اخبار فیلم و سریال

ممنوعیت برخی هنرمندان یک رسوایی رسانه ای بود

به گزارش گروه فرهنگی ویدو، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 19 خرداد) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص موضوع حج، کار است. برای اعزام زائران در حال انجام است و تاکنون حدود 14000 نفر اعزام شده اند. عملیات حج در حال انجام است و افزایش روابط دیپلماتیک با کشور میزبان، هماهنگی را بسیار خوب کرده است.

پایان ممنوع الکار شدن امید حاجیلی/ برگزاری کنسرت 9 خرداد

وی افزود: همکاران ما در سازمان حج و زیارت از روند اجرای عملیات حج راضی هستند و امیدواریم زائران حج که بیش از 85 هزار نفر هستند وظایف خود را به خوبی انجام دهند و پس از یک مدت به سلامت به کشور بازگردند. سفر قابل قبول .

اسماعیلی تصریح کرد: همچنین در خصوص موضوع جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که امشب در مشهد مقدس به کار خود پایان می دهد، این جشنواره در 20 رشته فرهنگی و هنری تجلیل شده و روندی چند ماهه را طی کرده است. این جشنواره می دانست که چگونه با ابتکارات خوبی همراه باشد و روند موفقی داشته است. امشب قسمت پایانی این جشنواره برگزار می شود و به یاری خداوند این جشنواره را در بخش های مختلف افزایش خواهیم داد. البته قرار است در جشنواره امشب از چند اثر هنری بدیع و منحصر به فرد رونمایی شود که آثار خوبی در عرصه فرهنگ هستند.

وزیر فرهنگ همچنین گفت: امروز دولت موضوع تنظیم بند 9 قانون بودجه را مطرح کرد، توافقات خوبی داشتیم و امیدواریم در جلسات بعدی نواقص آن را برطرف کنیم.

بر اساس این بند از قانون بودجه و در راستای ترویج اخلاق و فرهنگ اسلامی، شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مشمول این قانون موظفند یک درصد از هزینه‌های خود را به صورت هم‌افزایی و هم‌افزایی هزینه کنند. ترویج فعالیت ها و تولیدات فرهنگی از قبیل مضامین قرآنی، تئاتر، جوانان، مطبوعات، رسانه های جدید، نشریات و کتاب و تولید محتوای غنی فرهنگی فارسی در فضاهای مجازی و گردشگری، توسعه و آموزش سواد رسانه ای. آیین نامه اجرایی این بند توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری وزارتخانه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور، تبلیغات اسلامی و مرکز مدیریت سمینارها تهیه می شود. و به تصویب هیات وزیران می رسد.

اسماعیلی همچنین درباره وضعیت هنرمندانی که گفته می شود توقیف شده اند، گفت: جدول اجراهای صحنه ای این هنرمندان که هفته آینده منتشر می شود بیشتر اجرا دارد، این نشان می دهد که طبق پیش بینی ها دستکاری رسانه ای است و تمام افرادی که ذکر شد در زمان فروش هستند. . بلیط انجام شده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا