بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کیست؟

محمدحسین طاهری آکردی کیست

حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی، در تاریخ 25 بهمن 1354 در شهرستان قم به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی خود را در همین شهر گذراند. در ادامه این مطلب از ویدو به بررسی بیوگرافی و فعالیت های محمدحسین طاهری آکِردی خواهیم پرداخت

بیوگرافی حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کیست؟

تحصیلات حوزوی و آکادمیک

 او در سال 1368 وارد حوزه علمیه قم شد و در مدرسه رضویه تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد. سپس به تدریس دروس دبیرستان نیز مشغول شد. محمدحسین در کنار دروس حوزوی، موفق به دریافت مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مختلف از موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قم شد.

تدریس و فعالیت‌های پژوهشی

 او به تدریس موضوعات متنوعی مانند ادیان، مذاهب، شیعه شناسی، گفتگوی بین ادیان و… پرداخته و در کنار این فعالیت‌ها، بیش از 8 کتاب و حدود 40 مقاله تدوین کرده است. همچنین در ده‌ها همایش بین‌المللی به عنوان مولف یا داور شرکت کرده است.

بیوگرافی حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی

تأسیس موسسه بین‌المللی

 فعالیت ایشان در تأسیس موسسه بین‌المللی آینده‌پژوهی، دین و صلح جهانی با مجوز حوزه علمیه قم نشان از اهمیت آنان در زمینه فعالیت‌های اجرایی و مسائل معاصر دینی دارد.

خدمت به جامعه

حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی علاوه بر فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی، در مناصب مختلفی از جمله عضویت در هیأت رئیسه انجمن علمی ادیان حوزه علمیه قم، مدیریت برنامه‌ریزی آموزشی و پژوهشی، مدیریت برنامه‌ریزی آموزش مجازی و… خدمت کرده و در حال حاضر عضو هیئت علمی گروه ادیان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی قم و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.

بیوگرافی حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکِردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کیست؟

در مجله ویدو بخوانید:

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کیست؟

خبر جنجالی طرح لباس جراحی اسلامی

حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکردی، دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به حوزه وظایف تخصصی و کارشناسی ادارات وارد نمی‌شود، اما پیشنهادات خود را برای افزایش رضایت مردم ارائه می‌دهد.

وی افزود: این ستاد با سازمان‌های مختلف همکاری می‌کند، به عنوان یکی از مثال‌ها می‌توان همکاری موفق با سازمان تامین اجتماعی را برای طراحی ۱۲ مدل لباس جراحی اسلامی بیماران در اتاق عمل ذکر کرد تا حدود شرعی رعایت شود.

حجت الاسلام آکردی افزود: یکی از مسائلی که با همکاری این ستاد حل شد، انباشت زباله در یکی از شهرهای مازندران بود. با گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دستور مستقیم رییس جمهور، این مشکل در کمتر از چهار روز حل شد و مردم منطقه موردنظر از این تدابیر خرسند شدند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به پیگیری‌ها برای راه‌اندازی رشته امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها نیز اظهار کرد: کد برخی از تک درس‌ها تصویب شده و برنامه‌ریزی برای دریافت کد رشته نیز در حال ادامه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا