بیوگرافی و تاریخچه

جمال خالد کیست؟ خبر دروغین توهین یک خبرنگار عرب به ایرانی‌ها

بیوگرافی جمال خالد

جمال خالد، نام اکانت توییتری دروغین یا فیک یک روزنامه‌نگار و خبرنگار عربستانی است که با انتشار توییتی توهین‌آمیز به هواداران ایرانی فوتبال، به شهرت رسید. خالد در این توییت، هواداران ایرانی را که برای دیدن کریستیانو رونالدو، بازیکن پرتغالی، از کوه بالا رفته بودند، «حیوان» خطاب کرد.

این توییت با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد و بسیاری از ایرانی‌ها به خالد توهین کردند. برخی از رسانه‌های عربستانی نیز این توییت را محکوم کردند.

زندگی‌نامه جمال خالد

جمال خالد در سال ۱۹۷۵ در شهر ریاض عربستان سعودی متولد شد. او از سال ۱۹۹۵ به عنوان خبرنگار و روزنامه‌نگار فعالیت می‌کند و در زمینه‌های مختلف، از جمله سیاست، ورزش و فرهنگ، قلم می‌زند. خالد همچنین به عنوان تحلیلگر ورزشی نیز شناخته می‌شود و در تلویزیون عربستان مشغول به کار است.

جمال خالد کیست؟ خبر دروغین توهین یک خبرنگار عرب به ایرانی‌ها

اهانت به ایرانی‌ها

در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۳، تیم النصر عربستان برای برگزاری یک بازی دوستانه به تهران سفر کرد. در این بازی، هواداران ایرانی با شور و هیجان خاصی از رونالدو استقبال کردند. برخی از هواداران برای دیدن رونالدو از کوه بالا رفتند.

اکات توییتر خالد در واکنش به این تصاویر، در توییتر نوشت: «ایرانی‌های حیوان… نمی‌دانم چرا آنها اینقدر دیوانه هستند.»

این توییت با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. بسیاری از ایرانی‌ها به خالد توهین کردند و برخی از رسانه‌های عربستانی نیز این توییت را محکوم کردند.

شاید مطالب زیر هم برایتان جالب باشد:

واکنش رسانه‌های عربستانی

برخی از رسانه‌های عربستانی، از جمله شبکه خبری العربیه، این توییت خالد را محکوم کردند و وجود چنین اکانت توییتری را کاملا رد کردند. العربیه در گزارشی نوشت: «این توییت توهین‌آمیز و نژادپرستانه است و باید محکوم شود.»

شبکه خبری الجزیره نیز در گزارشی نوشت: «این توییت باعث بی‌احترامی به هواداران فوتبال و فرهنگ ایران شده است.»

واکنش کاربران شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به این توئیت

واکنش کاربران شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به این توئیتواکنش کاربران شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به این توئیت

نتیجه‌گیری

تویتی که جمال خالد در مورد هواداران ایرانی فوتبال منتشر کرد، باعث شد تا شخصیتی ناشناس به شهرت ناخواسته‌ای دست یابد. این توییت با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد و بسیاری از رسانه‌های عربستانی نیز آن را محکوم کردند.

صابر جمشیددوست

صابر جمشیددوست هستم، بیش از 3 سال است که در فضای دیجیتال فعالم و احساس می‌کنم در این مسیر اندکی بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) را می‌دانم، اندکی بازاریابی محتوا می‌دانم و بینهایت به دنیای وب‌مستری علاقمندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا