین هو) محافظ امپراطور گنگ مین از سلسله گوریو است. او به فرمان امپراطور از یک دریچه سری عبور کرده و پزشکی به نام یو ایون سو (کیم هی سان) را برای نجات جان ملکه با خودش به گذشته می آورد چوی یانگ به ایون سو قول می دهد که او را به زمان خودش برگرداند و تا پای جان از او محافظت کند…

پیشنهاد مطالعه:

پادشاه صاحب ماسک – Ruler: Master Of The Mask

 

 

 

 

پادشاه صاحب ماسک - Ruler: Master Of The Mask
 • ژانر: تاریخی | سیاسی | ملودرام | عاشقانه
 • تعداد قسمت: 40
 • تاریخ پخش: 2017

 

پادشاه صاحب ماسک (به انگلیسی: Ruler Master of the Mask) نام یک سریال تلویزیونی کره ای محصول سال 2017 است. این سریال با بازی یو سئونگ هو و کیم سو هیون (بازیگر زن) در 40 قسمت 30 دقیقه ای از شبکه MBC به پخش میرسد. کارگردانی این سریال رو پارک وون گوک بر عهده داره که Miss Korea یکی از آثار معروف اوست.

در حدود سال های 1700 میلادی شاهزاده علیه پینسوهو میجنگد. پینسوهو یک حزب و ائتلاف بود که قدرتش رو از طریق بدست گرفتن قدرت مالکیت آب های چوسان بدست آورده بود. شاهزاده تاج دار به امید مردم زجر کشیده تبدیل شده بود. گایون زنی بود که شاهزاده عاشقش بود و به پیشرفتش کمک کرد تا به یک حاکم بزرگ تبدیل بشه.

سریال کره ای تاریخی عاشقان ماه – Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

 

 

 

 

سریال کره ای تاریخی عاشقان ماه Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
 • ژانر: عاشقانه | تاریخی | فانتزی
 • تعداد قسمت: 20
 • تاریخ پخش: 2016

 

عاشقان ماه یکی از بهترین سریال های کره ای و یکی از پرطرفدارترین آثار کره است که با گذشت چندین سال هنوز طرف‌داران زیادی در ایران وخارج از ایران دارد. 

 لی جون گی، لی جی اون، کانگ ها نول، جی سو بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند. سریال کره‌ای عاشقان ماه این سریال براساس یک رمان چینی در 20 قسمت ساخته شده است.

نسخه بازسازی شده سریال مشهور چینی بوبوجینگ ژین است و حول محور شاه چهارم گوریو شاه کوانگ جونگ و برادرانش می‌چرخد و لی جی ایون (IU) در نقش یک دختر معمول است که از زمان حال به آن تاریخ منتقل می‌شود و شاهزادگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

او ابتدا مورد لطف و توجه شاهزاده هشتم قرار گرفته و چون دختر خاله همسر شاهزاده هشتم است و در قصر رفت وآمد دارد، همه او را دختری عجیب و شاد در ذهن می‌سپارند، هنگامی که همسر شاهزاده هشتم متوجه علاقه آندو می‌شود از هه سو (آی یو)و شاهزاده ووک می‌خواهد پس از مرگش باهم ازدواج کنند. اما با وجود شاهزاده هشتم که کم کم به هه سوو علاقه پیدا می‌کند رابطه آن دو سرد می‌شود.

عشق زیر نور ماه – Love In The Moonlight

 

 

 

عشق زیر نور ماه - Love In The Moonlight
 • ژانر: عاشقانه | تاریخی
 • تعداد قسمت: 18
 • تاریخ پخش: 2016

 

سریال کره ای عاشقانه عشق در مهتاب یا عشق زیر نور ماه یکی دیگر از آثار تاریخی است که در سال 2016 در 18قسمت توسط کیم سونگ یون و بک سانگ هون ساخته شد و فیلم‌نامه این اثر توسط کیم مین جونگ و ایم یه جین به رشته تحریر در آمده است.

بازیگران مطرحی مانند پارک بوگوم، کیم یو جونگ، جونگ جین یونگ، چه سو بین و کواک دونگ یون در این مجموعه تلویزیونی پرطرف‌دار به ایفای نقش پرداخته‌اند.

هونگرا کسی است که برای بقیه ملاقات ترتیب می دهد ، اون برای یکی از مشتری هاش نامه ای مینویسه و همین باعث دیدار اون با ولیعهد هیو میونگ میشه، این در حالیه که شاهزاده نمیدونه اون کی هست و اون هم نمیدونه که داره به ولیعهد نامه می‌دهد.

 

از این‌که تا انتها مقاله بهترین سریال های کره ای تاریخی همراه ما بوده‌اید سپاسگزاریم. در این مطلب سعی خود را داریم تا برترین و به‌روزترین آثار تاریخی کره‌ای را برای شما همراهان ویدو فهرست کنیم. این لیست در حال به‌روزرسانی است پس اگر جای عنوانی را در آن خالی می‌بینید نام آن را برای ما بنویسید.

 

اگر هر کدام سریال‌های بالا را قبلا تماشا کرده‌اید لطفا نظر خود را با دیگر همراهان ویدو به اشتراک بگذارید و در انتخاب بهترین گزینه به دوستان خود کمک کنید!

سوالات متداول:

1) برترین سریال های تاریخی کره ای کدام اند؟

عاشقان ماه، زیر نور مهتاب، ملکه کی از برتری سریال های تاریخی کره ای هستند.

2) جدیدترین سریال کره ای تاریخی کدام است؟

کیمیاگر روح، سر آستین قرمز، عاشقان آسمان سرخ، پادشاهی: آشین شمال از جدیدترین سریال های کره ای تاریخی هستند.

3) برترین بازیگران سریال های کره ای کدام اند؟

لی مین هو، سانگ هیه کیو، هیون بین را می‌توان از بهترین بازیگران کره دانست.

 

‫21 دیدگاه ها

 1. چرا فقط و فقط سریال های مربوط به گوگوریو رو گذاشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بقیه سلسله ها سلسله نیستن؟
  سریال ملکه بزرگ سئوندوک و امپراتور دریا و رویای فرمانروای و هوارانگ بهترین سریال ها هستن چرا اونارو نزاشتین؟

  1. سلام دوست عزیز ممنون از اینکه نظرت رو به اشتراک گذاشتی
   حتما تو به‌روزرسانی بعدی این عنوان‌ها رو به محتوا اضافه می‌کنیم.

 2. سلام میشه جدیدترین سریال هارو بزارید آخه من هرچه سریال کره ای هست رو دیدم و همینجور یک پیشنهاد میکنم از سریال عزیزترینم

  1. سلام دوست عزیز
   حتما تو آپدیت‌های بعدی موارد بیشتری رو به این لیست اضافه می‌کنیم.

   ممنون از پیشنهادت

  1. سلام نگار عزیز
   ممنون از پیشنهادت
   تو آپدیت‌های بعدی اضافه می‌کنیم.

 3. مانی توجه توجه توجه توجه…..‌‌‌‌‌.
  دوستان عزیز و طرفدار جومونگ و سریال های اینچنینی…
  ۲ سریال معرفی میکنم که تو لیست بالا نبود
  حتما حتما حتما ببینید
  1111111 ملکه سوندوک
  2222222 شاه گوانگتوی کبیر
  فقط این ۲ تا فیلمو طرفدارای جومونگ ببینن..
  راحت میتونم بگم بازیگر هایی دارن که براتون جای جومونگو پر میکنن… مثل نقش بیدام در ملکه سوندوک.. پس خواهش میکنم ببینید

 4. خب این دوتا سریال ته جویونگ و وانگ نباید هم در ایران دوبله و پخش شود چه خبره یکی 200 قسمت دیگری هم 147 قسمت!
  یک سال زمان لازم داره تا پخش این دو سریال تمام شود!

 5. سلام. بی شک بهترین سریال تاریخی کره ای شش اژدهای پرنده هست Six flying dragons
  یه لول از بقیه سریالا بالاتره
  پیشنهاد میدم نگا کنین دوستان

  1. به‌ نظر‌ من‌ بهترین‌ سریال‌ تاریخی‌ کره‌ای‌ هست‌ شش‌ اژدهای‌ پرنده

 6. سر استین قرمز ، کتاب خانواده گو ، عاشقان ماه
  اگه تحمل اشو ریختن پش از حد رو دارید این سه سریال رو ببینید
  نوکدو ، آقای ملکه ، فرمانروای نقابدار
  این سه سریال رو حتما ببینید

 7. سلام هوارانگ وکتاب خانوادگی گو خیلی قشنگه بینید پشیمون نمیشید

 8. عاشقان ماه و مهتاب نقاشی شده با ابر عالی بودن ، دنبال سریال دیگه ای مثل این دو هستم

  1. همه‌ی سریال‌هایی که بالا معرفی کردیم جز بهترین‌ها هستن امیدوارم که تماشا کنید و راضی باشید!

 9. فیلم love in the moonlight بی نظیره هر چه سعی کردم یه سریال دیگه مثل اونو پیدا کنم نتونستم

  1. ممنون از مشارکتتون خوشحالم که مد نظرتون قرار گرفته!

  2. درود امیر جان … سریال شاه گوانگتوی کبیر.. 92 قسمته… چند تا از بازیگرهای سریال جومونگ توش بازی میکنن .. مثل تسو . و و و
   و سریال ملکه سوندوک…
   هر دو سریال در حد و چه بسا فراتر و جنگی تر از جومونگ هستن

 10. سلام عرض شد
  من همه این سریال ها رو خیلی وقت پیش دیدم و به شخصه میگم که دیدن هیچ کدومشون هدر دادن وقت نیست و واقا بهتر از اینا توی ژانر تاریخی گیر نمیارید

 11. از سریال ملکه کی خیلی خوشم اومد خیلی صحنه های جالب و…. داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا