افراد مشهوربیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی وحید اشتری کیست ؟ 【فعالیت سیاسی + زندگی شخصی، همسر و فرزندان】

بیوگرافی وحید اشتری

Rate this post

در این مقاله به این سوال که وحید اشتری کیست یا به طور دقیقتر بیوگرافی وحید اشتری پرداخته‌ایم. به فعالیت‌های سیاسی، زندگی شخصی، صفحه اینستاگرام و دیگر جزئیات اشاره داریم. در ادامه این مقاله همراه ویدو باشید.

وحید اشتری در گذشته به عنوان مسئول تشکیلات بسیج دانشگاه تهران و عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه و سخنگوی کمیته صیانت از منافع ایران فعالیت می‌کرد.

به علت فعالیت‌های خود در جنبش عدالتخواه، وی به عنوان یک منتقد به تبعیض‌ها و فعالیت‌های غیرقانونی برخی مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران حساسیت نشان داد و آنها را در رسانه‌ها مورد انتقاد قرار می‌داد. همین امر موجب برکناری او شد.

او به تازگی کافه ای عربی در منطقه یک تهران به نام کوچ افتتاح کرده است که این سوال برای منتقدان او پیش آمده که چطور یک خبرنگار می‌تواند در منطقه 1 تهران کافه باز کند؟!  آن هم توسط کسی که به افشاگری رانت و فساد میان آقازاده‌ها می پردازد. خود چطور به این میزان بودجه دست پیدا کرده است؟

بیوگرافی وحید اشتری

وحید اشتری در تاریخ ۵ آبان ۱۳۶۸ متولد شده است. اشتری، یکی از چهره‌های جریان عدالتخواهی از بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه تهران به تدریج پله‌های ترقی را پیموده است.

او با انتشار مدارک متعدد در توییتر به صورت اعتراضی درباره تبعیض و فساد در این زمینه به شهرت رسیده است. او در حال حاضر دانشجو نیست، اما هنوز از تجربه‌های فعالیت‌های دانشجویی بهره می‌برد.

اخیراً، وحید اشتری به عنوان یک فعال رسانه‌ای در حاشیه قرار داشته است و به طور کلی افشاگری‌هایش از نظر امنیتی برای او بار خاصی نداشته است. این موضوع را خود اشتری نیز در یک مصاحبه تأیید کرده است.

روابط عاطفی وحید اشتری

در این زمینه اطلاعاتی در دسترس نیست.

فعالیت های سیاسی وحید اشتری

در اوج اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱، وحید اشتری با قاطعیت اعلام کرد که نیکا شاکرمی، یکی از کشته شدگان این اعتراضات، دستگیر نشده و خودکشی کرده است. او در این سناریو ادعا کرد که با همسایگان نیز صحبت کرده و تحلیل‌هایی درباره نیکا ارائه کرد که بر اساس آن، نیکا مشکلات خانوادگی داشته و به همین دلیل خودکشی کرده است.

این سناریوی اشتری با گفته‌های دیگر مسئولان، خانواده و شاهدانی که لحظات آخر دستگیری نیکا شاکرمی را دیده‌اند، متناقض است و تفاوت‌های زیادی دارد.

اشتری همچنین قبلتر اظهار کرد که کارنامه حسین طائب «خیلی منفی و داغان» است و او را فردی بی‌سواد می‌داند که حتی در حد یک امام جماعت مسجد سواد ندارد، اما به دلیل برادرش، مهدی طائب، جایگاهی به او داده شده است.

اشتری به خاطر انتشار خبرهایی مرتبط با سیسمونی نوه قالیباف، خیریه حسین طائب و مطالب مرتبط با هولدینگ یاس در دادگاه محکوم شده است.

بر اساس تصویر منتشر شده از حکم دادگاه، وحید اشتری به دو سال حبس تعزیری و ممنوعیت از هرگونه فعالیت رسانه‌ای در فضای مجازی و حقیقی محکوم شد. او هنوز فضای مجازی را ترک نکرده است.

وحید اشتری کیست ؟ 【فعالیت سیاسی + زندگی شخصی، همسر و فرزندان】

وحید اشتری و قالیباف

وحید اشتری تأکید کرده بود که خبر خرید سیسمونی دختر قالیباف از ترکیه از طریق یکی از مسافران پرواز دختر و داماد قالیباف به او رسیده است و خود او این موضوع را از طریق یک فرد در فرودگاه امام خمینی (ره) بررسی کرده است. 

از طرفی مهدی طائب در یک فایل صوتی ادعا کرده بود که خانواده قالیباف از سوریه به ترکیه سفر کرده‌اند. در حالیکه چند روز بعد، وحید اشتری مدارکی از سفر مستقیم خانواده قالیباف از تهران به ترکیه منتشر کرد.

وحید اشتری به خاطر افشاگریش درباره ماجرای سیسمونی گیت شناخته می‌شود. این خبر باعث ایجاد جنجال شد و در رسانه‌ها به شدت پرداخته شد. قالیباف از اشتری به خاطر این خبر شکایت کرد و در نهایت وحید اشتری به دو سال حبس محکوم شد.

وحید اشتری و علم الهدی

اخیراً وحید اشتری به موضوع واگذاری تولیت موقوفه گوهرشاد به علم‌الهدی اشاره کرده است. این موضوع باعث واکنش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علم‌الهدی شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی نوشت:

ضمن قدردانی از دغدغه‌مندی بزرگوارانی که در پی افشاگری مصادیق فساد در کشور هستند در خصوص شبهه واگذاری موقوفات گوهرشاد به امام جمعه مشهد، توجه به این نکته ضروری است که متولی موقوفات گوهرشاد بر اساس متن وقف‌نامه، یکی از سادات صلحای شهر مشهد تعیین شده است.

بنابراین به تشخیص مراجع قانونی، این جایگاه در آیت‌الله علم‌الهدی احراز شده است و نامه‌ای که اداره کل اوقاف خراسان صادر کرده است، این صلاحیت را بیان می‌کند. بنابراین، ادعا کردن اینکه موقوفات گوهرشاد به آیت‌الله علم‌الهدی واگذار شده است، سخنی اشتباه است؛ بلکه ایشان متولی شرعی و قانونی این موقوفات هستند.

بعد از این خبر، وحید اشتری در توییتر نوشت:

با تشکر از آقای علم‌الهدی بابت تایید اصل واگذاری تولیت موقوفه گوهرشاد، عرض کنم بحث صلاحیت شما یک بحث فرعی است و باید از آن بگذریم.

جریان عدالتخواهی

جریان عدالتخواهی دانشجویی وحید اشتری

جریان عدالتخواهی به شدت تلاش کرده است تا خود را به عنوان یک جریان افشاگر در حوزه مبارزه با فساد و مخالف اشرافیت معرفی کند و ادعا می‌کند که دسترسی به اطلاعات و اسنادی دارد که همه افراد قادر به دستیابی به آنها نیستند. 

وحید اشتری خود تعریف جریان عدالتخواهی را به شرح زیر می‌دهد:

جریان عدالتخواه یک جریان دانشجویی است که در دهه ۸۰ شکل در اعتراض به وضعیت سیاسی آن زمان بوجود آمده است. مسئله اصلی آن توسعه سیاسی جدی بوده و مساله تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه توجه کمتری می‌یافت.

وحید اشتری شخصاً بیان می‌کند که جریان عدالتخواهی هیچ نسبتی با جریان اصولگرایی ندارد و از نظر سابقه و تاریخچه ارتباطی با جناح راست ندارد.

او به عنوان دلیل اصلی این گفته خود، اشاره به تقدیر جریان عدالتخواهی از جانب شخصیت‌هایی مانند مسعود پزشکیان و سید محمد خاتمی، وزیر بهداشت در آغاز شکل‌گیری این جریان دارد.

تاسیس کافه عربی کوچ وحید اشتری

وحید اشتری به تازگی کافه عربی کوچ را در منطقه 1 تهران تاسیس کرده است. راه‌اندازی این کافه برای اشتری در صفحات مجازی سروصدای زیادی به پا کرده است. چه افراد موافق و چه مخالف با او، پیام‌های متفاوت و زیادی را درباره این جریان در پلتفرم‌های مجازی به اشتراک گذاشته‌اند.

وحید اشتری اینستاگرام دارد ؟

با آیدی va_ashtari3 می‌توانید به صفحه اینستاگرام وحید اشتری دسترسی داشته باشید.

آیدی اینستاگرام وحید اشتری

بیشتر بدانید:

غزل شباهنگ

من تازه‌واردِ دنیای جذاب تولید محتوا هستم و حدود یک سال می‌شه که توی این حوزه فعالیت می‌کنم. هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم و سعی می‌کنم خودم رو به‌روز نگه دارم. هنوز خیلی مونده تا به یه تولیدکننده محتوای حرفه‌ای تبدیل بشم؛ اما عاشق این کار هستم و با اشتیاق تلاش می‌کنم که بهتر بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا