اخبار فیلم و سریال

پرافتخارترین ایرانی WWE، شیخ آهنین WWE درگذشت

Rate this post

کمی پیش خبرگزاری های آمریکایی خبر از درگذشت شیخ آهنین WWE دادند. حسین خسرو علی وزیری که به شیخ آهنین WWE معروف بود، در 81 سالگی درگذشت و جامعه ورزشی را در شوک و غم فرو برد. در ادامه جزئیات بیشتری از درگذشت شیخ آهنین WWE بخوانید.

کشتی کج کاری ایرانی WWE درگذشت

حسین خسرو علی وزیری معروف به شیخ آهنین بازیکن ایرانی-آمریکایی دبلیو دبلیو ای که تاکنون 15 عنوان قهرمانی را در کارنامه دارد، امروز در سن 81 سالگی درگذشت. وی تنها ایرانی تاریخ دبلیو دبلیو ای است که در سال 1983 موفق به کسب عنوان قهرمانی دبلیو دبلیو ای شد. شیخ آهنین رقیب اصلی ستاره دبلیو دبلیو ای هالک هوگان بود.

علی وزیری همیشه به رسانه های آمریکایی علاقه داشت و در صنعت سینما نیز فعال بود. او در جامعه ایرانیان مقیم آمریکا از شهرت چشمگیری برخوردار بود. یک بار در سال 2002 به دلایل غیرورزشی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که دلیل قتل دخترش در آمریکا بود. این کشتی گیر دامغانی امروز در سن 80 سالگی در جورجیای آمریکا درگذشت.

درگذشت حسین خسرو علی وزیری

آیرون شیک WWE درگذشت
مرگ شیخ آهنین

حسین خسرو علی وزیری معروف به شیخ آهنین  (18 شهریور 1321 – 17 خرداد 1402) کشتی‌گیر و هنرپیشه ایرانی-آمریکایی بود. او کشتی را به صورت حرفه ای از سال 1351 در ایران آغاز کرد و بعداً در مسابقات کشتی حرفه ای شرکت کرد. او در آمریکا با نام شیخ آهنین ظاهر شد.

او همچنین به عنوان قهرمانی شناخته می شود که هالک هوگان را برای اولین قهرمانی خود در کشتی حرفه ای شکست داد. او در طول دوران حرفه ای خود موفق به کسب 15 عنوان قهرمانی مختلف شد که یکی از آنها قهرمانی دبلیو دبلیو ای است که با ارزش ترین قهرمانی کشتی حرفه ای به حساب می آید.

او همچنین با نیکولای ولکوف قهرمان تیم WWE/WWF شد و کمربند قهرمانی را در اولین رسل منیا به دست آورد. در سال 2005 او به عضویت تالار مشاهیر WWE درآمد که هر ساله توسط کمپانی WWE برای اسطوره های کشتی حرفه ای انتخاب می شود. او در جوانی در المپیک 1968 مکزیک به همراه تیم کشتی فرنگی ایران شرکت کرد. او را یکی از بزرگان کشتی حرفه ای می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا